RMF CLASSIC wchodzi na Giełdę i redaguje Zoopedię

Dodano: Tuesday, 21 June 2011 (16:18)

Letnia ramówka radia RMF Classic startuje od poranka 27 czerwca. Na Wakacyjne Śniadanie Mistrzów w RMF Classic zapraszamy także tych, którzy w wakacje zechcą pospać dłużej - program zaczynamy tak jak zwykle o 7.00 ale przedłużamy do godziny 11.00. W programie między innymi „Pogoda dla słuchaczy", zabawa, w której autor najlepszego tekstu o pogodzie właśnie zaprezentuje go osobiście na antenie radia RMF Classic, na zakończenie programu, tuż po Faktach RMF Classic o godzinie 10.00. Na czas kanikuły uruchamiamy w programie porannym Giełdę Pomysłów Wakacyjnych. Każdy może nam „sprzedać" pomysł na ciekawy wyjazd, polecić niezwykłe ale mało znane miejsce w Polsce , opisać turystyczne atrakcje godne poznania. Najciekawsze, najbardziej oryginalne propozycje zaprezentujemy na antenie.


Tuż po 11.00 zaczynamy w RMF Classic podróż śladem smaków.


Smaki bez granic to szansa na odwiedzenie z nami tych zakątków świata, z których wywodzą się niezwykłe przyprawy, potrawy i ich składniki.  Odpowiemy przy okazji na parę istotnych pytań z tej dziedziny, na przykład:  co wspólnego z Brukselą ma brukselka i czy  sajgonki pochodzą z Sajgonu?
Takimi właśnie kulinarnymi tropami podążać będzie Michał Łanuszka , przyrządzając każdego dnia danie-zagadkę i pytając słuchaczy o jego składniki. Dla najbardziej wytrawnych graczy - smakoszy przygotowaliśmy niezłe kąski w postaci atrakcyjnych nagród...


Letnie popołudnia, po godzinie 15.00, to w RMF Classic czas na relaks. Zaprosimy słuchaczy do wspólnego tworzenia i redagowania Zoopedii RMF Classic . Umieścimy w niej hasła związane z największymi zwierzęcymi gwiazdami kina i filmami, w których zagrały zwierzęta. Zalążek Zoopedii  już można obejrzeć w wybranych ogrodach zoologicznych w Polsce - pojawiły się w nich stworzone przez nas filmografie - między innymi lwa, niedźwiedzia, krokodyla, słonia i kilkunastu innych zwierzaków.


W letniej ramówce nie zabraknie też miejsca dla ulubionych przez naszych słuchaczy tematów związanych z designem. Wakacyjny Classic Design to propozycja znawczyni tematu - Jadwigi Polus. Przyjrzymy się najbardziej oryginalnym projektom przedmiotów związanych z latem - hamaków, koszy plażowych, parasoli, kapeluszy słonecznych itp.


Na początku lipca ruszymy też w podróż „Śladami Smoka". Bohaterem tej części naszego programu będzie legendarny Mały Smok, mistrz kung-fu, aktor i współtwórca kultowego filmu „Wejście smoka"  - Bruce Lee. Pod koniec września krakowski Teatr Łaźnia Nowa  wystawi sztukę będącą swobodną  adaptacją tego filmu a w rolę Bruce'a Lee wcieli się znakomity aktor - Jan Peszek. U boku ojca wystąpi także jego syn Błażej. Zanim to jednak nastąpi aktorzy wraz z ekipą filmową wyruszą do Chin aby tam, u źródeł, przygotowywać się do roli. Odwiedzą miedzy innymi Hong Kong i słynny klasztor Shaolin a my, dzięki  internetowi i nadsyłanym przez nich korespondencjom  śledzić będziemy ich wyprawę.


Wieczorne programy RMF Classic po godzinie 19.00 charakteryzować będzie różnorodność muzycznych i tematycznych propozycji.
W poniedziałki planujemy wizyty na planach filmowych, które ( w większości) stoją do dziś i po których  możemy swobodnie się poruszać. W cyklu „Kino w wielkim mieście" Alicja Myśliwiec przypomni sceny, w których zagrały całe ulice, dzielnice, ba, całe miasta - od Nowego Jorku, przez Pragę aż po Warszawę. Opowiemy o kulisach realizacji tych produkcji w autentycznych realiach miejskiej przestrzeni, przypomnimy anegdoty z planu, sylwetki bohaterów i - przede wszystkim - muzykę z tych filmów.


We wtorki Urszula Urzędowska zestawiać będzie Zawodową Listę Przebojów. To szansa usłyszenia muzyki, którą roboczo i z przymrużeniem oka nazwaliśmy muzyką branżową. Zatem, przykładowo, architekci (na przemian z lekarzami) mogą relaksować się przy muzyce z filmu „Brzuch architekta", kierowcy przy temacie z filmu „Wożąc panią Daisy" a  jubilerzy przy muzyce z „Władcy pierścieni".
W środy Dariusz Stańczuk opowie o dawnych, pełnych trudu podróżach znanych ludzi do miejsc, które dziś stanowią podstawową ofertę niemal każdego biura podróży i są w zasięgu niemal każdego z nas.  Pójdziemy Tropem Geniusza - takiego jak Chopin czy Mendelssohn... a podróż tę zilustrujemy odpowiednią do jej przebiegu muzyką.


W czwartki po 19.00 otwieramy ponownie ( po rocznej, sezonowej  przerwie) Etno Cafe, w której Jadwiga Polus serwować będzie muzykę pełną etnicznego aromatu, pachnącą Afryką, Indiami, Ameryką Południową.


Wieczory piątkowe kojarzą nam się z tańcem i zabawą, stąd  i nasza propozycja pod nazwą „Panie proszą panów". Tytułowi panowie spełniać będą prośby pań - śpiewając.  Największe przeboje takich gwiazd jak Sinatra, Aznavour, Cohen przedstawi  Ewa Stanek.


Sobotni cykl Koncertowa Sobota - po 21.00 - poświęcimy prezentacji wybranych płyt „Mistrzowskiej Kolekcji" - to seria najlepszych wykonań  muzyki filmowej i klasycznej,  która pojawiła się na rynku tuż przed wakacjami  i jest polecana przez RMF Classic.


Weekendy w radiu RMF Classic
to zazwyczaj spotkania ze znanymi  ludźmi z pasją  -  artystami, pisarzami, naukowcami.  Latem rozmowy te krążyć będą wokół wakacyjnych tematów - a będą to Nieznane Podróże Znanych Ludzi. Opowieści tych będziemy słuchać w każdą niedzielę.
Także stały, niedzielny cykl poświęcony operze przechodzi wakacyjny lifting:  w niedzielne wieczory  po 21.00 zaprezentujemy muzykę z najsłynniejszych sal koncertowych świata, także z tych „pod chmurką". Opowiemy o letnich festiwalach i plenerowych koncertach z udziałem gwiazd - nie tylko opery.
RMF Classic to stacja szczególnie ceniona przez ludzi sukcesu - zarówno tych z wysokimi dochodami, jak i pracujących na eksponowanych stanowiskach, czy legitymujących się dyplomem wyższej uczelni.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy stacji tej słuchało średnio każdego dnia o 33% więcej dyrektorów, przedstawicieli wolnych zawodów, czy właścicieli firm niż w analogicznym okresie 2010 roku. W przypadku członków gospodarstw domowych z dochodem minimum 2 tys. zł na osobę wzrost ten wyniósł 36%, a dla osób z wykształceniem wyższym aż 45%.

Dziennie radia RMF Classic słucha 4,7% mieszkańców miast powyżej 500tys.

Pozostałe informacje prasowe:

 • 21:43 Wolfgang Amadeusz Mozart Piano Concerto No.21 in C major
 • 21:48 Danzón No.2
 • 21:53 Patrick Doyle The Press / Sponsorship
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic