Nie musisz być kosmitą, żeby myśleć na zielono!

FMF-Festiwal Muzyki Filmowej się zazielenił! Pod hasłem FMF-EKO zaplanowaliśmy wydarzenia specjalne i akcje proekologiczne. Bądźmy EKO: wspólnie zmieniajmy społeczne zachowania i upowszechniajmy ideę zrównoważonego rozwoju. Zachęcamy: na festiwalowe koncerty przyjedź na rowerze, korzystając z komunikacji miejskiej lub carpoolingu. Dla wszystkich EKO-Zakręconych mamy niespodzianki: kto przyniesie co najmniej 50 plastikowych zakrętek, otrzyma EKO-torbę z limitowanej kolekcji FMF.

Już pierwszego dnia festiwalu (czwartek, 26 września) zapraszamy na spotkanie z Valgeirem Sigurðssonem, islandzkim kompozytorem zaangażowanym w ratowanie środowiska naturalnego w swej ojczyźnie. To jego słowa - This planet is awesome, don’t fuck it up! - znajdziecie na lnianych torbach z limitowanej serii FMF-EKO. Rodziców z dziećmi zachęcamy do udziału w warsztatach (czwartek, 26 września), na których z ŻyWą Pracownią zbudujemy zielone, szumiąco-szeleszczące instrumenty. Rozbudźmy w sobie ciekawość natury i świadomość ekologiczną.

Festiwalowy piątek (27 września) upłynie natomiast pod znakiem muzyki do filmów o niepodważalnym pięknie przyrody, a także o dewastacji środowiska naturalnego. Najpierw, o godz. 19.00 w Kościele św. Katarzyny usłyszymy muzykę do obrazów jednego z najwybitniejszych niemieckich scenarzystów i reżyserów Wernera Herzoga: Odległa błękitna planeta, Biały Diament, czy Jaskinia zapomnianych snów. Wieczorem, od godz. 22.00, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki – Głosy Islandii - muzyka Valgeira Sigurðssona do filmu dokumentalnego Dreamland (reż. Þorfinnur Guðnason i Andri Snær Magnason), poruszającego problem eksploatacji zasobów naturalnych.

Zobacz szczegółowy plan pasma FMF-EKO: http://www.fmf.fm/pl/8/351/416/fmfeko

 

 • 15:23 Artur Rojek Cucurrucucu Paloma
 • 15:28 Patrick Doyle La Valse de L'Amour
 • 15:32 James Newton Howard Evacuation (I Am Legend)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 255, niedziela, 17 czerwca 2018
 • 1
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic