Jak wytresować smyka

Słuchaj już w niedzielę (od 09:00 do 11:00)

Nie tak dawno oglądałam z córką film "Jak wytresować smoka". W trakcie seansu niespełna czteroletnia Mania tysiąc razy zapytała: "A dlaczego?". Po filmie wytoczyła najcięższe działa: Dlaczego niektórzy mają złą moc a inni dobrą? Dlaczego dinozaury wyginęły a smoki nie? Jak się stworzył świat? Skąd się bierze mięso?

Nie będziemy szukać odpowiedzi na te pytania, ale postanowiłam zdjąć nam rodzicom przynajmniej jeden kłopot z głowy.

Jak wytresować smyka kulturalnie :)

Rusza drugi sezon koncertów Filharmonii dla Dzieci. Smyki usłyszą m.in"Cztery pory roku" Vivaldiego i "Gwiezdne wojny".

Rodzina Treflików w RMF Classic ! Polski serial zrealizowany w technice animacji lalkowej przez Studio TREFL S.A.  Smyki zobaczyły już trzy serie serialu a czwarta w drodze :) Wideoklip "Trefliki" do piosenki tytułowej animacji (reżyseria: Marek Skrobecki, wykonanie: Natalia Kukulska), zdobył tytuł najlepszego wideoklipu dla dzieci w ramach Yach Film Festiwal 2016.

20 stycznia w Teatrze Lalka w Warszawie odbyła się premiera spektaklu „Krawiec Niteczka” w adaptacji i reżyserii Jarosława Kiliana. Przedstawienie powstaje na podstawie baśni Kornela Makuszyńskiego „O tym jak krawiec, Pan Niteczka został królem” ze zbioru „ Bardzo dziwne bajki”. Zapraszam na spotkanie z autorem muzyki do spektaklu Grzegorzem Turnauem.

Miś Paddington 2 już na ekranach kin a my rozmawiamy z tłumaczem książkowego Misia  Paddingtona Michałem Rusinkiem.

"Magiczna zima Muminków" tuż tuż.... Naszym gościem będzie autor muzyki do filmu Łukasz Targosz.

Czytamy, słuchamy i gramy w gry planszowe z Pauliną Holtz.

Zwierzaki świata  przedstawi Martyna Wojciechowska


Nowi niesamowici bohaterowie i nowe fascynujące przygody. Tym razem spotkacie piękną świnkę morską Koko, mądrego orła Arslana, zabawnego krokodyla George`a oraz zakochaną żyrafę Melę. Poznacie niezwykłe tajemnice tych zwierząt, radosne przygody i mrożące krew w żyłach informacje. Wiele razy będziecie zaskoczeni. Ale najpierw musicie przeczytać tę książkę.

Te opowieści bawią, uczą dbałości o naturę, ale też motywują do stawiania sobie wyzwań. Do marzeń i tego, żeby mieć odwagę je spełniać. Bo przecież niemożliwe nie istnieje!
Książkę Martyna stworzyła wspólnie ze swoją córką Marysią, której pasją jest malowanie zwierząt a wśród swoich najbliższych przyjaciół bez wahania wymienia dwa domowe koty.

„Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. Autorka książki Anna Dziewit-Meller i cały klub fajnych dziewuch już w niedzielę 15 października


XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2017 startuje 14 października w Warszawie!  
To wydarzenia dla niemowlaków, przedszkolaków, uczniów, studentów, nauczycieli, wychowawców, rodziców i dziadków.  Na Widzów  tegorocznej edycji  czeka  ponad 100 wydarzeń artystycznych, w tym najlepsze spektakle z Polski i zagranicy.
http://www.korczak-festival.pl/

MAGDALENA TULLI PO RAZ PIERWSZY DLA DZIECI - O książce „Ten i tamten las”

Metaforyczna opowieść uznanej prozaiczki ukazuje, jak być ze sobą pomimo różnic, jak negocjować wspólną codzienność, otwierać się na innych, podejmować decyzje i wreszcie - jak trzymać się razem  w trudnych chwilach. Magdalena Tulli stworzyła piękną i wolną od dosłowności bajkę - almanach dobrego współistnienia.  Dzięki szóstce leśnych postaci, symbolicznych scenach i ciepłym dowcipie znakomita pisarka uchwyciła najpoważniejsze wyzwania, przed jakimi stają dziś mali i duzi. Aby zmierzyć się z wyzwaniami bohaterowie opowieści , ćwiczą trudną sztukę kompromisu, debat i akceptacji.

To historia o nas samych.
O tym że jesteśmy dla siebie nawzajem ważniejsi niż myślimy.  I o tym, że życie jest nieprzewidywalne.
Magdalena Tulli


Niezły Meksyk czyli "Marek i czaszka jaguara" !
Przygoda goni przygodę a to wszystko spisali Marek Kamiński (podróżnik, zdobywca biegunów) i Katarzyna Stachowicz - Gacek (pisarka, scenarzystka, autorka kryminałów). Z autorami książki spotykamy się w niedzielę.

zapraszam
Ula Urzędowska

 • 05:36 Dionne Warwick Walk On By
 • 05:39 John Williams The Chairman's Waltz
 • 05:42 Grzegorz Turnau Hymn o miłości
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 240, niedziela, 18 lutego 2018
 • 1
  Daria Zawiałow
  Plan B
  Jeszcze w zielone gramy
 • 2
  Hans Zimmer / Rupert...
  The Crown
  Main Title
 • 3
  Keala Settle / The...
  Król rozrywki
  This is Me
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic