Letnia ramówka w RMF Classic!

Dodano: Thursday, 26 June 2014 (11:06)

Wielki Muzyczny Plebiscyt na największy przebój z filmów o Bondzie i 1500 biletów na koncerty Festiwalu Muzyki Filmowej w hali Kraków Arena w wakacyjnym programie RMF Classic. Gwiazdy ekranu i znani artyści muzycy w nowych rolach - jako fotografowie i sportowcy, a także słynny rajdowiec Michał Kościuszko z poradami dla kierowców na lato - to tylko niektóre z propozycji w letniej ramówce RMF Classic.

Przez całe wakacje będzie trwać wielki muzyczny  plebiscyt  pt.  „007 zgłoś się! – czyli Lista Przebojów Bondowskich”, w którym słuchacze RMF Classic  wybiorą największe przeboje z filmów o kultowym agencie. Wyniki plebiscytu złożą się na program specjalnego koncertu podczas wrześniowej edycji Festiwalu Muzyki  Filmowej w nowo otwartej hali Kraków Arena. Na antenie stacji przez całe lato rozdanych zostanie 1500 biletów na wszystkie koncerty kultowego festiwalu.

Letnia ramówka startuje w poniedziałek, 30 czerwca. Podczas wakacji antena  RMF Classic będzie podzielona na cztery  pasma: poranne - „Wakacyjne Śniadanie Mistrzów”,  przedpołudniowy program tematyczny - „Podróże Małe i Duże”popołudniowy magazyn - „Sjesta i Fiesta” oraz wieczorne, autorskie programy muzyczne dziennikarzy stacji.
 
 
„WAKACYJNE ŚNIADANIE MISTRZÓW” (pn-pt 7:00 -11:00)   
Oprócz stałych pozycji w programie porannym pojawią się m.inn.:                             
Wakacje za kierownicą”  z  Michałem Kościuszką

- cykl, w którym znany kierowca rajdowy podpowie jak latem jeździć bezpiecznie i ekonomicznie oraz podzieli się szeregiem praktycznych porad jak przygotować samochód do długich wakacyjnych wypraw.


„Taką mamy naturę”

- spotkania ze miłośnikami fauny i flory, którzy opowiedzą o  letnich obyczajach zwierząt i owadów, a także  będą zachęcać do własnej, domowej uprawy roślin.      

          
Z kolei pod hasłem „Wakacje w stylu retro”  przypominać będziemy letnie sposoby aktywnego wypoczynku ciała i umysłu, na które wraca moda. 

Będzie też konkurs pod hasłem „Pozdrawiacz”, w którym słuchacze będą mogli zdobyć  serię wakacyjnych gadżetów z limitowanej edycji RMF Classic.  


W porannym programie co godzinę Fakty RMF Classic, Fakty Kulturalne o 9:30, a  co pół godziny wakacyjna prognoza pogody.
 
Pasmo przedpołudniowe  „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”  (pn-pt 11:00-15:00) poświęcone będzie podróżom oraz ludziom, których pasją stało się eksplorowanie i odkrywanie świata. 

W programie m.in.:    


„Kadr z podróży”

- cykl, w którym znani artyści, pisarze i dziennikarze odkryją swój nieznany szerzej talent fotograficzny i opowiedzą o okolicznościach powstania kilku najbardziej niezwykłych zdjęć ze swoich zbiorów. O swoich „Kadrach z podróży” uchwyconych w różnych częściach świata opowiedzą m.in. wybita pisarka Joanna Bator i aktor Karol Strasburger.


„Wielkie wyprawy - wielcy odkrywcy”

- rozmowy, w których przypomnimy sylwetki wielkich odkrywców dawnego i współczesnego świata, a także  kosmosu. Wśród gości m.in. Jacek Pałkiewicz - dziennikarz,  jeden z najbardziej aktywnych podróżników-eksploratorów naszych czasów.


„Vintage Camp - czyli wakacje w XIX wieku”

– opowieści o tym jak i gdzie podróżowali nasi pradziadkowie, co było atrakcją dawnych letnisk i co musiało znaleźć się w bagażu turysty sprzed stu lat.


„Filmowe Biuro Podróży”

- pod tym hasłem przedstawimy  wybór najciekawszych miejscowości turystycznych, jakie  pojawiły się na wielkim i małym ekranie. Sprawdzimy, co turyści mogliby robić w  Hogwarcie, jakie warunki noclegowe oferuje Siedem królestw z „Gry o Tron” i jakie atrakcje czekają  na spędzających lato  w Śródziemiu.


„Podróże amerykańskich prezydentów”

-  cykl w który dowiemy się,  który  z amerykańskich  przywódców  jako pierwszy odwiedził Europę, kto podbił rekord w ilości podróży, a  kto rekordowo przekraczał swój „ podróżniczy” budżet.


Podczas wakacji od poniedziałku do piątku o 11:30 w RMF Classic  będziemy także słuchać klasyki literatury sensacyjnej:  pierwszą z cyklu powieści o słynnym agencie 007 pt. „Casino Royale”  Iana Fleminga czytać będzie Marek Kondrat.  
 
Pasmo popołudniowe „SJESTA I FIESTA” (pn-pt, 15:00-19:00)  o charakterze magazynowym, a nim m.in.:
 
„Smaki Wakacji”

- konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcia potraw z różnych stron świata, jako letnia kontynuacja magazynu o sztuce fotografii.
 
„Pod słońcem Italii - czyli włoskie podróże Macieja Brzozowskiego” 

- cykl felietonów o jednym z najchętniej odwiedzanych krajów świata, z których dowiemy się m.in.  co to znaczy  luksus we włoskim wydaniu, czego i kogo ciekawego można słuchać we Włoszech oraz jaką rolę odgrywa w życiu Włochów „stanie towarzyskie”...


„Ale festiwale!” 

-  to przegląd bardziej i mniej znanych lokalnych festiwali i świąt,  na które możemy się natknąć podczas wakacyjnych podróży. Zajrzymy do  Sieny na Palio, do Roswell w stanie Nowy Meksyk na UFO Alien Festiwal, a także do Bayreuth, Salzburga i Edynburga.


„Podróże z Zeszytami” 

-  pod tym hasłem będziemy przedstawiać  podróżnicze  książki  z wyróżnionej nagrodą Magellana  serii "Podróże"  Zeszytów Literackich.


„Prognozę Astronomiczną”  co wieczór będą nam przekazywać astronomowie z obserwatorium w Niepołomicach i zachęcać do oglądania atrakcji,  jakie oferuje letnie niebo.
                                                  
HAPPY HOUR  (pn-pt, od 19:00)

- to autorskie programy muzyczne dziennikarzy RMF Classic, którzy zaproponują co wieczór godzinę z jednym z popularnych i lubianych gatunków muzycznych. W poniedziałek Jadwiga Polus przypomni najpiękniejsze covery niezapomnianych standardów. Wtorki z Magdą Miśką-Jackowską to spotkania z największymi przebojami dobrej, polskiej piosenki, a we środę na podróże dookoła świata z piosenką w różnych językach zapraszać będzie Ewa StanekCzwartkowe „Happy Hour” to czas  muzyki filmowej z popularnych obrazów z gatunku „kina drogi”, którą prezentować będzie Urszula Urzędowska. Z kolei w piątki  Ewelina Pacyna polecać będzie wieczór z muzyką taneczną.
 
WEEKEND

 
W soboty  od rana (9:00-13:00)  „GRAMY W KRATKĘ” i zapraszamy słuchaczy do wspólnego rozwiazywania muzycznych krzyżówek. Pytania będą dotyczyć znanych utworów, ich kompozytorów, instrumentów, popularnych aktorów i kultowych filmów.  Będzie można sprawdzić swoją wiedzę i zdobyć atrakcyjny zestaw płyt klasycznych i filmowych.


Sobotnie popołudnie (15.00 - 17.00)  z kolei  to czas  spotkań  z  Jamesem Bondem.                    
W specjalnym programie poświęconym słynnemu agentowi będziemy przypominać najlepsze z jego filmowych wcieleń. Opowiemy o dziewczynach Bonda i o przeciwnikach, z  jakimi walczył. Odwiedzimy też miejsca gdzie kręcono kultowe sceny z „Bondów”. 

Nie zabraknie propozycji do muzycznego plebiscytu pt.  „007 zgłoś się! – czyli LISTY PRZEBOJÓW BONDOWSKICH”,  w którym słuchacze będą głosować na 45 najsłynniejszych piosenek  i tematów muzycznych  z całej bondowskiej serii.  Na podstawie  ich głosów już we wrześniu zostanie ułożony program koncertu na Festiwalu Muzyki Filmowej w hali Kraków Arena.
 
W niedzielę od 10:00 RMF Classic zaprasza na „NIEDZIELĘ Z KULTURĄ... FIZYCZNĄ”. Naszymi  gośćmi będą znani  aktorzy, muzycy  i  dziennikarze, którzy  amatorsko uprawiają sport. O swojej  sportowej pasji opowiedzą m.in. krytyk filmowy Tomasz  Raczek, aktor Bartłomiej Topa oraz znany kompozytor Jerzy Stokłosa.
 
W weekendowe wieczory wrócimy od  słynnych nagrań  live  gwiazd muzyki klasycznej,  jazzu i muzyki pop. Cykl  „CLASSIC  SUMMER  NIGHTS”  do słuchania we wszystkie wakacyjne soboty i niedziele od 21:00.

Pozostałe informacje prasowe:

 • 09:22 Johann Strauss II An der schönen, blauen Donau
 • 09:31 Carlos Gardel Por Una Cabeza
 • 09:34 Ennio Morricone Maturity
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 307, Sunday, 16 February 2020
 • 1
  Joey Batey
  Wiedźmin
  Toss A Coin To Your Witcher
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic