ON AIR
od 09:00 zaprasza: Dariusz Stańczuk

PARKING:

Zaparkowanie samochodu pod Halą Kraków Arena wiąże się z wcześniejszym dokładnym zaplanowaniem tego faktu. Miejsce na parkingu trzeba wykupić przez Internet, można to zrobić tutaj: http://www.eventim.pl/tickets.html?fun=evdetail&affiliate=KRA&doc=evdetailb&key=813583$4549388&xtor=AL-6071-%5BLinkgenerator%5D-%5BKRA%5D
Można zdecydować się również na dojazd komunikacją miejską.

DOJAZD DO HALI

Kraków Arena oddalona jest 4 kilometry od Rynku Głównego w Krakowie. Hala znajduje się w okolicy skrzyżowania Alei Pokoju. Najszybciej można się tu dostać tramwajem.

1. Z centrum Krakowa

•    z przystanku Dworzec Główny linia nr 14 (w kierunku Mistrzejowice) linia nr 62 (w kierunku Kombinat)
•    z przystanku Poczta Główna (przy ulicy Starowiślnej): linia nr 1 ( w kierunku Wzgórza Krzesławickie)

2. Od strony Nowej Huty

•    z przystanku Rondo Czyżyńskie linia nr 1 ( w kierunku Salwator) linia nr 14 ( w kierunku Bronowice) linia nr 22 (w kierunku Borek Fałęcki)

DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych z różnymi ograniczeniami; w szczególności z dysfunkcją ruchu, wzroku i słuchu. Udogodnienia w tym zakresie nie dotyczą jedynie samego obiektu, ale i przestrzeni wokół kompleksu Kraków Areny. Zastosowane rozwiązania techniczne w rejonie hali zawierają elementy, które ułatwiają funkcjonowanie i poruszanie się wszystkim osobom, także tym poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Pomagają w tym:

•    ciągi piesze wyposażone są w obniżone krawężniki,
•    rampy podjazdowe (wyposażone w odpowiednie poręcze), zlokalizowane przy schodach głównych z obu stron Kraków Areny, umożliwiające dotarcie na poziom wejścia do obiektu,
•    kasy biletowe posiadają konstrukcję, która umożliwia bezproblemowe kupno biletów przez osoby na wózkach – obniżone lady oraz urządzenia interkomu przystosowane do komunikowania się na odpowiedniej wysokości.

Ponadto, dla osób niepełnosprawnych dojeżdżających samochodami, przygotowano widoczne i dobrze oznakowane miejsca parkingowe w dwupoziomowym garażu wewnętrznym, a także na parkingu zewnętrznym, przy wejściu głównym do obiektu. Z miejsc tych osoby posiadające bilety zakupione w sektorze dla niepełnosprawnych mogą korzystać bezpłatnie.

Wewnątrz obiektu, obok kołowrotów standardowych zamontowano kołowroty dla osób poruszających się na wózkach; o odpowiedniej szerokości oraz z obniżoną lokalizacją kamer. Recepcja obiektu na wydzielonym odcinku posiada obniżone lady, dzięki którym osoby na wózkach bez przeszkód mogą komunikować się i przekazywać wszelkie materiały.

Poruszając się dalej po kompleksie Kraków Areny niepełnosprawni mogą korzystać:
•    ze specjalnie wydzielonych podestów zlokalizowanych w obrębie trybun, na których przewidziano miejsca na ustawienie wózków, a także zamontowano krzesełka dla opiekunów osób niepełnosprawnych,
•    z wind – o odpowiedniej szerokości – dostosowanych do przewożenia osób na wózkach,
•    z sanitariatów w pełni dla nich przystosowanych, wyposażonych także w instalację przyzywową.

Ciągi piesze są wolne od wszelkich przeszkód fizycznych. Kolorem czerwonym zaznaczono główne ciągi komunikacyjne (nie kolidujące z elementami konstrukcji obiektu) na poziomie wejściowym oraz na poziomie trybun Areny. Zaznaczono wyraźnym kolorem (pasy) ostatnie stopnie biegów na klatkach schodowych. W obiekcie zastosowano także alfabet Braille’a do oznaczenia poziomów w windach oraz do opisu przycisków SOS (w przypadku pożaru) na klatkach schodowych.

Z kolei na fragmencie widowni zamontowano pętle iduktofoniczne, stanowiące elementy wspomagania słuchu, które umożliwiają osobie niedosłyszącej odbiór nieskazitelnie czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy.

Informacje pochodzą ze strony: http://www.krakowarena.pl/

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic