Letnia ramówka RMF Classic!

Dodano: Thursday, 25 June 2015 (11:47)

Najpiękniejsze piosenki Jacka Cygana, zabawa z GPS-em w „Tropy Europy”, wakacyjne spotkania z gwiazdami i specjalna aplikacja do przesyłania pozdrowień z wakacji – to tylko niektóre atrakcje letniej ramówki RMF Classic

Po raz pierwszy - i na taką skalę - RMF Classic daje słuchaczom bezpośrednią możliwość współtworzenia programu przez nadsyłanie pozdrowień i wakacyjnych relacji z całego świata, nagrywanych w specjalnej aplikacji na smartfony -  Classic Connect. Nagrania te będą prezentowane na antenie w różnych pasmach.
Akcja POCZTÓWKA Z WAKACJI trwać będzie przez całe lato.  

Oprócz tego letnia ramówka stacji jak zwykle pełna jest pozycji przygotowanych z myślą o słuchaczach ciekawych świata, ceniących sobie aktywny wypoczynek i ambitne sposoby spędzania wolnego czasu.

WAKACYJNE ŚNIADANIE MISTRZÓW (poniedziałek - piątek 7.00 – 11.00)
W programie Tomasza Piekarskiego stałe pozycje: co godzinę Fakty RMF Classic wraz z prognozą pogody, Przegląd Prasy, informacje dla kierowców z dróg Polski i  Europy, Pasaż Ekonomiczny oraz Fakty Kulturalne.
Dodatkowo specjalny poradnik „Wakacje na rowerze” oraz „Pobudki w leśnej głuszy” – cykl programów o życiu lasu.

TROPY EUROPY  (poniedziałek  – piątek  11.00 – 15.00)
Codzienny konkurs, w którym zadaniem słuchaczy będzie odgadnięcie przebiegu trasy i celu podróży wyznaczanej przez prowadzącego program. Start w jednym z polskich miast – meta gdzieś w Europie. W rozwiązaniu zagadki pomogą podpowiedzi w formie ciekawostek, które będą związane z turystycznymi atrakcjami  Starego Kontynentu. Do wygrania aparaty fotograficzne i sprzęt elektroniczny.
Oprócz tego w programie „Ameryka na wakacjach” – przegląd najciekawszych miejsc wypoczynku Amerykanów i  „Włoski alfabet Macieja Brzozowskiego” – italianisty i dziennikarza.

SJESTA I FIESTA (poniedziałek  – piątek   15.00 – 19.00)
Popołudniowy magazyn będzie mozaiką programów przygotowanych przez dziennikarzy RMF Classic i zaproszonych przez nich gości, a poświęconych różnym wakacyjnym aktywnościom: 
- „Galopem przez lato” -  wakacyjna szkółka jeździecka przygotowana przez Alicję Myśliwiec we współpracy z organizatorami letniej edycji prestiżowego konkursu hippicznego „Baltica 2015” w Stadninie Ciekocinko.
- „Letnia Szkoła Fotografii” - to cykl porad i ciekawostek, przygotowany przez znakomitego fotografa, trzykrotnego laureata Grand Press Photo – Adama Golca.
- „Muzyczny suwenir” - Jadwiga Polus sprawdzi i podpowie słuchaczom jakie płyty należy koniecznie  kupić i przywieźć na pamiątkę z krajów, do których najczęściej wyjeżdżają na wakacje.
- „Książki na drogę” – Ewa Stanek- Misiąg poleci książki, bez których nie można się obyć w podróży.
„Know how – know miauuu!” – Alicja Lisowska i jej goście – miłośnicy zwierząt – doradzą co zrobić z pupilem gdy wyjeżdżamy na wakacje lub w jaki sposób z nim podróżować.
- „Fucha dla malucha” – Urszula Urzędowska – na co dzień mama malucha – podzieli się swoją wiedzą na temat tego,  czym zająć dziecko w wakacje, żeby się nie nudziło.
- „Summer design”- radiowy specjalista od wzornictwa – Dariusz Stańczuk zaprezentuje najciekawsze projekty inspirowane latem i wakacjami.

I w końcu nasz gość specjalny – Jacek Cygan,  autor słów do największych polskich przebojów,  w rozmowach z Magdą Miśką – Jackowską zdradzi kulisy powstania swoich najpiękniejszych tekstów. „Cygańskie wieczory” – czyli wspólne słuchanie piosenek Jacka Cygana we wtorki i czwartki w RMF Classic po godzinie 18.00.

W POLSKĘ JEDZIEMY! (Sobota 9.00 -17.00)
To weekendowy magazyn poświęcony atrakcjom turystycznym Polski, który w dużej mierze przygotowywany będzie w oparciu o sygnały i propozycje od słuchaczy. A w programie – między innymi:
- „Spacerkiem po Parku…” – ciekawostki o polskich Parkach Narodowych
- „Spis tras” – opisy najciekawszych tras – zarówno typowo turystycznych jak i rowerowych, rolkowych czy biegowych
- „Muzeum niekoniecznie narodowe” – wycieczki po małych, ale ciekawych i nietypowych polskich muzeach, takich jak np. Muzeum Motyli czy Muzeum Gitary
- „Polska w ruinie” – ciekawostki o ruinach najpiękniejszych polskich zamków i pałaców
- „Czary i mary” – przypomnienie polskich legend, podań i klechd oraz miejsc z nimi związanych

ŚWIATOWCY (Niedziela 10.00 – 15.00)
To rozmowy z polskimi podróżnikami i jednocześnie autorami książek podróżniczych. Wśród zaproszonych gości między innymi: Mieczysław Bieniek - Hajer na andyjskim szlaku, Piotr Milewski -Dzienniki japońskie, Jakub Rybicki - Po Bajkale, Dominik Szmajda - Rower góral i na Ural i Joanna Grzymkowska-Podolak - Zakochani w świecie. Maroko. 

Weekendowe wieczory to dwa pasma muzyczne dedykowane koneserom.
CLASSIC SUMMER NIGHT  (Sobota 21.00) – Jadwiga Polus prezentować będzie subiektywny wybór najciekawszych albumów z ostatnich miesięcy. Płyty te usłyszymy w całości, a program wzbogacony zostanie wywiadami przeprowadzonymi przez autorkę. Wśród gości między innymi:
Yasmin Levy, Daniel Hope, Leszek Możdżer i duet 2Cellos.

OPEROWA NIEDZIELA (Niedziela 21.00) –to stała pozycja dla miłośników oper prezentowanych w całości. W programie tylko najlepsze wykonania i największe gwiazdy scen operowych. Cykl  przygotowuje i przedstawia Jowita Dziedzic-Golec.

Przez całe lato o 18.30, codziennie aż do końca wakacji,  w RMF Classic także „Prognoza astronomiczna” – czyli zapowiedź tego, co można wieczorem i nocą zaobserwować na niebie. W fascynujący świat planet, gwiazd i komet zabiorą słuchaczy naukowcy z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.  

Pozostałe informacje prasowe:

 • 02:27 Keegan DeWitt All The Bright Places I
 • 02:33 Lang Lang, Wolfgang Amadeusz Mozart Piano Concerto No. 24 in C minor, K. 491 (1)
 • 02:49 Dmitri Szostakowicz II Suita na orkiestrę jazzową (Walc liryczny)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 333, Sunday, 25 October 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Wojciech Kilar
  Ziemia obiecana
  Walc
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic