Informacje

Czytanie performatywne "Opera panica"

Dodano:
Czytanie performatywne "Opera panica"

Teatr Żeromskiego przygotował czytanie performatywne "Opera panica" Alejandro Jodorowsky'ego. Zostanie udostępnione w trzech częściach: 17.02, 24.02 i 3.03 o godz. 19.00 na Facebookowym fanpage'u Teatru oraz na teatralnym kanale YouTube.

"Opera Panica" jest  tekstem teatralnym chilijskiego artysty, plastyka, autora komiksów i filmów Alejandro Jodorowsky'ego, który jest grany z powodzeniem na całym świecie. Jodorowsky, który określa siebie jako ateistycznego mistyka, jest artystą o niezwykłej wyobraźni, zacięciu filozoficznym, specyficznym poczuciu humoru i talencie poetyckim. "Opera Panica" jest luźnym zbiorem kilkudziesięciu scenek określonych mianem kabaretu filozoficznego, które ujmują oryginalnym i absurdalnym poczuciem humoru, a także filozoficznym uogólniającym spojrzeniem na sprawy ludzkie.

Zespół twórców Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach wybrał z tekstu fragmenty,  rozpoznając w nich mocne lekarstwo na niespokojne czasy pandemii, a także refleksję nad kondycją współczesnego człowieka i społeczeństwa. Czytanie performatywne jest właściwie zarysem scen teatralnych, formą dostosowaną do medium Internetu, dopracowane animacjami, w hołdzie dla graficznego talentu Jodorowsky'ego.
 
OPERA PANICA
Adaptacja i reżyseria: Tanja Miletić Oručević
Realizacja wideo i montaż : Michał Stelmaszczyk
Animacje i grafika: Rafał Urbański
Muzyka: Strings of Consciousness, Asphodel
Światło: Michał Jas
Dźwięk: Grzegorz Kaczmarczyk
Obsada: Wiktoria Grabowska, Ewelina Gronowska, Joanna Kasperek, Beata Pszeniczna, Aneta Wirzinkiewicz, Jacek Mąka, Andrzej Plata, Łukasz Pruchniewicz, Dawid Żłobiński

 • 06:27 Georg Friedrich Haendel Kapłan Zadok
 • 06:30 Grzegorz Markowski, Włodzimierz Korcz 07 zgłoś się
 • 06:32 Jerry Goldsmith Basic Instinct - Main Title
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic