Informacje

Ruszył „Festiwal Kwarantanny”, czyli konkurs filmowy dla uczniów

Dodano:
Ruszył „Festiwal Kwarantanny”, czyli konkurs filmowy dla uczniów

„Festiwal Kwarantanny” – to tytuł konkursu filmowego przeznaczonego dla krakowskich uczniów do 18. roku życia. Zadaniem uczestników jest realizacja krótkiego nagrania o tym, jak można sobie radzić z izolacją w domu.

Zgodnie z regulaminem w konkursie mogą wziąć udział uczniowie, którzy mieszkają lub uczą się na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe – m.in. 16 tabletów.

Jak czytamy na stronie internetowej festiwalkwarantanny.pl, konkurs podzielony jest na kategorie tematyczne: "Uczę się sam", "Po szkole", "Sposób na koronawirusa" oraz "Pomagam".

Aby wziąć udział w zabawie należy wybrać jedną z kategorii, nagrać krótki film (max. 2 min) i udostępnić go w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, YouTube (na profilu swoim lub rodziców) z hashtagami #festiwalkwarantanny #krakow #siedzewdomu. Post z filmem musi być publiczny.

W związku z tym, że uczestnicy są nieletni, rodzice muszą wyrazić zgodę na udział dzieci w konkursie i wypełnić formularz na stronie festiwalkwarantanny.pl. Należy w nim umieścić także link do opublikowanego filmu.

"Festiwal Kwarantanny" potrwa cztery tygodnie, do 19 kwietnia. Najlepsze prace jury wyłaniać będzie i nagradzać pod koniec każdego tygodnia.

„Dla wielu uczniów przymusowe pozostanie w domu wiąże się z brakiem zwykłych aktywności i bezpośredniego kontaktu z kolegami i koleżankami. Rodzice starają się jak mogą, by zorganizować czas swoim pociechom. Chcielibyśmy, by młodzi krakowianie w przerwach pomiędzy internetowymi lekcjami, zajęli się czymś ciekawym i rozwijającym, stąd pomysł na konkurs filmowy” – powiedział cytowany w wysłanym we wtorek mediom komunikacie prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Miasto Kraków organizuje "Festiwal Kwarantanny" wspólnie z Fundacją Poland Business Run i Radiem RMF FM.

autor: Beata Kołodziej

 • 13:24 Jerzy Matuszkiewicz Nie lubię poniedziałku
 • 13:45 Richard Strauss Tako rzecze Zaratustra (1)
 • 13:46 Vittorio Monti Czardasz
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic