Informacje

Internetowa akcja integrująca miłośników Teatru Śląskiego

Dodano:
Internetowa akcja integrująca miłośników Teatru Śląskiego

"Teatr Śląski – to ja" – te słowa wypowiedziało ponad 130 osób - pracowników zespołu Teatru Śląskiego w Katowicach w 5-minutowym filmiku, udostępnionym na internetowym profilu teatru. Niektórzy - po śląsku.

Kolejnym krokiem akcji mają być nagrania i zdjęcia nadesłane przez widzów tej sceny.

"Pięć minut - tyle trwa filmik, który został nagrany przez ponadstuosobowy zespół pracowników Teatru Śląskiego. Nagrywaliśmy siedząc na kanapach, w ogrodach, w kuchni między gotowaniem obiadu, na Nikiszowcu, w pracowni stolarskiej itp. Nasi pracownicy mówią tylko cztery słowa, wszyscy te same. Słowa, z których jesteśmy dumni i które tworzą z nas, indywidualistów, zespół, jakiego nie ma nigdzie w Polsce!" – powiedział dyrektor teatru Robert Talarczyk.

Filmik umieszczono na teatralnym koncie Facebooka.

Przypomniał, że w tym roku Teatr Śląski będzie obchodzić 113. urodziny. "Nie istniałby, gdyby nie Wy! Nasi widzowie, przyjaciele i artyści związani z naszą sceną. Dlatego zachęcamy Was, żebyście pokazali, że jesteście z nami! Nagrajcie filmiki ze słowami: Teatr Śląski to ja! i opublikujcie w komentarzu na Facebooku pod teatralnym filmem. A jeśli nie lubicie kamery, to zróbcie sobie zdjęcie z zapisanym #TeatrŚląskiToJa!" - zaapelował dyrektor Talarczyk.

Teatr Śląski jest największym teatrem dramatycznym w województwie śląskim i jednym z największych w Polsce. Dysponuje czterema stałymi scenami na ponad 800 miejsc, co roku realizuje ok. 10 premier i gra blisko 500 przedstawień. W zeszłym roku jego produkcje zdobyły ponad 20 nagród i wyróżnień.

autorka: Anna Gumułka

 • 13:04 Martha Argerich & Sergei Babayan, Sergiusz Prokofiew Gavotte z Romea i Julii
 • 13:14 Maurice Jarre Building The Barn
 • 13:18 Mark Mancina Te Fiti Restored
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic