MocArty 2011: ogłoszono nominacje do nagród RMF

Dodano: Tuesday, 24 January 2012 (11:27)

RMF Classic ogłosił listę nominacji do drugiej edycji nagród MocArty 2011. Od dzisiaj, 23 stycznia, na specjalnej podstronie będzie można oddać głos na jedną z 5 nominacji w każdej kategorii. Głosowanie potrwa 2 tygodnie do 5 lutego włącznie. Do głosowania zachęcać będzie także kampania internetowa na portalach onet, interia, wp.pl. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie MocArtów odbędzie się 22 lutego w Pałacu Sobańskich w Warszawie.

 

Człowiek Roku:

1.    FILIP BERKOWICZ  -  za inwencję i profesjonalizm w kreowaniu wartościowych wydarzeń artystycznych oraz za stworzenie nowej marki festiwalowej „Actus Humanus” w Gdańsku. Talent managerski niezależny od lokalizacji. Tak trzymać!

2.    SEWERYN KRAJEWSKI -  za artystyczny come back  w dobrym stylu płytą „Jak tam jest” ”(Sony Music Polska, 2011), którą ugruntował swoje miejsce w czołówce polskich kompozytorów. Nasz idol melodii i nastroju!

3.    ALEKSANDRA KURZAK  -  za wybitną płytę „Goia” (Decca, 2011) oraz wdzięk z jakim oswaja naszych opornych rodaków ze sztuką operową. Nasza diva na miarę  XXI wieku!

4.    ANDA ROTTENBERG  -  za wystawę „Obok. Polska-Niemcy. 1000 lat historii w sztuce” pokazywaną w Berlinie w ramach Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011. Wystawa stała się wydarzeniem na skalę europejską. Trudny temat - mistrzowsko rozegrany!

5.    ROBERT WIĘCKIEWICZ  - za znakomity sezon, podczas którego zachwycił widzów wybitnymi rolami w filmach Agnieszki Holland, Marka Koterskiego i Grega Zglińskiego i za trzymanie aktorskiej klasy!

Wydarzenie Roku:

1.    „ROK  KOBIET” W TEATRZE WIELKIM W POZNANIU –  seria znakomitych spektakli operowych poświęconych scenicznym heroinom połączona z debatami o problemach i dramatach kobiet współczesnych.

2.    ŁÓDŹ DESIGN  FESTIVAL 2011 – kolejna edycja największego w Polsce wydarzenia w całości poświęconego projektowaniu, łączącego środowiska twórcze i biznesowe związane szeroko rozumianym designem.

3.    FESTIWAL „ TRANSATLANTYK” W POZNANIU  - udany debiut nowej marki festiwalowej – seria pokazów filmowych, koncertów i akcji ekologicznych, która poprzez muzykę i film buduje związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem.

4.    „I, CULTURE  ORCHESTRA” - przedsięwzięcie Instytutu Adama Mickiewicza - jeden z filarów programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, dzięki któremu młodzi, utalentowani muzycy z Europy Wschodniej mogli pracować pod kierunkiem najwybitniejszych wykładowców z czołowych zespołów orkiestrowych Europy Zachodniej.

5.    OTWARCIE MOCAK'u W KRAKOWIE  - pierwszego w Polsce, zbudowanego od podstaw  Muzeum Sztuki Współczesnej, które sztukę tę nie tylko tłumaczy, ale zmusza nas  do myślenia, prowokuje do dyskusji, a przy okazji także bawi.


Muzyka Filmowa Roku

1.    „SEWERYN KRAJEWSKI FILMOWO… BY KRZYSZTOF HERDZIN”(Sony Music Polska, 2011) -  za przypomnienie jak brzmiały polskie filmy lat 80-tych i 90tych, za wielki powrót „Jana Serce” i  nowe, udane aranżacje.  Więcej takiej muzyki w polskim kinie!

2.    „PIRACI Z KARAIBÓW: NA NIEZNANYCH WODACH”  Hans Zimmer (EMI Music Polska, 2011) - za odkrycie nowych gwiazd świata muzyki filmowej - meksykańskiego duetu gitarowego Rodrigo & Gabriela. W końcu piraci z temperamentem!

3.     „JANE EYRE” Dario Marianelli (SONY Materworks , 2011) -  za konsekwentnie uprawiany anty-hollywoodzki styl, za świetny, klasyczny warsztat i wrażliwość, a także mistrzowskie oddanie klimatu wiktoriańskiej Anglii.  Charlotte Brontë byłaby zachwycona!

4.    „1920: BITWA WARSZAWSKA” Krzesimir Dębski (EMI Music Polska, 2011) – za udane zmierzenie się z trudnym tematem  „muzyki narodowej”, za uchwycenie niepowtarzalnego klimatu tamtych dni i ciekawe stylizacje. Muzyka Wisłą płynąca!

5.    „PINA” (Wenders Music, 2011) - za jedną z najbardziej oryginalnych i pomysłowych kompilacji minionego roku oraz za odkrycie dla szerokiej publiczności muzyki Japończyka - Jun’a  Miyake. „Tańczcie, tańczcie… Inaczej jesteśmy zgubieni!”.

Rzecz z Klasą:

1.    LAGUNA  BOSE® EDITION  – za niezwykle udaną realizację pomysłu stworzenia sali koncertowej na czterech kółkach – i to na jakich!

2.    LINEARNY REJESTRATOR DŹWIĘKU PCM - LS-20M OLYMPUS - za to, że w tak niewielkim urządzeniu drzemią tak wielkie możliwości łączenia zapisu audio i video, a wszystko w jakości, którą można określić jednym słowem – „FULL!”.

3.    SONY TABLET P - za innowacyjne rozwiązania technologiczne w dziedzinie tabletów, które sprawiają, że dzięki jednemu urządzeniu możemy doświadczyć podwójnej satysfakcji z obcowania ze światem zarówno  „off”  jaki  i  „online”.

4.    CYFRA+ ONLINE - za skuteczne przeniesienie programu telewizyjnego do Internetu, dzięki czemu to telewizja przychodzi do abonenta a nie na odwrót.

5.    KINDLE 4 - nowa generacja elektronicznego czytnika firmy Amazon – za kontynuację w zupełnie innym wymiarze pomysłu na dystrybucję książek w Polsce, zaproponowanego niegdyś przez Adama Mickiewicza.
 

Pozostałe informacje prasowe:

 • 08:15 Carl Davis Prelude and Opening Titles
 • 08:24 Sheku Kanneh-Mason, Bob Marley No Woman, No Cry
 • 08:26 Julian Bream, Joaquin Malats Serenata
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic