RMF Classic w wakacje organizuje potańcówki, gra Chopina i Beatlesów

Dodano: Tuesday, 21 June 2011 (10:54)

Wakacyjna ramówka RMF Classic startuje 28 czerwca. Mocną pozycją letniej ramówki będą programy wieczorne, przygotowane specjalnie na wakacje, prezentowane od poniedziałku do piątku po godzinie 19. W poniedziałki dziennikarze RMF Classic przedstawią ciekawostki związane z hymnami państwowymi różnych krajów, zaczynając od hymnów krajów, których reprezentacje grają na Mundialu.

We wtorki RMF Classic wspominać będzie Konkursy Chopinowskie i ich najsłynniejszych laureatów – od Marty Argerich aż po Rafała Blechacza. Nie zabraknie anegdot, ciekawostek, a przede wszystkim muzyki Chopina w mistrzowskich interpretacjach.

Środowe wieczory to ukłon w stronę tych, którzy chętnie posłuchają przebojów muzyki zespołów takich jak The Beatles, Rolling Stones, Queen, Perfect , Pink Floyd- tyle, że w symfonicznych aranżacjach.

W czwartek RMF Classic zaserwuje sporą dawkę muzyki etnicznej, kojarzącej się z podróżami i egzotyką.

W piątki zespół Classika udowadniać będzie, że wieczorek taneczny dla znajomych można świetnie zaplanować wykorzystując nie tylko dance czy pop, ale także utwory Straussa, Ravela, Dvoraka, Czajkowskiego i wielu innych kompozytorów, których muzykę prezentuje RMF Classic. Na antenie pojawią się walce, tanga, pawany wraz z opisem kroków, figur i piruetów.

W wakacyjnej ramówce pozostają w Koncertowe Soboty i Operowe Niedziele – po godzinie 21. – ale i tu dobór prezentowanych płyt w całości związany będzie z nastrojem lata i wakacji.

W lecie znikają z anteny niektóre stałe pozycje – takie jak poniedziałkowe, popołudniowe pasmo literackie „Między słowami” czy piątkowe, popołudniowe pasmo filmowe „Moje Kino”.

Poranne „ Śniadanie Mistrzów” przedłużone zostaje o godzinę. Nabierze także stosownego, bardziej wakacyjnego charakteru, dzięki czemu bardziej kojarzyć się będzie ze śniadaniem na trawie niż w domu, przed wyjściem do pracy.

Południowe pasmo konkursowe również poświęcone zostaje wakacjom i podróżom – „Piąta strona świata” to zabawa polegająca na odgadnięciu miejsca na świecie na podstawie opisu pięciu przedmiotów, które można stamtąd przywieźć.

Ponadto w okresie letnim zmieni się oprawa anteny – pojawią się specjalne, wakacyjne jingle.

 

Pozostałe informacje prasowe:

 • 01:11 Johannes Brahms II Koncert fortepianowy (2)
 • 01:20 John Powell Flying with Mother
 • 01:23 Skubas Nie mam dla Ciebie miłości
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic