Rzymskie Wakacje Zbigniewa Bońka, Akademia Sportu z udziałem gwiazd i wspomnienia wakacji rodem z PRL-u w letniej ramówce RMF Classic

Dodano: Thursday, 27 June 2013 (13:50)

Opowieści Zbigniewa Bońka o jednym z najpiękniejszych miast świata, Rzymie i niedziela ze znanymi artystami, którzy z pasją uprawiają sport - to letnie nowości RMF Classic. Letnia ramówka startuje w poniedziałek, 1 lipca. Podczas wakacji antena będzie podzielona na cztery pasma: poranne „Wakacyjne Śniadanie Mistrzów”, urodzinowy konkurs „Muzyka w Roli Głównej” na zmianę z programem o wakacjach w PRL-u, popołudniowy magazyn „W samo popołudnie” oraz wieczorne, autorskie programy muzyczne dziennikarzy stacji.

Wakacyjne Śniadanie Mistrzów (pn-pt, 7:00 -11:00)

Oprócz stałych pozycji w programie porannym pojawią się m.in.:

Walutowa Mapa Europy - cykl o historii najbardziej popularnych walut krajów europejskich.

„Dziecko w drodze” - wakacyjny poradnik, w którym jak i gdzie podróżować z maluchami radzić będą ekspertki, czyli mamy-podróżniczki.

„Kultura na drodze” - zabawa dla tych którzy spędzają lato w mieście, w której słuchacze będą mogli sprawdzać się ze znajomości ulic swojego miasta.

W porannym programie także co godzinę Fakty RMF Classic i wakacyjna prognoza pogody, a o 9:30 Fakty Kulturalne.

Pasmo programowe „Powrót do przeszłości” czyli wakacje z saturatorem (pn-pt, 11:00-15:00)

To powrót do świata wakacji w PRL-u, w którym królowali kaowcy, świetlice i kolektywność. Przypomnimy co znajdowało się wtedy w ekwipunku wczasowicza oraz jakie atrakcje spotykał na swojej trasie. Nie zabraknie także największych przebojów muzycznych polskiego lata, które w przeszłości bawiły wczasowiczów na festiwalach piosenki.

W lipcu i w sierpniu wraca również urodzinowy, filmowy konkurs RMF Classic „Muzyka w roli Głównej”. W wakacyjnych edycjach do zdobycia kolejne atrakcyjne nagrody!

Pasmo programowe „W samo popołudnie” (pn-pt, 15:00-19:00), a w nim m.in:

„Rzymskie Wakacje Zbigniewa Bońka” (czw, 15:50) - piłkarz, dawny zawodnik klubu AS Roma, opowie w RMF Classic o swojej fascynacji „wiecznym miastem”. Boniek poprowadzi nas swoimi ulubionymi trasami, zdradzi za co kocha rzymskich szefów kuchni i jacy są tamtejsi kibice.

„Książki na lata” (pn, 15:30) - opowieści znanych pisarzy o książkach, na których dorastali i które czyta się przez lata. Pierwszym pisarzem, który poprowadzi nas szlakiem swoich lektur będzie Eustachy Rylski - prozaik, dramaturg, scenarzysta.

„Jak to ująć” (śr, 15:30) – czyli wakacyjny poradnik fotograficzny, w którym eksperci będą radzić jak zrobić dobre, wakacyjne zdjęcie w deszczu, pod słońce, bez statywu, a nawet pod wodą.

WIECZORY (pn-pt, od 19:00) - to autorskie propozycje muzyczne dziennikarzy stacji.

Cuda i Divy w wakacyjne poniedziałki będzie prezentować Ewelina Pacyna. Zabrzmi muzykanajwiększych div muzyki rozrywkowej, tych niekwestionowanych i tych, które do tego miana pretendują. We wtorki na muzyczny pojedynek pod hasłem „Kolacja na cztery ręce” zaprasza Jadwiga Polus. W każdym odcinku o palmę pierwszeństwa będzie walczyć para znakomitych artystów. „Na ścieżkach lata” w każdą letnią środę od godz. 19 znajdziemy Magdę Miśkę-Jackowską i najlepsze albumy z muzyką filmową. We czwartki zapraszamy wielbicieli szumu czarnej płyty na wakacyjną odsłonę cyklu „Muzyka Spod Igły”. Latem Wojciech Padjas wraca do najpiękniejszych standardów. Z kolei „Muzykę do pary” proponujemy na piątkowe wieczory. Ich gospodyni Ewa Stanek zaprasza na wędrówkę tropem muzycznych par, które łączy podobny głos, styl, temperament lub tematyka.

WEEKEND

W sobotnie przedpołudnia (godz. 9-13) RMF Classic zaprasza do „Wakacyjnej Akademii Pogody”. To radiowy poradnik o tym, jak czytać znaki na niebie i ziemi, które pozwolą nam przewidzieć pogodę. Słuchacze poznają mechanizmy najczęściej spotykanych zjawisk klimatycznych oraz znaczenie terminów meteorologicznych. A w niedzielę od 10:00 RMF Classic zaprasza do „Wakacyjnej Akademii Sportu” . Naszymi gośćmi będą znani aktorzy, muzycy i dziennikarze, którzy opowiedzą o tym dlaczego od lat czynnie uprawiają różne dyscypliny sportu, a także o satysfakcji z przezwyciężania własnych słabości.

W weekendowe wieczory przypomnimy najsłynniejsze koncerty popularnych artystów. Wrócimy od niezapomnianych nagrań live Leonarda Cohena, Diany Krall, Stinga, Grapellego czy Astora Piazzoli. Classic Summer Nights w wakacyjne soboty i niedziele od 21:00.

 

Pozostałe informacje prasowe:

 • 21:13 Grzegorz Turnau Zakochany Anioł - temat
 • 21:14 Vangelis Conquest Of Paradise
 • 21:21 Ólafur Arnalds Saman
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic