sss

Legendarny kompozytor muzyki filmowej - Ennio Morricone i nowy program edukacyjny dla dzieci „Jak wytresować smyka” - w jesiennej ramówce RMF Classic

Autor muzyki do ponad 500 filmów i legenda branży kompozytorskiej – Ennio Morricone, będzie bohaterem specjalnego programu w RMF Classic. Zabrzmią najpiękniejsze tematy filmowe kultowego, włoskiego muzyka. Nie zabraknie fascynujących faktów z jego artystycznej biografii. Będzie też ekskluzywny wywiad, którego król muzyki filmowej udzielił RMF Classic. Na antenie rozdanych zostanie ponad 100 biletów na jedyny tej jesieni polski koncert, z udziałem kompozytora.

Słuchacze będą mieli także niepowtarzalną okazję odwiedzenia nas w studio w Krakowie.  „Tu się nadaje!” to konkurs poświęcony roli radia w życiu codziennym, a także w filmie, sztuce i muzyce. Nagrodą jest weekendowy pobyt w Krakowie oraz zaproszenie do studia RMF Classic. W trakcie jednego z weekendów pod koniec września 20 laureatów konkursu będzie mogło poznać radio „od kuchni” i spotkać się z dziennikarzami stacji.   

W niedzielne poranki RMF Classic zaprasza na  program „Jak wytresować… smyka?” dedykowany rodzicom i dzieciom. Razem z ekspertami będziemy doradzać, jak wprowadzać dzieci z świat muzyki, teatru, filmu i literatury oraz  polecać najciekawsze propozycje kulturalne dla najmłodszych w całej Polsce. Nie zabraknie edukacyjnych konkursów dla dzieci.

Od poniedziałku do piątku wracają popołudnia poświęcone literaturze, designowi, stylowi życia, fotografii i sztuce filmowej. Nie zabraknie felietonów Stanisława Janickiego – znawcy sztuki filmowej i historii X-tej Muzy.

Do muzycznej oferty stacji po przerwie wraca Lista Przebojów Muzyki Filmowej, Wieczór Nowości Muzycznych, Operowa Niedziela i Muzyka Spod Igły – dla fanów płyt winylowych.
Nowa ramówka w RMF Classic startuje 4 września.
 


 • 17:51 Rod Stewart Have I Told You Lately
 • 17:55 Robert Wright Kismet - Main Title
 • 18:01 Buena Vista Social Club Chan Chan
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 222, niedziela, 25 czerwca 2017
 • 1
  Justin Hurwitz / Benj...
  La La Land
  Another Day of Sun
 • 2
  David Arnold / Chris Cornell
  Casino Royal
  You Know My Name
 • 3
  Hans Zimmer
  Król lew
  This Land
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic