Polecamy

TRASH ORCHESTRA - MUZYKA ŚMIECI

Warszawa
26.03.2017

TRASH ORCHESTRA - MUZYKA ŚMIECI, to projekt artystyczny, muzyczny performance zbudowany na najwybitniejszych artystach z rożnych nurtów muzycznych, których połączy wspólna idea. Muzycy zagrają koncert autorskich kompozycji na wcześniej wspomnianych śmieciach z akompaniamentem mechanicznych dźwięków śmieciarek, tworzących muzyczne akordy z pracujących silników oraz na instrumentach konwencjonalnych.

Czy śmieci można wykorzystać do produkcji instrumentów? Czy przedmioty, jak szklane i plastikowe butelki, kartony, torebki foliowe, rury pcv, gruz, kamienie, i inne przedmioty, które trafiają na wysypiska śmieci, a także plastikowe pojemniki na śmieci, blaszane kubły i śmieciarki mogą być inspiracją do tworzenia sztuki, tworzenia muzyki? Okazuje się, że tak. Nie tylko brzmią oryginalnie; są również wyrazem kreatywności, pomysłowości i determinacji pewnej grupy wybitnych artystów i solistów, która zaszczepiona pomysłem kontrabasisty - Sebastiana Wypycha pod jego kierownictwem artystycznym postanowiła zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania odpadów do budowy instrumentów i kreowania piękna ze śmieci, tworząc TRASH ORCHESTRA - MUZYKA ŚMIECI.

Ideą projektu jest więc tworzenie i odkrywanie nowych artystycznych przestrzeni, ale także i przede wszystkim edukacja młodego pokolenia w temacie ekologii i budowania mądrej świadomości dotyczącej ilości produkowanych odpadów przez ludzi. Badania i statystyki mówią o średnio 400 kg śmieci produkowanych rocznie przez każdego człowieka. Brak świadomie podejmowanych wyborów o segregacji, recyclingu, a także ograniczeniu w wytwarzaniu śmieci w konsekwencji doprowadzić może do ekologicznej katastrofy.

TRASH ORCHESTRA - MUZYKA ŚMIECI, to projekt artystyczny, muzyczny performance zbudowany na najwybitniejszych artystach z rożnych nurtów muzycznych, których połączy wspólna idea. Muzycy zagrają koncert autorskich kompozycji na wcześniej wspomnianych śmieciach z akompaniamentem mechanicznych dźwięków śmieciarek, tworzących muzyczne akordy z pracujących silników oraz na instrumentach konwencjonalnych. Rytmy zostaną zagrane na blaszanych śmietnikach, plastikowych kontenerach, kamieniach i drutach. Melodie i tło zaś na folii, aluminium, szklanych i plastikowych butelkach, rurach pcv oraz specjalnie przygotowanych instrumentach smyczkowych i dętych zbudowanych z kartonów , rur i beczek. W orkiestrze pojawią się także instrumenty konwencjonalne, jak: skrzypce, kontrabas, saksofony, akordeon, kora, małe instrumenty. W projekcie weźmie także aktywny udział grupa dzieci grająca na śmieciach, jako dowód na budowanie nowego pokolenia świadomych ludzi, gości i użytkowników planety ZIEMIA.

Jednym z ważnych elementów projektu, będzie także zaplanowany przyjazd do Polski na zaproszenie Ambasady USA w Polsce wybitnej artystki ze Stanów Zjednoczonych - Dianny Cohen, zajmującej się tworzeniem eksponatów i prac plastycznych z torebek foliowych oraz innych przedmiotów z recyclingu. TRASH ORCHESTRA - MUZYKA ŚMIECI, będzie jednym z ważniejszych projektów podczas zaplanowanego na rok 2017 festiwalu WISŁOSTRADA SZTUKI w związku z obchodami Roku Wisły: Miasto, Rzeka, Człowiek, Ekologia, Sztuka, Edukacja.

ŚWIĘTUJEMY WISŁĘ!

Festiwal 'WISŁOSTRADA SZTUKI' odnosi się do Roku Wisły w związku z przypadającą w 2017 roku 550 rocznicą pierwszego wolnego flisu wiślanego. Rok 1467 był pierwszym rokiem wolnej żeglugi na Wiśle, kiedy to rozpoczął się ponad 300 letni „Złoty Okres” żeglugi wiślanej. W związku z tym festiwal 'WISŁOSTRADA SZTUKI' poświęcony jest rzece w kontekście wzajemnego oddziaływania na siebie natury i człowieka we współczesnym świecie, a także inspirowany naturą w oparciu o tematy ujęte w sztuce.Festiwal ma charakter wędrowny, tak więc przystankami 'WISŁOSTRADY SZTUKI' będą wyznaczone miejsca dzielnic leżących nad Wisłą i innych dzielnic Warszawy, a także Miast Województwa Mazowieckiego.

Wszystkie przystanki 'WISŁOSTRADY SZTUKI' będą miały charakter koncertów, widowisk, przedstawień, spotkań i warsztatów, mających na celu ożywianie plaż i bulwarów nadwiślańskich, a także rozbudzanie życia artystycznego w różnych odsłonach nad Wisłą na Wiśle i innych miejscach Warszawy i Mazowsza.

http://www.wislostradasztuki.com/

Organizatorem projektu śmieciowego  i WISŁOSTRADY Sztuki są:

Best Art Concept
www.bestartconcept.com

Mazowiecki Teatr Muzyczny
www.mteatr.pl

 • 22:52 Georges Bizet Carmen (Pieśń Toreadora)
 • 22:57 Johann Strauss II Eljen a Magyar!
 • 23:00 Georg-Philipp Telemann Koncert a-moll (4)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 210, niedziela, 19 marca 2017
 • 1
  Hans Zimmer
  Król lew
  This Land
 • 2
  Justin Hurwitz / Benj...
  La La Land
  Another Day of Sun
 • 3
  Bob Telson / Jevetta Steele
  Bagdad Cafe
  Calling You
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic