Filmoteka RMF Classic

Wybierz początkową literę tytułu filmu:
 • Magiczny Miecz - Legenda Camelotu
  (Quest for Camelot)
  Rok produkcji: 1998 Reżyseria: Frederic Du Chau

  Akcja rozgrywa się w czasach Króla Artura. Wygnany z dworu króla zły rycerz Ruber planuje spisek, który ma mu umożliwić wstąpienie na tron. Przemienia więc swoich żołnierzy w potwory, a wdowę po jednym z... zobacz więcej »

 • Magnolia
  (Magnolia)
  Rok produkcji: 1999 Reżyseria: Paul Thomas Anderson

  Jeden dzień z życia zwykłych ludzi: umierającego starca, jego młodszej żony, jego pielęgniarza, policjanta na służbie... Każda z tych postaci poszukuje akceptacji, miłości, wybaczenia, swojego miejsca w... zobacz więcej »

 • Makrokosmos - Podniebny taniec
  (Le Peuple migrateur)
  Rok produkcji: 2002 Reżyseria: Jacques Perrin, Jacques...

  "Makrokosmos" to kolejny film, po słynnym "Mikrokosmosie", zrealizowany przez zafascynowanego światem przyrody francuskiego producenta – Jacques’a Perrina. Tym razem bohaterami filmu nie są owady,... zobacz więcej »

 • Malena
  (Malena)
  Rok produkcji: 2000 Reżyseria: Giuseppe Tornatore

  Malena to najpiękniejsza kobieta w Castelcuto, miasteczku na słonecznym sycylijskim wybrzeżu. Trwa wojna, mąż Maleny walczy na froncie, ale Castelcuto żyje własnym rytmem - plotkami, zawiścią i Maleną.... zobacz więcej »

 • Mamuśka
  (Stepmom)
  Rok produkcji: 1998 Reżyseria: Chris Columbus

  Isabel jest młodą dziewczyną, fotografem mody, która z pasją oddaje się pracy zawodowej licząc na szybką i błyskotliwą karierę. Jackie zaś jest rozwódką w średnim wieku, która dawno porzuciła pracę... zobacz więcej »

 • Mansfield Park
  (Mansfield Park)
  Rok produkcji: 1999 Reżyseria: Patricia Rozema

  Fanny Price (Frances O'Connor) jest biedną dziewczyną, która mieszka u bogatego wujostwa. Na co dzień prowadzi dość bezbarwne życie, doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że jej niski stan majątkowy... zobacz więcej »

 • Marzyciel
  (Finding Neverland)
  Rok produkcji: 2004 Reżyseria: Marc Forster

  Pisarz szuka natchnienia do pracy nad nową książką. Miłość spotkanej przez niego kobiety oraz wyobraźnia jej dzieci sprawią, że stworzy dzieło, które uczyni go nieśmiertelnym. zobacz więcej »

 • Marzyłam o Afryce
  (I Dreamed of Africa)
  Rok produkcji: 2000 Reżyseria: Hugh Hudson

  Kuki Gallman, jako dziecko pragnęła mieszkać w Afryce. Teraz realizuje swoje marzenie, przeprowadzając się tam z drugim mężem i synem z pierwszego małżeństwa. Rzeczywistość okazuje się jednak brutalna -... zobacz więcej »

 • Maska Zorro
  (The Mask Of Zorro)
  Rok produkcji: 1998 Reżyseria: Martin Campbell

  Rok 1821, Kalifornia jest częścią Meksyku, w którym właśnie trwa powstanie przeciw władzy hiszpańskich kolonialistów. Odchodzący gubernator postanawia stracić kilku chłopów podejrzanych o udział w... zobacz więcej »

 • Matador
  (Matador)
  Rok produkcji: 1986 Reżyseria: Pedro Almodóvar

  Były torreador Diego który nie może już walczyć z powodu odniesionej rany, zabija wszystkie swoje kochanki. Morderczą pasję dzieli z prawniczką Marią, która jest wprost idealnym uzupełnieniem życia... zobacz więcej »

 • Matrix
  (The Matrix)
  Rok produkcji: 1999 Reżyseria: Andy Wachowski, Larry Wachowski

  Neo desperacko poszukuje prawdy o Matrix. Jest przekonany, że Matrix - tajemnicze Coś - przejeło kontrolę nad jego życiem. Neo sądzi, że tylko Morfeusz zna odpowiedzi na wszystkie jego pytania. Pewnej nocy Neo... zobacz więcej »

 • Matrix Reaktywacja
  (The Matrix Reloaded)
  Rok produkcji: 2002 Reżyseria: Andy Wachowski, Larry Wachowski

  Dręczony bezsennością i wizjami Neo musi sprostać całej armii Agentów i zbliżających się Strażników, którzy chcą zniszczyć Zion, ostatnią ludzką siedzibę. Aby ocalić ludzi, Wybraniec musi odnaleźć... zobacz więcej »

 • Mała Syrenka
  (The Little Mermaid)
  Rok produkcji: 1989 Reżyseria: John Musker, Ron Clements

  Historia córki króla mórz, która chciałaby poznać ludzi i ich nieznany dla niej nadwodny świat. Pewnego dnia ratuje od śmierci przystojnego chłopca i zakochuje się, z wzajemnością... Film oparty na bajce... zobacz więcej »

 • Małe kobietki
  (Little Women)
  Rok produkcji: 1994 Reżyseria: Gillian Armstrong

  Ameryka, druga połowa dziewiętnastego wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca, walczącego na wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema dorastającymi... zobacz więcej »

 • Meksykanin
  (The Mexican)
  Rok produkcji: 2001 Reżyseria: Gore Verbinski

  Jerry Welbach postanawia zmienić swoje życie i skończyć z gangsterską przeszłością. Niemały udział ma w tym jego dziewczyna, Samantha. Zanim jednak przejdzie na "emeryturę", musi przemycić przez granice... zobacz więcej »

 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic