ON AIR
od 11:00 Odlotowe lato zaprasza: Dariusz Stańczuk

Amber Heard straciła rolę w "Aquamanie 2"? Na jej sytuację wpłynął nie tylko proces z Johnnym Deppem

Jak wszyscy zapewne pamiętają, wciąż trwa proces sądowy, który Johnny Depp wytoczył swej byłej żonie Amber Heard. A przy każdym spotkaniu na sali sądowej wychodzą na jaw nowe szokujące fakty. Okazuje się, że nie tylko kariera aktora została zrujnowana w związku z działaniami jego byłej żony. Teraz podobny problem ma Amber Heard.

Amber Heard straciła rolę w "Aquamanie 2"?  Na jej sytuację wpłynął nie tylko proces z Johnnym Deppem
Fot,"Aquaman"/Materiały prasowe HBO

Wcześniej Depp, teraz Heard

Na skutek oskarżeń ze strony Amber Heard, Johnny Depp stracił wiele intratnych kontraktów. Zrezygnowano między innymi z jego udziału w seriach „Fantastyczne zwierzęta” czy „Piraci z Karaibów”, gdzie wykreował wręcz ikoniczną postać kapitana Jacka Sparrowa. Teraz, gdy aktor pozwał swą byłą małżonkę, także i ona spotkała się z krytyką społeczeństwa i problemami zawodowymi.

Pożegna się z rolą?

Amber Heard wcielała się w postać Mery w „Aquamanie”. Kolejna część filmu pod tytułem  "Aquaman i Zaginione Królestwo" również z udziałem tej aktorki ma trafić do kin w marcu 2023 roku. Tymczasem fani stworzyli petycję, w której domagają się, by Heard została usunięta z obsady filmu. Podpisało ją już 4,3 miliona osób. Wydaje się, że przeciwnicy Amber, a może fani Deppa osiągnęli połowiczny sukces. Jak aktorka przyznała podczas jednego z przesłuchań, jej rola w filmie została ograniczona.

Producent „Aquamana” Peter Safran twierdził poprzednio, że twórcy filmu nie zamierzali usunąć Amber Heard z filmu i nie chcieli ulegać fanom.

"Szczerze mówiąc, nie sądzę, abyśmy kiedykolwiek zareagowali na presję fanów".

Walka o udział w filmie

Amber przez obecnie trwający proces straciła wiele. Między innymi wstrzymano jej udział w kampanii popularnej marki kosmetycznej. A jeśli chodzi o rolę w „Aquamanie 2” aktorka oznajmiła:

„Musiałam walczyć o pozostanie w filmie. Nie chcieli mnie w nim”.

Przyznała również, że dostała dwie wersje scenariusza, w drugiej wycięto wiele scen z jej udziałem:

 „Dostałam pierwszy scenariusz, a później drugą wersję scenariusza. […]. Ostatecznie wycięto wiele scen z moim udziałem”.

Obecnie Amber Heard ma w filmie "Aquaman i Zaginione Królestwo" 10 minut czasu ekranowego.

I kto ma rację?

Menadżerka Amber Heard twierdzi, że Warner Bros. przekazał jej informację, że zredukował udział  aktorki w filmie z powodu „braku chemii” między Amber a Jasonem Mamoą wcielającym się w postać Aquamana. Jednak to tylko pozory, faktycznie chodzi o skandal i proces z Johnnym Deppem. Wytwórnia Warner Bros. odpowiedzialna za film o Aquamanie nie skomentowała wypowiedzi agentki Amber Heard.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic