Informacje

Internetowy wernisaż wystawy World Press Photo

Dodano:
Internetowy wernisaż wystawy World Press Photo

Dziś odbędzie się otwarcie 20. wystawy zdjęć World Press Photo w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu - poinformowała na konferencji prasowej dr Joanna Filipczyk, dyrektor GSW. Ze względu na stan epidemiczny, wernisaż odbędzie się w formie online.

Tegoroczna, dwudziesta wystawa World Press Photo w Galerii Sztuki Współczesnej będzie dostępna dla widzów przez miesiąc - od 20 lutego do niedzieli 21 marca. Goście będą mogli oglądać najlepsze fotografie zgłoszone w ubiegłym roku do konkursu fundacji WPP codziennie, w godzinach od 12 do 20, z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Kurator wystawy Marika Cukrowski, przypomniała że fundacja WPP działa od 1955 roku, a przy organizacji kolejnych konkursów przez cały czas zwraca się uwagę na przejrzystość, dokładność i różnorodność.

W 2020 roku swoje prace przysłało 4 tys. 282 fotografów ze 125 państw. Jury, składające się z 9 kobiet i 8 mężczyzn, oceniało 73 tys. 996 fotografii. Zdjęcia oceniano anonimowo, tak aby wyróżnić w sposób bezstronny i obiektywny najlepsze prace - poinformowała Cukrowski. Jak podkreśliła, tegorocznej wystawie przyświecają dwa tematy przewodnie - protesty społeczne oraz środowisko naturalne.

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu będzie jedynym miejscem w Polsce, gdzie będzie można obejrzeć tegoroczną wystawę WPP. Wernisaż zaplanowano na piątek. Rozpocznie się o godzinie 18 tej na stronie Fb @gswopole. Od soboty galeria będzie otwarta dla widzów, którzy preferują tradycyjne formy oglądania fotografii, które zostały przywiezione do Opola z Amsterdamu. Ze względów epidemicznych, jednorazowo wystawę będzie mogło zwiedzać do 25 osób.


autor: Marek Szczepanik

 • 12:36 Michael Bublé Feeling good
 • 12:45 Ludwig van Beethoven Symphony No.1 in C major Opus 21 (4)
 • 12:51 Bruce Springsteen Streets Of Philadelphia
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic