Informacje

IV Konwencja Muzyki Polskiej od 5 do 7 listopada online

Dodano:
IV Konwencja Muzyki Polskiej od 5 do 7 listopada online

IV Konwencja Muzyki Polskiej organizowana przez Instytut Muzyki i Tańca odbędzie się od 5 do 7 listopada. Panele dyskusyjne odbywać się będą online na stronie www.konwencjamuzyki.pl oraz kanale YouTube IMiTu.

Formuła spotkania będzie inna niż przy poprzednich edycjach – panele zostaną zrealizowane w studiu w Warszawie bez udziału publiczności i będą transmitowane on-line. Transmisji będzie towarzyszyć czat na żywo, by uczestnicy internetowi mieli możliwość włączenia się w debatę.

Jak podał PAP IMiT, "celem Konwencji Muzyki Polskiej jest przegląd bogactwa muzyki polskiej z perspektywy twórców, wykonawców i instytucji. Przed uczestnikami spotkania stoi wyzwanie określenia potencjału jej rozwoju i promocji, a także identyfikacji obszarów, które wymagają wsparcia ze strony sektora publicznego poprzez zmiany regulacji, mechanizmy promocji lub zakres ochrony".

Panele dyskusyjne są podzielone na dwie części. Część pierwszą wypełnią sesje przedmiotowe, których celem jest ukazanie dorobku polskiej muzyki w jej rozmaitych formach gatunkowych i historycznych. Poruszony będzie również temat polskiej piosenki.

Na drugą część konwencji składają się sesje problemowe, które dotyczą m.in. finansowania muzyki, eksportu i promocji polskiej muzyki, krytyki muzycznej. Paneliści odniosą się także do kondycji polskiej muzyki wobec pandemii COVID-19.

"Tworzenie uniwersalnej przestrzeni wymiany poglądów, pomysłów, diagnoz i jednocześnie tworzenia długofalowych strategii w kontekście polskiej muzyki jest dla nas zadaniem kluczowym, dlatego podjęliśmy się organizacji konwencji na przekór pandemicznym wyzwaniom" – podkreśliła Katarzyna Meissner, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca. "Z pomocą przyszła nam technologia, dzięki której większość zaplanowanych działań przeniesiemy do bezpiecznej i jednocześnie coraz bardziej przyjaznej przestrzeni wirtualnej" - dodała.

Konwencja będzie transmitowana na żywo na stronie www.konwencjamuzyki.pl  oraz kanale YouTube Instytutu Muzyki i Tańca. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań oraz zgłaszania komentarzy do dyskusji za pośrednictwem aktywnego czatu. Udział w IV Konwencji Muzyki Polskiej nie wymaga rejestracji.

Organizatorem Konwencji Muzyki Polskiej jest Instytut Muzyki i Tańca. Wydarzenie jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Olga Łozińska

  • 14:07 John Williams Prologue: Book II and The Escape From The Dursleys
  • 14:11 Francisco Tarrega Recuerdos de la Alhambra
  • 14:15 Vladimir Ashkenazy Fragment Sonaty Patetycznej
  • zobacz cały repertuar »
  • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
  • 1
    John Powell
    Jak wytresować smoka 2
    Dragon Racing
  • 2
    Billy Boyd
    Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
    The Last Goodbye
  • 3
    Hildur Guðnadóttir
    Joker
    Bathroom Dance
  • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic