Informacje

Festiwal filmowy Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 12-22 sierpnia

Dodano:
Festiwal filmowy Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 12-22 sierpnia

21. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się dniach 12-22 sierpnia we Wrocławiu i będzie miał charakter hybrydowy, co oznacza, że część filmów będzie można oglądać online. 10 marca rusza sprzedaż karnetów – poinformowali w środę organizatorzy festiwalu.

W specjalnym liście przygotowanym przez Roman Gutka (twórca Nowych Horyzontów i American Film Festivalu), Marcina Pieńkowskiego (dyrektor artystyczny festiwalu Nowe Horyzonty) oraz zespół MFF Nowe Horyzonty podkreślono, że prace nad tegoroczną imprezą prowadzone są od wielu tygodniu.

Festiwal w tym roku – jak wskazują organizatorzy – ma mieć formę hybrydową. „Sercem festiwalu będą oczywiście pokazy kinowe, ale część filmów będzie można oglądać online” - napisano w liście.

Jak wskazano, w tym roku wiele międzynarodowych festiwali, które miały odbyć się wiosną, z powodu pandemii zmieniły swoje terminy. Tak też się stało w przypadku festiwalu w Cannes, który w tym roku odbędzie się w lipcu – blisko pierwotnego terminu Nowych Horyzontów.  „W związku z tym, że canneński festiwal znacząco wpływa na program Nowych Horyzontów oraz jego wydarzenia branżowe (m.in. Polish Days), postanowiliśmy przesunąć termin naszego festiwalu. 21. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 12-22 sierpnia 2021 r.” - napisali organizatorzy.

Poinformowano, że sprzedaż karnetów na część stacjonarną festiwalu rozpocznie się 10 marca.

Są już też znane pierwsze szczegóły programu tegorocznego wydarzenia. Kinomani obejrzą m.in. retrospektywy Chantal Akerman, Angeli Schanelec oraz Apichatponga Weerasethakula.

„Nasi selekcjonerzy w ostatnich miesiącach uczestniczyli w festiwalach w Wenecji, Tallinie, Rotterdamie, Göteborgu oraz Sundance. Już teraz mamy potwierdzonych ponad 80 tytułów, a przed nami jeszcze Berlinale, wspomniane Cannes, oraz oglądanie setek zgłoszonych tytułów” - napisali organizatorzy festiwalu.

autor: Piotr Doczekalski

 • 12:36 Michael Bublé Feeling good
 • 12:45 Ludwig van Beethoven Symphony No.1 in C major Opus 21 (4)
 • 12:51 Bruce Springsteen Streets Of Philadelphia
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic