Informacje

Premiera online IV Festiwalu Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej - 18-19 lipca

Dodano:
Premiera online IV Festiwalu Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej - 18-19 lipca

David Krakauer z zespołem Bester Quartet, Karolina Cicha & Spółka, KROKE i MILO Ensemble z udziałem Wojciecha Waglewskiego i Tomasza Kukurby - to część gwiazd IV Festiwalu Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej, który będzie miał premierę online w dniach 18-19 lipca.

Narodowe Centrum Kultury poinformowało, że "miejscem wyjątkowych spotkań z muzyką źródeł", które odbędą się 18 i 19 lipca o godz. 20, będzie fanpage NCK oraz kanał YouTube Narodowego Centrum Kultury (NCKultury).

W sobotę, 18 lipca, o godz. 20 zagrają: KROKE - zespół prezentujący autorskie wykonania inspirowane muzyką etniczną oraz MILO Ensemble z udziałem Wojciecha Waglewskiego i Tomasza Kukurby z programem etno-jazzowym, z wyraźnymi akcentami muzyki klezmerskiej.

19 lipca (niedziela) NCK zaprasza na koncert światowej sławy klarnecisty Davida Krakauera wraz z zespołem Bester Quartet, w którego skład wchodzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni i jazzowi. W niedzielę wystąpi również Karolina Cicha& Spółka z programem z płyty Jidyszland.

Tegoroczna, czwarta edycja festiwalu poświęcona jest wpływowi kultury żydowskiej na muzykę współczesną, jazz i muzykę świata. Narodowe Centrum Kultury wskazuje, że "tradycje przenikania się obu kultur mają wyjątkową, wielowiekową historię". "Jednym z założeń festiwalu jest pokazanie, że muzycy prezentujący różne gatunki mogą tworzyć jedność, że muzyka łączy ludzi z różnych kultur" – wyjaśnia Milo Kurtis, inicjator i dyrektor artystyczny festiwalu.

Festiwal Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych RP prezentuje pełne spektrum różnorodnych tradycji muzycznych mniejszości narodowych i etnicznych dawnej i współczesnej Rzeczypospolitej. Cztery edycje festiwalu to fascynująca podróż przez świat dźwięków muzyki tatarskiej, ormiańskiej, łemkowskiej czy kaszubskiej, muzyki źródeł i różnych tradycji oraz estetyk.

Koncerty będą dostępne na fanpage'u NCK oraz kanale YouTube Narodowego Centrum Kultury do końca sierpnia br. Koncert Davida Krakauera – do 2 sierpnia br.

Festiwal został zarejestrowany w dniach 2-3 lipca 2020 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Więcej informacji na https://nck.pl/ oraz na Facebooku.

Autor: Katarzyna Krzykowska

 • 13:10 Nicole Kidman, David Baerwald Come What May
 • 13:15 James Newton Howard Searching For Peeta/Katniss Afoot
 • 13:17 Wojciech Kilar Walc (Ziemia obiecana)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic