Polskie kino i tajemnice starożytnego Egiptu w letniej ramówce RMF CLASSIC

Dodano: Friday, 29 June 2012 (16:00)

„Wakacje z mumiami” czyli historie wielkich odkryć archeologicznych i „Jazda z filmami” - wakacyjny konkurs o polskim kinie - to letnie nowości RMF Classic. Letnia ramówka startuje w poniedziałek, 2 lipca. Podczas wakacji antena będzie podzielona na cztery pasma: poranne „Wakacyjne Śniadanie Mistrzów”, konkurs „ Jazda z Filmami”, popołudniowy magazyn „W samo popołudnie” oraz wieczorne, autorskie programy muzyczne dziennikarzy stacji.

Wakacyjne Śniadanie Mistrzów (pn-pt, 7:00 - 11: 00).  Oprócz stałych pozycji w programie porannym pojawią się między innymi:                                               
  „Las ma głos” -  cykl, w którym Magda Miśka-Jackowska będzie odkrywać  przyrodę jednego  z najbardziej urokliwych  i nieznanych regionów Polski - Podlasia.       
 „W sypialni prezydenta” -  czyli  niezwykłe historie z dziejów Białego Domu, legendarnej siedziby prezydentów Stanów Zjednoczonych.
 
„Jazda z filmami” (pn-pt, 11:00 – 15:00) -  nowy konkurs w którym Michał Łanuszka i Dariusz Stańczuk będą przypominać najbardziej lubiane polskie filmy. Spotkamy się ze znanymi aktorami  i  reżyserami oraz posłuchamy niezapomnianej muzyki filmowej. Odwiedzimy  też Muzeum Motoryzacji i Inżynierii w Otrębusach - miejsce, które jest kopalnią jedno- i wielokołowych rekwizytów polskiego kina.  
 
„W samo popołudnie” (pn-pt, 15:00-19:00) -  program prowadzić będą: Magda Miśka-Jackowska, Ewa Stanek, Alicja Myśliwiec i Urszula Urzędowska. Letnie nowości to:   
„Wakacje z mumiami”  - czyli  „urlop z dreszczykiem” w starożytnym Egipcie. Naszym przewodnikiem będzie „polski Indiana Jones ", archeolog,  profesor  Andrzej Niwiński. Odkryjemy tajemnice faraonów, poznamy historię wielkich odkryć archeologicznych, a także codzienne sprawy dawnych mieszkańców Egiptu.
„Wakacyjna Mapa  Designu”  -  na której znajdą się ciekawie zaprojektowane miejsca w Polsce i na świecie, które warto odwiedzić podczas  podróży.
„Starcie na  starcie” -   w nawiązaniu do Letnich Igrzysk Olimpijskich  będziemy przybliżać nieznane fakty  z „życia” różnych  dyscyplin sportowych. Naszym gościem będzie m.in. olimpijski złoty multi-medalista -  Robert Korzeniowski. 
 „Małe co nieco” -  czyli historia kostiumu kąpielowego  od  czasów starożytnych, przez rewolucję bikini, po dzisiejszą modę plażową.
„Na widelcu i na języku” -  podczas przygotowywania egzotycznych potraw, będziemy doradzać jak nie popełnić obyczajowego faux pas przy stole i jak biesiadować w międzynarodowym towarzystwie. 
 „Prognoza Astronomiczna” - naukowcy z  Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach codziennie będą tworzyć mapę nocnego, letniego nieba i zachęcać do jego obserwacji.  Nie zabraknie też ciekawostek z historii astronomii. 
 
Letnie wieczory (pn-pt, od 19:00)
To autorskie propozycje muzyczne dziennikarzy stacji. Każdy z nich zaproponował latem wycieczkę do innego miejsca na mapie gatunków muzycznych:
„Na ścieżkach lata” - pod tym hasłem w każdy poniedziałek Magda Miśka Jackowska będzie przypominać  najbardziej słoneczne soundtracki kina.
We wtorek Michał Łanuszka zaprasza na „Wieczór z Poetami Piosenki” w którym będzie polecać płyty polskich artystów, które jego zdaniem są niezbędne w wakacyjnym bagażu.
Środa to czas muzyki gigantów rocka w wersjach symfonicznych.  W „Rockharmonii RMF Classic” usłyszmy m.in. największe przeboje takich zespołów jak:  Queen, The Beatles, Sting  i Peter Gabriel.  Zaprasza - Dariusz Stańczuk.
„Piraci nie tylko z Karaibów” -  będą grasować w RMF Classic w każdy czwartkowy wieczór. Alicja Mysliwiec przypomni pod tym hasłem najlepszą muzykę z kultowych filmów  o piratach.
 „W strunę słońca” - to czas dla muzyki gitarowej.  Gitarę w kinie, gitarę w klasyce i w dobrej piosence będzie polecać w każdy piątek Ewa Stanek.
 
WEEKEND 
Sobotnie przedpołudnie (9:00-13:00)  spędzimy w świecie tajemnic meteorologii.  Będziemy opowiadać o zjawiskach atmosferycznych  i  o tym jak oddziałują na człowieka.  Z kolei w niedzielę (godz. 10:00-15:00) pod hasłem „ Nieznane podróże znanych ludzi” o najbardziej niezapomnianych wyprawach opowiadać będą  popularni artyści. 
Weekendowe wieczory to tradycyjnie dobra muzyka  w mistrzowskich wykonaniach.                      
W sobotę od 21:00 zapraszamy na cykl „Muzyka spod igły”, w którym zaprezentujemy  legendarne nagrania z płyt winylowych. Gospodarzem programu będzie Wojciech Padjas - meloman i kolekcjoner „czarnych płyt”.
W niedzielę od  21:00  koneserów dobrej klasyki zapraszamy na „Classic  Summer Nights” . Przed nami letni maraton z dziewięcioma symfoniami Beethovena w najnowszej interpretacji  jednego z najbardziej wszechstronnych muzyków naszych czasów - Daniela Barenboima i West-Eastern Divan Orchestra.
 

Pozostałe informacje prasowe:

 • 21:06 Elmer Bernstein temat
 • 21:13 Grzegorz Turnau Zakochany Anioł - temat
 • 21:14 Vangelis Conquest Of Paradise
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic