Informacje

Nowy projekt Jana Komasy "Słońca blask" w oficjalnej selekcji 18. Berlinale Co-Production Market

Dodano:
Nowy projekt Jana Komasy "Słońca blask" w oficjalnej selekcji 18. Berlinale Co-Production Market

Jan Komasa/fot.PAP/Kalbar

"Słońca blask" Jana Komasy to jeden z 35 nowych projektów filmowych, które zostaną zaprezentowane podczas 18. Berlinale Co-Production Market. Spotkania producentów z koproducentami, agentami sprzedaży, nadawcami i dystrybutorami z całego świata odbywać się będą online od 1 do 5 marca.

Jak poinformowali organizatorzy na stronie internetowej festiwalu, w programie 18. Berlinale Co-Production Market znalazło się łącznie 35 projektów filmowych z 25 państw. "Selekcja obejmuje długo wyczekiwane, nowe projekty filmowe m.in. takich twórców, jak: María Alché i Benjamín Naishtat, Anthony Chen, Fernando Guzzoni, Jan Komasa, Marcelo Martinessi, Filipe Matzembacher i Marcio Reolon, Anna Muylaert, Isabel Sandoval, Fien Troch, Syllas Tzoumerkas i Yeşim Ustaoğlu. Siedmiu reżyserów prezentowało już projekty podczas Berlinale Co-Production Market w poprzednich latach" - napisano.

Dodano, że w oficjalnej selekcji pokazanych zostanie 19 projektów fabularnych, których budżety wynoszą od 750 tys. do 4,5 mln euro. "Prócz tego w sekcji Berlinale Directors znajdziemy pięć projektów na wczesnym etapie finansowania, których twórcy - Annemarie Jacir, Alanté Kavaïté, Måns Månsson, Bruce McDonald i Elite Zexer - również prezentowali na festiwalu bardzo udane filmy. Inny projekt, Kabul Jan Shahrbanoo Sadat, poszukuje partnerów zarówno na berlińskim targu koprodukcyjnym, jak i na targach CineMart Rotterdam". W sumie za 25 projektów odpowiada 14 reżyserek i 13 reżyserów" - czytamy.

W komunikacie poinformowano także, że program Berlinale Co-Production Market dopełni organizowany we współpracy z Berlinale Talents "Talent Project Market", w ramach którego "dziesięciu nowych producentów zaprezentuje projekty wyłonione spośród 165 zgłoszeń".

Pełna lista zakwalifikowanych produkcji jest dostępna pod adresem: https://www.berlinale.de/.

Berlinale Co-Production Market rozpocznie się w poniedziałek 1 marca i potrwa do piątku 5 marca. Wydarzenie odbędzie się online. Poprzedzi je oficjalna prezentacja laureatów tytułu European Shooting Stars 2021, którą zaplanowano na 23-25 lutego. Pokazy filmów festiwalowych dla publiczności zostaną zorganizowane latem.
autorka: Daria Porycka

 • 05:19 Wolfgang Amadeusz Mozart Koncert klarnetowy A-dur KV 622 (1)
 • 05:31 Clannad Robin (The Hooded Man)
 • 05:34 Grzegorz Turnau Historia pewnej podróży
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic