Eureka! – odkrywcza zabawa w RMF Classic

Słuchaj już w poniedziałek (od 10:00 do 13:00)

Rok 2020 zmienił nasz świat. Odkryliśmy na przykład, że wiele rzeczy możemy robić zdalnie. A największym odkryciem minionego roku była jedna z najważniejszych dla ludzkości szczepionek… Te wydarzenia skłoniły nas do zastanowienia się nad doniosłością wynalazków i odkryć, jakich na przestrzeni wieków dokonał człowiek.

Pieniądz, papier, czcionka drukarska, elektryczność, promieniotwórczość, telefon, komputer, rakieta kosmiczna, szczepionki i różne zdobycze medycyny… W tym programie przypomnimy największe odkrycia ludzkości oraz wynalazców, którym dopisywała wyjątkowa twórcza inwencja.

Sprawdzimy też Waszą wiedzę na ten temat. Codziennie od poniedziałku do piątku po godzinie 10:00 Prowadzący będzie zadawał Wam zagadki związane z odkryciami i odkrywcami, wynalazkami i wynalazcami. Trzeba będzie także odpowiedzieć na dodatkowe pytanie otwarte.

W każdej odsłonie programu będziecie wpisywać odpowiedzi w formatkach znajdujących się poniżej. Prowadzący w każdej odsłonie konkursu wybierze osobę, która prawidłowo odpowiedziała na pytanie główne oraz najciekawiej – zdaniem Prowadzącego – odpowiedziała na pytanie dodatkowe.    

Nagrodami w konkursie są cenne albumy i upominki od RMF Classic.

 

 • Notowanie: 348, Sunday, 28 February 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic