Krakowska nagroda ALLIANZ dla RMF Classic

Dodano: Tuesday, 21 June 2011 (10:22)

Radio RMF Classic odebrało statuetkę Nike jako zwycięzca w kategorii media – dziesiątej już edycji Konkursu Krakowskie Nagrody Allianz23. lutego, podczas gali w Operze Krakowskiej, RMF Classic odebrało statuetkę Nike jako zwycięzca w kategorii media – dziesiątej już edycji Konkursu Krakowskie Nagrody Allianz.

Zespół RMF Classic zyskało uznanie jako pierwsze radio w Polsce, które z sukcesem utrzymuje się na komercyjnym rynku medialnym, promując ambitną muzykę – tak klasyczną, operową, jak i filmową. Łącząc to z odpowiednio dobranymi informacjami stacja, odbierana w 12 miastach kraju, każdego tygodnia gromadzi przed odbiornikami 2,3 mln słuchaczy.

Podczas gali nagrodzono również: Leopolda Kozłowskiego w dziedzinie kultury (muzyka, kompozytora muzyki filmowej i piosenek, którego autorytet w dziedzinie muzyki klezmerskiej wykroczył znacznie poza Polskę) oraz prof. Janusza Skalskiego w dziedzinie nauki (chirurga dziecięcego i kardiochirurga, dyrektora Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Collegium Medicum UJ, autora blisko 300 prac naukowych, także podręcznika "Kardiochirurgia dziecięca"; w grudniu ub.r. zespół pod kierownictwem prof. Skalskiego wszczepił sztuczną komorę serca 13-miesięcznej dziewczynce, była to pierwsza w Polsce operacja tego typu u tak małego dziecka).

Po raz pierwszy przyznana została nagroda Grand Prix – z grona dotychczasowych laureatów kapituła obdarzyła nią wybitnego socjologa prof. Piotra Sztompkę, kierownika Zakładu Socjologii Teoretycznej Wydziału Filozoficznego UJ.

Galę otworzył Paweł Dangel, prezes Zarządu TU Allianz Polska SA i TU Allianz Życie Polska SA, oraz Janina Lichota, dyrektor Oddziału Allianz w Krakowie, główny organizator konkursu.

To już drugie wyróżnienie dla RMF Classic. 10 września 2009 radio RMF Classic otrzymało prestiżową nagrodę NIPTEL za program. Nagroda Mediów NIPTEL przyznawana jest nieprzerwanie od roku 1995 (w tym roku po raz piętnasty). Nagroda ma za zadanie wyróżnienie wybitnych i doniosłych przedsięwzięć medialnych oraz osób, których obecność na rynku mediów zaznaczyła się w sposób szczególny. W przeszłości uhonorowano nią m.in. radio RMF FM "za bardzo dynamiczny rozwój stacji".

 

Pozostałe informacje prasowe:

 • 20:48 The Beatles Here Comes the Sun
 • 20:53 Piotr Czajkowski Nutcracker (March)
 • 20:56 Seong-Jin Cho, Claude Debussy Preludium
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic