Filmoteka RMF Classic

Wybierz początkową literę tytułu filmu:
 • Le Plus beau métier du monde
  (Le Plus beau métier du monde)
  Rok produkcji: 1996 Reżyseria: Gerard Lauzier

  Laurent Monier, profesor historii i geografii w spokojnym prowincjonalnym liceum, chce po rozwodzie zbliżyć się do swoich dzieci. Przyjmuje posadę w gimnazjum w Paryżu. Przydzielona mu zostaje najtrudniejsza... zobacz więcej »

 • Lekcja tanga
  (Tango Lesson, The)
  Rok produkcji: 1997 Reżyseria: Sally Potter

  Bohaterką filmu jest reżyserka i scenarzystka Sally (w wykonaniu samej Sally Potter), zafascynowana tangiem. Prosi argentyńskiego tancerza Pablo Verona (gra onże Veron), aby uczył ją tańczyć tango. Długie... zobacz więcej »

 • Lemony Snicket: Seria Niefortunnych Zdarzeń
  (Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events)
  Rok produkcji: 2004 Reżyseria: Brad Silberling

  Historia rodzeństwa Baudelaire, których rodzice zginęli w wielkim pożarze. Po ich śmierci dzieci zostają odesłane do wuja Olafa, który jest ich dalekim krewnym. Niestety, okazuje się, że wuj ma wobec... zobacz więcej »

 • Lepiej być nie może
  (As Good As It Gets)
  Rok produkcji: 1997 Reżyseria: James L. Brooks

  Pisarz Melvin Udall (Jack Nicholson) cierpi na nerwicę natręctw, ponadto jest wyjątkowo nieprzyjemną osobą. Terroryzuje sąsiadów, zwierzęta, a nawet zupełnie obcych ludzi. Każdego dnia Melvin je... zobacz więcej »

 • Lepiej późno niż później
  (Something's Gotta Give)
  Rok produkcji: 2003 Reżyseria: Nancy Meyers

  Harry Sanborn (Jack Nicholson) jest mężczyzną w średnim wieku, wiecznym playboyem, który gustuje w dużo młodszych kobietach. Podczas jednego z romantycznych weekendów z nowo poznaną dziewczyną Marin (Amanda... zobacz więcej »

 • Les Milles
  (Les Milles)
  Rok produkcji: 1995 Reżyseria: Sebastian Grall

  Wiosną 1940 roku w prowansalskim miasteczku Le Milles władze francuskie internują dwa tysiące zbiegłych przed faszyzmem cudzoziemców, w tym wielu przedstawicieli elity intelektualnej i artystycznej. Po... zobacz więcej »

 • Lew w zimie
  (The Lion in Winter)
  Rok produkcji: 1968 Reżyseria: Anthony Harvey

  Król Henryk II i jego żona Eleanor spotykają się w czasie Świąt Bożego Narodzenia ze swoimi trzema synami, aby zadecydować, któremu z nich przypadnie tron po śmierci ojca. zobacz więcej »

 • Libera - moja miłość
  (Libera, amore mio)
  Rok produkcji: 1973 Reżyseria: Mauro Bolognini

  Akcja toczy się we Włoszech pod koniec lat trzydziestych. Felice Valente za antyrządowe wystąpienia zostaje zesłany na jedną z włoskich wysp. Również jego córka Libera ostentacyjnie manifestuje niechęć... zobacz więcej »

 • Licencja na zabijanie
  (Licence to Kill)
  Rok produkcji: 1989 Reżyseria: John Glen

  Tym razem James Bond ma być drużbą na weselu swojego przyjaciela, pracownika CIA. Tuż przed ceremonią ślubną Bond dowiaduje się, że na wyspach Bahama przebywa poszukiwany handlarz narkotyków, Franz Sanchez.... zobacz więcej »

 • Lina
  (Tightrope)
  Rok produkcji: 1984 Reżyseria: Richard Tuggle

  Wes Block jest policjantem z wydziału zabójstw w Nowym Orleanie. Prowadzi śledztwo w sprawie brutalnych morderstw dokonywanych na prostytutkach. Kiedy morderca wysyła list do Blocka, rozpoczyna się niebezpieczna... zobacz więcej »

 • List w butelce
  (Message in a Bottle)
  Rok produkcji: 1999 Reżyseria: Luis Mandoki

  Samotna, rozwiedziona dziennikarka przyjeżdża do nadmorskiej miejscowości. Podczas spaceru po pustej plaży znajduje butelkę, w niej list podpisany inicjałem, zawierający wyznanie miłosne. Wzruszona listem... zobacz więcej »

 • Lista Schindlera
  (Schindler's List)
  Rok produkcji: 1993 Reżyseria: Steven Spielberg

  Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę naczyń emaliowanych. Tanią, wręcz darmową siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez... zobacz więcej »

 • Listonosz
  (Il Postino)
  Rok produkcji: 1994 Reżyseria: Michael Radford

  Rok 1952, jedna z niewielkich wysepek u wybrzeży Włoch. Mario Ruoppolo, syn ubogiego rybaka, marzy o wyrwaniu się z ciasnego kręgu tradycji. Okazja do spełnienia marzeń przychodzi w momencie, gdy na wyspie... zobacz więcej »

 • Love Story
  (Love Story)
  Rok produkcji: 1970 Reżyseria: Arthur Hiller

  Oliviera Barrett IV i Jennifer Cavilerri spotkali się jako studenci. Wkrótce połączyło ich głębokie uczucie. Na wieść o tym, że młodzi chcą się pobrać, ojciec Oliviera zagroził mu wydziedziczeniem.... zobacz więcej »

 • Ludzie, których znam
  (People I know)
  Rok produkcji: 2002 Reżyseria: Daniel Algrant

  Eli Wurman, legendarny nowojorski spec od PR, zastanawia się nad swoim przemijającym życiem, które zaczyna go nudzić. Tymczasem przypadkiem zostaje wmieszany w morderstwo, a w jego życiu pojawia się piękna... zobacz więcej »

 • Notowanie: 299, Sunday, 1 December 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic