RMF Classic nagradza MocArtami

Dodano: Tuesday, 21 June 2011 (15:18)

15 lutego rusza pierwsza edycja plebiscytu radia RMF Classic - MocArty. Słuchacze Stacji wybiorą swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Produkt Roku. Słuchacze głosować będą na stronie http://www.rmfclassic.pl/mocarty-2010/. Ogłoszenie wyników i wręczenie MocArtów zwycięzcom odbędzie się 23 marca w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Patronami plebiscytu RMF Classic są: magazyn Twój STYL oraz portal Styl.pl

NOMINACJE:  MocArty 2010
 
Człowiek Roku:
1.      Jerzy Skolimowski - za  film "Essential Killing", który uhonorowany został Nagrodą Specjalną Jury na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.
2.      Paweł Potoroczyn (dyr. Instytutu Adama Mickiewicza) - za pomysł i organizację „Polska! Year".
3.      Leszek Możdżer - za chopinowskie koncerty na całym świecie, połączone z wydaniem płyty „Impressions on Chopin" i za niezmienną klasę.
4.      Magdalena Sroka - za kierowanie Krakowskim Biurem Festiwalowym, które zaowocowało wieloma wybitnymi przedsięwzięciami.
5.      Kayah  -  za odważne i udane przejście ze świata popowego do klasycznego na płycie „ Kayah & Royal Quartet" oraz za szerokie horyzonty muzyczne i klasę.
 

Wydarzenie Roku:
1.      Otwarcie Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w krakowskich Sukiennicach - za udane połączenie dawnych tradycji muzealniczych z nowoczesnością.
2.      Koncert Stinga na otwarcie Stadionu Miejskiego w Poznaniu - za wielką formę artysty i wyjątkowy klimat.
3.      Polskie koncerty Leonarda Cohena na warszawskim Torwarze i katowickim Spodku - za niepowtarzalny kontakt mistrza z publicznością i nieśmiertelne songi w nowych aranżacjach.
4.      Publikacja pierwszego tomu „Dzienników" Sławomira Mrożka - za bardzo osobiste wyznania  jednej z największych osobowości naszych czasów.
5.      Otwarcie Centrum Nauki Kopernik - za rozbudzanie ciekawości w umysłach dziecięcych i dorosłych, wskazanie nowoczesnej drogi do poznawania świata i  za inspirujące ukazanie niezwykłych związków kultury i nauki.
 

Muzyka Filmowa Roku: 
 
1.      Michał Lorenc, muzyka do filmów  „Różyczka" (Polskie Radio, 2010)  i "Śluby Panieńskie" (Polskie Radio, 2010) -  za to, że polska publiczność znowu zaczęła słuchać polskiej muzyki filmowej.
2.      Abel Korzeniowski/Shigeru Umebayashi , muzyka do filmu „ A Single Man" (Relativity Media, 2010) - za inteligentną muzykę i za nominację do nagrody Złotego Globu.
3.      Danny Elfman,  muzyka do filmu „Alicja w krainie czarów" (EMI Music, 2010) - za anty-disneyowską oprawę  baśni wg Tima Burtona, za oryginalność i konsekwencję.
4.      Ania Dąbrowska,  album „Ania Movie" (Sony Music, 2010) - za niebanalne aranżacje i interpretacje klasycznych piosenek filmowych.
5.      Hans Zimmer, muzyka do filmu „Incepcja" (WaterTower Music, 2010) -  za błyskotliwe połączenie orkiestry z brzmieniami elektronicznymi i mistrzowskie spojenie dźwięku z obrazem.
 

Produkt Roku:

1.      Mercedes SLS AMG  - za niezwykle nowatorski i stylowy design oraz doskonałe osiągi.
2.      Telewizory SONY Bravia 3D Full HD - za wprowadzenie technologii  3D do naszych domów.
3.      Usługa Bezlik Rozmów (Polkomtel SA) - za innowacyjne rozwiązanie na rynku telekomunikacji.
4.      BZ WBK - Konta osobiste  - za pakiet kont osobistych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów, ze szczególnym uwzględnieniem   pierwszego na polskim rynku bankowym  „Konta na obcasach" dedykowanego kobietom.
5.      Samsung Galaxy Tab -  za udaną rywalizację z konkurencją na rynku tabletów.

Pozostałe informacje prasowe:

 • 21:53 Patrick Doyle The Press / Sponsorship
 • 21:56 Sarah McLachlan, Randy Newman When She Loved Me
 • 21:59 Barnaby Taylor Heartlands
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic