Co było grane w RMF Classic?
Mieczysław Czechowicz we wspomnieniach kolegów z teatru, filmu i telewizji

Są artyści, którzy odeszli już dawno, ale pomimo upływu czasu, pamięć o nich trwa. Również dzięki wspomnieniom kolegów i przyjaciół. W niedzielę w RMF… »

Rozmowa z Wojciechem Pszoniakiem zarejestrowana przez RMF Classic na początku kwietnia 2020 r. była jednym z ostatnich wywiadów artysty. Posłuchajcie!

Z Wojciechem Pszoniakiem słyszeliśmy się po raz ostatni w RMF Classic tuż przed Wielkanocą. Aktor zgodził się na nagranie za pośrednictwem internetu, gdy… »

Meksykańskie Día de Muertos w życiu, sztuce i w kinie

Zapraszam na zmysłową podróż do Meksyku. Meksykańskie Día de Muertos to niezwykle kolorowe święto z dominującym pomarańczowym, gdy wszechobecne aksamitki… »

Odeszli w minionych 12 miesiącach

Przypominamy ludzi polskiej polityki, kultury, nauki zmarłych w ciągu minionego roku. Odeszli m.in. Ewa Demarczyk, Maria Janion, Maria Stangret-Kantor, Adam Słodowy,… »

17. urodziny RMF Classic!

Bardzo, bardzo i jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie życzenia, jakie dostaliśmy od Was! »

Historia RMF Classic według Prof. Ryszarda Tadeusiewicza

Prof. Ryszard Tadeusiewicz, autor felietonów "Technika dla laika" z okazji urodzin RMF Classic przygotował niezwykle ciekawy wpis dotyczący naszej historii na swoim blogu. »

Programy w RMF Classic
Konkursy i akcje specjalne w RMF Classic

Podcasty RMF Classic
Jasna Strona Świata

W każdą sobotę, tuż po godzinie 12.00 zapraszamy do poznawania JASNEJ STRONY ŚWIATA. Naszym przewodnikiem po najbardziej niezwykłych miejscach na Ziemi jest Marek Tomalik - podróżnik, publicysta, pisarz, dziennikarz, z wykształcenia geolog.

Piątka z literatury

Szymon Kloska i Tomasz Pindel – z nosami zawsze w książkach, nigdy nie trzymając rąk przy sobie, tylko na okładkach, nie spuszczając oczu z linijek tekstu, sercem i rozumem nieustająco po stronie literatury

Technika dla laika

Prof. Ryszard Tadeusiewicz o wynalazkach, technice, medycynie i nowych technologiach zmieniających świat.

Ameryka i ja - Lidia Krawczuk

Autorka jest dziennikarką, która opisuje od wielu lat codzienne życie w USA z własnej perspektywy.

Spis treści - magazyn literacki w RMF Classic

W magazynie literackim "Spis treści" znajdziecie wszystko, co związane jest z książką. Będziemy prezentować nowości, zaglądać do rankingów sprzedaży, do bibliotek, klubów dyskusyjnych i na literackie portale, ale przede wszystkim będziemy czytać, rozmawiać i rozkoszować się słowem.

NieDoMówienia, czyli rozmowy niezobowiązujące Artura Andrusa

W każdą sobotę o godzinie 11:00 zapraszamy na wyjątkowe rozmowy Artura Andrusa – dziennikarza, konferansjera, autora tekstów piosenek, artysty kabaretowego, komentatora "Szkła kontaktowego".

Datownik historyczny Macieja Korkucia

Są takie wydarzenia, o których mało kto dziś pamięta, a które zmieniały losy świata. Są ludzie, o których zapominamy, a bez których nasze losy mogły potoczyć się zupełnie inaczej.

Odeon Stanisława Janickiego

Stanisław Janicki to jeden z największych w Polsce znawców kina. Jest dziennikarzem, krytykiem filmowym, reżyserem, scenarzystą. Przez ponad 30 lat był autorem programu telewizyjnego "W STARYM KINIE".

Półka idealna - Szymon Kloska i Tomasz Pindel

Autorzy to pasjonaci literatury. Sami też na co dzień piszą i tłumaczą. Tu proponują, polecają i recenzują pozycje, które według nich powinny znaleźć się obowiązkowo na idealnej półce z książkami.

Opowieści ze świata popkultury - Kamil Śmiałkowski

W jakiej kolejności oglądać Gwiezdne Wojny? Ile było filmów z serii "Star Trek" a ile Godzilli? Czy Bond miał żonę? Czy Wiedźmin miał żonę? A może Batman? Odpowiedzi na wszystkie te pytania i na wiele innych, które nawet wam jeszcze nie przyszły do głowy usłyszycie w podcaście "Opowieści ze świata popkultury". Kamil Śmiałkowski badacz i fan kultury popularnej w jej najróżniejszych przejawach obejrzał i przeczytał niemalże wszystko i teraz chętnie opowie wam o najciekawszych, najzabawniejszych i najlepszych fabułach, jakie wymyślili twórcy filmów, seriali, książek, komiksów i gier. W każdym odcinku inny popkulturowy świat.

Platformy cyfrowe:
  • Cyfrowy Polsat
    kanał radio: poz. 3
  • HotBird 3 FTA
    odbiór niekodowany
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic