Informacje

Opowieści znanych szczecinian o sztuce podczas Wirtualnej Nocy Muzeów

Dodano:
Opowieści znanych szczecinian o sztuce podczas Wirtualnej Nocy Muzeów

Zadanie polegające na opowiedzeniu o dziele sztuki z kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie otrzymali związani z miastem aktorzy, muzycy czy politycy. Filmy z ich udziałem będą publikowane w sobotę wieczorem w ramach Wirtualnej Nocy Muzeów.

"Tegoroczna 15. Europejska Noc Muzeów z powodu pandemii nie może odbyć się w tradycyjnej formule. Z uwagi na bezpieczeństwo widzów oraz pracowników nie możemy zaprosić gości do muzealnych wnętrz. Nie chcąc tracić niezwykłości tego wydarzenia, proponujemy bezpieczny dla wszystkich, kreatywny projekt wirtualny" – poinformował rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie Daniel Źródlewski.

W mediach społecznościowych i na stronie placówki w sobotę wieczorem będą publikowane filmy z udziałem rozpoznawalnych szczecinian. Muzycy, aktorzy, animatorzy kultury czy politycy otrzymali od muzeum zadanie: opowiedzenie o jednym z dzieł z kolekcji instytucji. Ma to być – jak wyjaśnił rzecznik - "intensywna i emocjonalna opowieść o eksponacie: co widzą, jak interpretują, co czują, jak oceniają".

Opowiadać o dziełach sztuki będą m.in. aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie Olga Adamska, gitarzysta klasyczny Krzysztof Meisinger oraz aktor Teatru Biuro Podróży Łukasz Kowalski.

"Zapraszamy do wspólnego przeżywania piękna. Zachęcamy do chwili estetycznego zatracenia. Zabierzemy państwa w podróż do świata sztuki. Świata bezpiecznego i kojącego" – podkreślił rzecznik muzeum.

Instytucja, ze względu na sytuację epidemiczną, jest obecnie zamknięta dla publiczności. Jak poinformował PAP Źródlewski, trwają ostatnie ustalenia sanitarne i muzeum planuje otwarcie części wystaw na początku przyszłego tygodnia.

W serwisach społecznościowych instytucji dostępne są prezentacje wystaw i dzieł sztuki z kolekcji muzeum, a także gry i zadania dla najmłodszych, związane m.in. z historią miasta w ramach akcji "Otwarte choć zamknięte".

Filmy przygotowane na Wirtualną Noc Muzeów publikowane będą w sobotę od godz. 18 do północy na Facebooku, YouTube i Instagramie oraz na stronie muzeum.szczecin.pl.

autorka: Elżbieta Bielecka

 • 12:58 James Horner Apollo 13 - Main Title
 • 13:03 Jacques Offenbach Orfeusz w piekle (Galop piekielny)
 • 13:05 Gheorghe Zamfir The Lonely Shepherd
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic