sss

Polecamy

Ennio Morricone - Król muzyki filmowej wystąpi w Polsce!

Łódź
14.10.2017

Jest autorem muzyki do ponad 500 filmów, laureatem Oscarów, Złotych Globów oraz innych znaczących nagród. Wiele obrazów, do których komponował ścieżkę dźwiękową, to ikony światowej kinematografii. Ale jego muzyka zyskiwała także odrębną popularność i wydawana była na krążkach w milionowych nakładach. Teraz, ten niekwestionowany król muzyki filmowej, wystąpi w Polsce. Koncert, na którym usłyszymy największe kompozycje Ennio Morricone, odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 14 października. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

200 osób wystąpi na jednej scenie z Ennio Morricone!

Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna o międzynarodowej sławie i renomowany Praski Chór Mieszany wystąpią w koncercie, który poprowadzi Maestro Ennio Morricone. Na scenie zobaczymy ponad 200 osób, a widowisko z pewnością będzie jednym z największych wydarzeń kulturalnych tej jesieni. Spotkanie z muzyką filmową wielkiego mistrza już za miesiąc w Łodzi!

Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna w tym roku obchodzi 24. urodziny i uważana jest za jeden z najlepszych zespołów symfonicznych w Europie. Słynie z uniwersalności i przedstawiania szerokiego programu, począwszy od dużych wykonań koncertowych utworów klasycznych, przez jazz i musical do najsłynniejszych tematów filmowych. Orkiestra organizuje Prague Proms Festiwal z udziałem najlepszych artystów. Wydarzenie przyciąga corocznie rzesze publiczności. Do najjaśniejszych gwiazd festiwalowych należą: Ennio Morricone Lalo Schifrin, James Morrison, Branford & Wynton Marsalis, Pino Donnagio, Giuliano Taviani, José Carreras, Danny Elfman, Vince Mendoza, Giuseppe Tornatore, Vladimir Cosma, Carl Davis. Część z tych artystów wielokrotnie wracała do Pragi i dawała koncerty czy nagrywała płyty. Czeska orkiestra towarzyszyła w nagraniach światowej sławy śpiewakom Placido Domingo czy Annie Netrebko.  Przez kilka sezonów instrumentaliści towarzyszyli w koncertach Andrei Bocellemu. Co ciekawe, współpracowali także z artystami popowymi, jak: Sting, Georg Michael, Natalie Cole, Dianne Reeves, Angelique Kidjo czy Denise Donatelli.

 

Obecnie jednym z twórców, który najczęściej współpracuje z muzykami jest właśnie Ennio Morricone. Od lat dyryguje orkiestrą podczas koncertów, a także nagrywa z nią płyty. Instrumentalistów z Czech wybrał sam Maestro, który powtarza często, że postawił właśnie na tę właśnie orkiestrę, ponieważ nie dość, że to wspaniali muzycy, to do tego są zdyscyplinowani i dobrze mu się nimi dyryguje. - Nigdy nie tracimy niepotrzebnie czasu, praca zawsze idzie bez problemów. Nic więc dziwnego, że chętnie zawsze wracam właśnie do tej orkiestry – powtarza w wywiadach Ennio Morricone.

To właśnie kompozycje Maestro zagrane przez Czeską Narodową Orkiestrę Symfoniczną wydane były na płycie do soundtracku „Nienawistna ósemka”. Muzyka do tego filmu została nagrodzona Oscarem w 2016 roku. Ostatnio Ennio Morricone jeździ z koncertami po świecie ze słynną czeską orkiestrą w ramach trasy pod nazwą „60 YEARS OF MUSIC TOUR”. Na te występy wyprzedano już pół miliona biletów.

Instrumentalistom towarzyszy na koncertach także znakomity Praski Chór Mieszany. Na początku lat 90. zespół postanowił postawić na ambitny repertuar i rozpoczął współpracę właśnie z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną. Razem z nią towarzyszył w trasie koncertowej Andrei Bocellego. Chór występuje obecnie w koncertach, które prowadzi Ennio Morricone, doskonale prezentując monumentalne dzieła mistrza.

- Na scenie Atlas Areny jednocześnie zobaczymy w sumie ponad 200 osób. A do tego chór i orkiestrę poprowadzi jeden z najwspanialszych kompozytorów na świecie. Z całą pewnością będzie to niezapomniany koncert – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje wydarzenie.
Ennio Morricone będzie dyrygował Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną i Praskim Chórem Mieszanym 14 października w Atlas Arenie w Łodzi. Bilety na to wydarzenie dostępne są poprzez strony www.biletyimprezy.prestige.com, eBilet oraz w sieci salonach Empik w całym kraju. Promotorem wydarzenia jest agencja  Prestige MJM.


Ennio Morricone należy do grona najlepszych współczesnych kompozytorów filmowych. Przez niemal 60 lat aktywności wydawane na płytach soundtracki zdobyły ponad 40 różnych nagród w kategoriach związanych z muzyką filmową. Wśród  nich także te najważniejsze – amerykańskie Oscary, czy Złote Globy. Sam Ennio Morricone dziesięć lat temu został laureatem nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za całokształt twórczości. Ale dopiero rok temu doczekał Oscara za muzykę do filmu Quentina Tarantino pt. „Nienawistna ósemka”. Wcześniej był do niego pięciokrotnie nominowany.

Na długiej liście artystów, którzy współpracowali z twórcą, odtwarzając skomponowaną przez niego muzykę, są m.in.: Andrea Bocelli, Paul Anka, Celiné Dion, Michael Jackson, Bruce Springsteen, Il Volo, a nawet Metallica, czy The Prodigy i Slash. Współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, do których należą: Quentin Tarantino, Brian De Palma, Sergio Leone, Giuseppe Tornatore, czy Adrian Lynn.

Ennio Morricone komponować zaczął mając zaledwie 6 lat. W wieku 12 lat rozpoczął naukę w rzymskim konserwatorium muzycznym, a edukację ukończył po rekordowo krótkim czasie... 6 miesięcy! Studiował jednocześnie muzykę chóralną, kompozycję i grę na trąbce. Karierę rozpoczynał jednak w klubach nocnych, grając muzykę jazzową. Wkrótce dołączył także do orkiestry i zaczął realizować swoje pierwsze zlecenia, głównie aranżacje i muzykę filmową, w tym również dla innych... kompozytorów. W 1961 roku napisał ścieżkę dźwiękową do pierwszego filmu pt. „Faszysta” w reżyserii Luciano Salce. Kariera przyspieszyła, gdy w 1964 roku napisał muzykę do spaghetti westernu pt. „Za garść dolarów”. Współpracował z Sergio Leone również przy innych jego filmach. Sławę przyniósł mu dopiero obraz do kolejnego westernu pt. „Dobry, zły i brzydki”. Wkrótce współpracować z nim chcieli niemal wszyscy współcześni reżyserzy.

Przez 60 lat Ennio Morricone skomponował ścieżki dźwiękowe do takich znanych filmów, jak wspomniana już „Nienawistna ósemka”, „Malena” - obydwa obrazy obsypane zostały wieloma nagrodami, a także:   „Nietykalni”, „Misja”, „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, „Dawno temu w Ameryce”, „Za garść dolarów”, „Rydwany ognia”, „Papież, który został człowiekiem”, „Los utracony” oraz „1900: człowiek legenda”.

Pomimo dobiegającej dziewięćdziesiątki, Ennio Morricone jest wciąż aktywnym twórcą, koncertującym na całym świecie, prowadząc orkiestry symfoniczne i wieloosobowe chóry.

Koncert Ennio Morricone odbędzie się 14 października w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.


Trasa “60 Years of Music Tour” Ennio Morricone wyprzedała 500 tysięcy biletów!

Podczas wyprzedanego koncertu w spektakularnej Arenie w Veronie legendarny włoski kompozytor Ennio Morricone został mile zaskoczony nagrodą od swojego producenta – GEA Live. Niespodzianka jest uczczeniem fenomenu sprzedaży ponad 500 tysięcy biletów od 2014 roku. Trasa “60 Years of Music Tour”, w której Maestro towarzyszy ponad 200 muzyków i solistów na scenie, wyprzedała liczne koncerty na arenach całego świata, otrzymując owacje na stojąco oraz pochlebne opinie w mediach.

88-letni kompozytor zaszczycił publiczność i dyrygował podczas dwóch koncertów w Veronie na Festiwalu della Bellezza, które zostały w całości wyprzedane. Wydarzenia te były częścią światowej trasy koncertowej o ogromnej skali. Trasa koncertowa rozpoczęła się w styczniu 2016 roku i jest ona zwieńczeniem 60 letniego jubileuszu Ennio Morricone i jego wybitnej aktywności jako kompozytora i dyrygenta. Obecna trasa, która jest kombinacją muzyczną z trasą „My Life in Music” odbywającą się w latach 2014 i 2015 dalej toczyć będzie się w miastach Europy podczas bieżącego, 2017 roku. Do tej chwili osiągnęła niezwykle imponującą liczbę sprzedażową, wynosi ona bowiem 500.000 sprzedanych biletów!

-Jestem zaskoczony, uhonorowany i bardzo poruszony faktem jak wielu ludzi przychodzi na moje koncerty. Chciałbym podziękować wszystkim osobom zgromadzonym na publiczności za przybycie i wysłuchanie mojej muzyki na żywo. To było niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie. - powiedział Ennio Morricone w odpowiedzi na wyróżnienie.


- Ta niesamowita liczba sprzedanych biletów klasyfikuje Ennio Morricone na unikatowej pozycji wśród kompozytorów filmowych. Same dwa koncerty w Veronie wyprzedały 23,500 biletów. To liczby, które spotykamy głównie przy popowych lub rockowych koncertach. Szczególnie rzadko dotyczą kompozytorów czy dyrygentów repertuarów instrumentalnych.- skomentował producent Floris Douwes dla GEA live.

Morricone skomponował ponad 500 utworów do produkcji kinowych i telewizyjnych, a także ponad 100 kompletnych kompozycji muzycznych. Jego ścieżki dźwiękowe pojawiły się w znanych na całym świecie produkcjach kinowych, takich jak: Once Upon a Time in the West, One Upon a time in America, A Fistful of Dollars, The Untouchables oraz The Mission. Z kolei muzyka skomponowana do produkcji filmowej The Good, The Bad and The Ugly, bezwzględnie utrzymuje drugą pozycję się na liście 200 najlepszych ścieżek filmowych, jakie kiedykolwiek skomponowano.

Jego pierwsza praca muzyczna, została napisana ponad 50 lat temu do westernu Once Upon A Time In The West. Morricone skomponował oraz wydał również ścieżkę dźwiękowa do filmu Quentina Tarantino The Hateful Eight, która to w 2016 roku zdobyła nagrodę Academy Award, Golden Globe oraz BAFTA Award za najlepszą ścieżkę dźwiękową roku.

Producentem 60 lat Jubileuszu Ennio Morricone jest GEA Live (www.gealive.com).

 

 • 17:51 Rod Stewart Have I Told You Lately
 • 17:55 Robert Wright Kismet - Main Title
 • 18:01 Buena Vista Social Club Chan Chan
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 222, niedziela, 25 czerwca 2017
 • 1
  Justin Hurwitz / Benj...
  La La Land
  Another Day of Sun
 • 2
  David Arnold / Chris Cornell
  Casino Royal
  You Know My Name
 • 3
  Hans Zimmer
  Król lew
  This Land
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic