Życie z klasą

Słuchaj już w środę (od 13:00 do 17:00)
Zaprasza: Michał Matus

Elegancko, światowo, z galanterią, galowo, stylowo, rycersko, twarzowo, gustownie…. Oto kilka moich ulubionych, wyszukanych w słowniku, synonimów określenia „z klasą”: Od siebie dorzucam jeszcze kolorowo, kobieco, filmowo i muzycznie. I oto jest… Magazyn Życie z klasą w nowej szacie!

Będzie jak w kobiecej torebce … WSZYSTKO!. Albo jak w filmie: rozważnie i romantycznie. I jak w stroju Panny Młodej, coś  nowego, coś starego, coś pożyczonego i coś niebieskiego….

słyszymy się w środę o 13:00
Ula Urzędowska

 

To był piątek 24 października w 1975 roku. Nie było mnie jeszcze na świecie, gdy kobiety w Islandii, również w moim imieniu, zabrały głos. 90 % mieszkanek tego kraju wyszło na ulice domagając się równych praw i płac. To był czas gdy wynagrodzenie islandzkich kobiet było o 60 proc. mniejsze niż wynagrodzenie mężczyzn. Tymczasem Rok 1975 został ogłoszony przez ONZ Rokiem Kobiet… Feministki z grupy "Red Stockings” zaproponowały więc niecodzienny Dzień Kobiet, który przeszedł do historii. Panie solidarnie wzięły wolne od obowiązków domowych i zawodowych. Wyszły na ulicę, ale też do kawiarni. 45 lat później na ulicę wychodzą Polki i dziś jest ten dzień, kiedy bierzemy wolne. Czy to oznacza, że od tamtego czasu nic się nie zmieniło? Niekoniecznie….
Wczoraj zadzwonił do mnie mój redakcyjny kolega Michał Matus (gospodarz Śniadania Mistrzów RMF Classic) i zaproponował, że w ramach solidarności z kobietami poprowadzi za mnie dzisiejsze wydanie „Życia z klasą”. Żebym mogła wziąć wolne. Wzruszenie odebrało mi mowę. Doceniam ten gest i przyjmuję propozycję z nadzieją na przyszłość i przekonaniem, że nie jesteśmy same!

A dziś w magazynie „Życie z klasą”, które pierwszy raz w historii tego kobiecego magazynu prowadzi mężczyzna, inspirujących, silnych kobiet nie zabraknie.
ZapraszaMY!


Ilustratorka, wokalistka, autorka tekstów i piosenek. Magda Grabowska-Wacławek, na scenie Bovska.  Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w swojej twórczości łączy dźwięki i kolory. Bawi się modą. Dziś otwiera przed nami swoją garderobę z kostiumami scenicznymi. Artystkę poznamy bliżej od strony scenicznych kreacji ale przy okazji dowiemy się jak ubrała w słowa muzykę Fryderyka Chopina. Bovska napisała tekst do jednego z utworów albumu „Czułe struny” Natalii Kukulskiej.


Zapraszam na spotkanie z Kasią Sojką, autorką bloga Piatypokoj.pl i książki „Mieszkaj po swojemu”. Autorka słynie z ciętego dowcipu, tego, że mówi wprost to, co myśli, a jej przesłanie jest proste: wyluzuj i zrób to sam. W swojej pierwszej książce autorka najbardziej wyluzowanego bloga wnętrzarskiego w polskim Internecie mówi stop nudnym wnętrzom z katalogu, meblom z sieciówek, niekończącym się remontom, walającym po mieszkaniu drabinom i zdezorientowanym majstrom.


Dziś także historia bohaterki niezwykłego zdjęcia. To słynna fotografia Steve’a McCurry'ego, okrzyknięta „Mona Lisą” XXI wieku. 15 października ma szansę stać się najdrożej sprzedaną w Polsce fotografią.


Zapraszam na spotkanie z Weroniką Gęsicką, artystką wizualną, laureatką wielu nagród, w tym Paszportu Polityki za rok 2019 w kategorii Sztuki Wizualne. Porozmawiamy o wystawie "Cliffhanger", którą już niebawem pokaże warszawska galeria "Jednostka".

Cliffhanger” to prace z najnowszych projektów Weroniki Gęsickiej – „Holiday”, „Cocoon” i „Smash”, oparte na archiwalnych fotografiach z banków zdjęć. Stanowią próbę uchwycenia napięć i lęków, z którymi musimy się obecnie zmierzyć. Doniesienia o kolejnych zagrożeniach i niezbyt optymistycznych przewidywaniach na przyszłość powodują, że zaczynamy przeczuwać koniec rzeczywistości, jaką znamy. Na sielankowych obrazach, które budują znaczną część naszego uprzywilejowanego świata, zaczynają pojawiać się rysy. Nie jesteśmy już w stanie dłużej funkcjonować w wykreowanej sztucznie rzeczywistości, gdzie wszystko, od wizerunku po sposób spędzania wolnego czasu, musi być perfekcyjne.


Będzie także ciałopozytywnie!!! Zapraszam na spotkanie z Moniką Borzym.
 • 18:36 Ennio Morricone Le Vent, Le Cri
 • 18:47 David Schwartz Theme from Northern Exposure
 • 18:51 Annie Lennox Into The West
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 333, Sunday, 25 October 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Wojciech Kilar
  Ziemia obiecana
  Walc
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic