Foto Story

Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie mawiał Ansel Adams – amerykański fotograf i pianista. A za dobrymi fotografiami kryją się często świetne historie. I o tym co w kadrze i poza kadrem w sobotnim Foto Story będziemy rozmawiać. Gośćmi programu będą mistrzowie kadrowania. Wspólnie naświetlimy fotografie, zdjęcia i ujęcia filmowe.

Poznamy ludzi, którzy mają to coś w oku.
Będą też foto fakty - wystawy, plenery, plany, premiery i wydawnictwa.

Ula Urzędowska - zapraszam od 13:00

Dziś w kadrze:

Galeria portretów Krzysztofa Gierałtowskiego


 

Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, Alfred Hitchcock, Meryl Streep, Clint Eastwood, Roman Polański, Tadeusz Łomnicki, Edward Dziewoński. To tylko niektórzy twórcy światowego i polskiego kina, których portrety można zakupić na niezwykłej aukcji internetowej – fotograficznej opowieści o historii kina. W katalogu znajdują się także kultowe sceny z takich filmów, jak m.in. „Nóż w wodzie”, „Rejs”, „Forrest Gump” czy „Ojciec Chrzestny”. 40 fotosów i portretów gwiazd pochodzi z kolekcji wybitnego krytyka filmowego – Jerzego Płażewskiego.

Jerzy Płażewski (1924–2015) był wielkim miłośnikiem kina i podziwianym krytykiem filmowym. Jak sam przyznawał obejrzał ponad 14 500 filmów. Był synem fotografa Ignacego Płażewskiego. Przez całe życie zbierał zdjęcia ukazujące portrety gwiazd oraz kadry z polskich i zagranicznych filmów.

Do końca życia oglądał filmy z przyjemnością: „Biegam, gdzie mogę, ciągle z nadzieją, że trafię na coś wspaniałego. Nie przypominam sobie okresów zniechęcenia.” („Polityka”, nr 2/2013)

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na stworzenie cyfrowego archiwum Jerzego Płażewskiego. O tej niezwykłej kolekcji opowie nam Katarzyna Sagatowska.fot. Ken Regan, Meryl Streep i Clint Eastwood w filmie „Co się wydarzyło w Medison County” (1995), reż. Clint Eastwood; Andrzej Kostenko, Leon Niemczyk i Zygmunt Malanowicz w filmie „Nóż w wodzie” (1961), reż Roman Polański • 00:47 Antonio Vivaldi Concerto in C major RV.558 (1)
 • 00:52 Inger Marie Gundersen Will You Still Love Me Tomorrow
 • 00:57 Jerome Moross The Big Country - Main Title
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 201, niedziela, 15 stycznia 2017
 • 1
  Alexandre Desplat
  Światło między oceanami
  The Light Between Oceans
 • 2
  Hans Zimmer
  Inferno
  Life Must Have Its Mysteries
 • 3
  Ludovico Einaudi
  Nietykalni
  Fly
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic