ON AIR
od 10:00 Na porządku dziennym zaprasza: Katarzyna Hnat

Tabletka esperal - Kraków i działania przeciwko alkoholizmowi

Tak zwane tabletki antyalkoholowe zrewolucjonizowały leczenie alkoholizmu. Z powodzeniem wspierają przebieg terapii z psychologiem i zyskują zaufanie wielu uzależnionych osób. Najczęściej spotykanym medykamentem jest esperal. Kraków to jedna z dużych miejscowości, gdzie alkoholik może zdecydować się disulfiram bez strachu. W artykule dowiesz się więcej o tym, jak działa esperale i ile kosztuje wszywka.

Esperal - co się dzieje kiedy pijesz?

U każdej osoby pijącej alkohol zachodzi konkretny proces w organizmie. Gromadzący się płyn etylowy powoduje produkcję aldehydu octowego. Ten związek chemiczny jest głównym powodem odczuwania symptomów kaca. Następnie aldehyd octowy utlenia się do kwasu octowego, a człowiek zaczyna się czuć lepiej. Inaczej dzieje się w chwili, gdy alkoholik przeszedł zabieg wszycia esperalu Kraków. Znajdujący się we wszywce alkoholowej Disulfiram hamuje działanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej. Utlenianie aldehydu octowego do mniej szkodliwego kwasu octowego jest przez to utrudnione. Silne nagromadzenie się tego związku chemicznego, wywołuje szereg objawów zatrucia alkoholowego wskutek tak zwanej reakcji disulfiramowej.

Esperal a alkohol - reakcje organizmu:

  • zawroty głowy,
  • zaczerwienienie twarzy,
  • zaburzenia temperatury ciała,
  • nudności/wymioty,
  • bóle głowy,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • senność,
  • stany depresyjne i lękowe,
  • zaburzenia psychiczne.

Wszywka alkoholowa wywołuje silniejszą reakcję wraz ze wzrostem poziomu alkoholu we krwi. Z czasem doprowadza do osłabienia wątroby, trzustki, serca i narządu wzroku. Próba przepicia leku esperal niekiedy kończy się nawet śmiercią. O skutkach ubocznych disulfiramu nie ma mowy, jeśli pacjent nie spożywa alkoholu. Pacjenci boją się reakcji własnego organizmu. Psychika podpowiada im, że picie jest zbyt ryzykowne. Dlatego też odczuwają awersję do trunków alkoholowych.

Jak działa esperal:

  • negatywnie oddziałuje na metabolizm alkoholu we krwi,
  • u nietrzeźwych wywołuje objawy podobne do kaca, ale przyspiesza je i potęguje,
  • powoduje niechęć do picia,
  • wspiera przebieg terapii.

Esperal to nie jest rozwiązanie, które przerywa głód alkoholowy lub leczy z nałogu. Pomaga w walce z uzależnieniem i znalezieniu drogi do trzeźwości. Chęć picia alkoholu ma związek z przymusem o charakterze psychicznym i somatycznym. Zabieg wszycia esperalu nie decyduje zatem w pełni o skuteczności leczenia alkoholizmu. Zależy to od silnej woli pacjenta.

Jak długo wchłania się esperal?

Osoby zainteresowane wszywką alkoholową często pytają, kiedy esperal przestaje działać. Wszystko zależy od formy podania leku. Jeśli disulfiram występuje jako tabletka przyjmowania doustnie, działają, póki ich stężenie jest odpowiednio dobrane, a pacjent pamięta o regularnym przyjmowaniu. W przypadku wszywki alkoholowej zaszywanej pod skórą specjaliści zapewniają, że działa nie dłużej niż 12 miesięcy, ale nie krócej niż 8 miesięcy. Zabieg wszycia esperalu można wykonywać kilkakrotnie, gdy disulfiram całkowicie się wchłonie. Wymaga to jednak konsultacji lekarskiej. Pacjent nie powinien sam podejmować takiej decyzji, ponieważ może to być szkodliwe dla jakiego zdrowia. Jak sprawdzić, czy esperal przestał działać? Lepiej nie pić alkoholu. Wciąż możliwe skutki reakcji disulfirmowej są zbyt groźne dla organizmu i psychiki. Najlepiej zapisać się na wizytę i pozwolić ocenić sytuację specjaliście, które przeprowadził implantację wszywki alkoholowej.

Kto wszywa lek esperal - Kraków i okolice

Wszywka alkoholowa i detoks to najbardziej popularne działania farmakologiczne. Znajomość metod to pierwszy krok do rozpoczęcia leczenia. Trudniej natomiast wybrać klinikę, która profesjonalnie wykonuje wszycie esperalu. Kraków znajduje się wśród miast, w którym można skorzystać z usług kilku renomowanych przychodni uzależnień.

Nasz Gabinet Kraków

Klinika ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu alkoholizmu metodami farmakologicznymi oraz psychologicznymi. Jest otwarta przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu każdy może wybrać dogodny dla siebie termin. Zabieg wszycia esperalu i detoks alkoholowy odbywają się tylko na terenie przychodni. Osoby uzależnione mogą korzystać z pojedynczych usług medycznych lub kompleksowych kompletów. Esperal jest oryginalny, kadra medyczna się nie zmienia. Działanie kliniki opiera się na wzajemny zaufaniu oraz bezbolesnym i anonimowym leczeniu.

Wykonywane zabiegi:

  • wszywka alkoholowa - Kraków i pacjenci z okolic,
  • odtrucie alkoholowe,
  • terapia indywidualna i rodzinna.

Esperal24h - dr Piotr Floriański

Centrum medyczne profesjonalnie i bezpiecznie przeprowadza zabieg wszycia. Implantacja trwa ok. 30 minut. Przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności usypiania pacjenta. Wszycie esperalu następuje szybko i w sterylnych warunkach. Ponowna wizyta jest konieczna wyłącznie w sytuacji zdjęcia szwów lub potrzeby konsultacji z lekarzem. Wykorzystywana jest tylko oryginalna wszywka alkoholowa. Specjaliści zapewniają profesjonalną pomoc również w nagłych sytuacjach. Obowiązuje pełna anonimowość.

Proponowane usługi:

  • esperal - Kraków i przyjezdni pacjenci,
  • konsultacje po zastosowaniu wszywki alkoholowej.

Esperal.Edu - dr Krzysztof Wachowski

Placówka w Krakowie codziennie przeprowadza zabieg implantacji wszywki alkoholowej. Prawdziwe lekarstwo i dyskrecja wpływają na zaufanie i komfort pacjentów. Klinika nie wymaga skierowań od pacjenta.

Usługi medyczne:

  • wszywka alkoholowa - implantacja,
  • wizyty kontrolne,
  • wywiad medyczny przed zabiegiem.

Osoby uzależnione wyszukują również informacji o leku esperal na NFZ. Wszywka alkoholowa nie podlega refundacji. Koszt leczenia z pomocą farmakologii zależy od ilości leku, renomy przychodni i możliwych do wyboru udogodnień. Ile kosztuje wszycie esperalu? Cena w Krakowie nie wynosi zwykle mniej niż 700 zł.

Zaszycie alkoholowe - jak wygląda wszycie esperalu

Co to znaczy zaszyć się, czy jak wygląda wszywka alkoholowa to często powielane pytania dotyczące leczenia. Pierwszym warunkiem do zakwalifikowania pacjenta jest jego pełnoletność. Drugi to trzeźwość trwająca minimum 24 godziny przed implantacją wszywki esperal. Zabieg jest krótki (trwa 30 minut), nie wymaga podawania narkozy (zaszycie odbywa się w znieczuleniu miejscowym) ani rekonwalescencji. Pacjent po wizycie u chirurga może bezpiecznie kierować samochodem, wrócić do pracy, czy wyjechać za granicę. Esperal nie koliduje z działaniem innych leków. Jeśli abstynencja jest zachowana, wszywka alkoholowa nie wywołuje żadnych negatywnych skutków.

  1. Wstępna konsultacja pacjenta z lekarzem - podstawowe badania, określenie przeciwwskazań, podpisanie zgody na zabieg przez pacjenta.

  2. Przygotowanie do implantacji wszywki alkoholowej - podanie znieczulenia miejscowego (pacjent pozostaje przytomny).

  3. Rozpoczęcie zabiegu - nacięcie skóry skalpelem chirurgicznym, umiejscowienie leku esperal pod skórą, zaszycie rany nićmi (mogą być rozpuszczalne w niektórych klinikach).

  4. Działania końcowe - oczyszczenie rany i poinstruowanie pacjenta, jak dbać o higienę miejsca po zabiegu chirurgicznym.

  5. Okres gojenia się kończy zdjęcie szwów.

Lekarze w klinikach głównie wszywają esperal pod łopatką lub blisko pośladka. Przez to blizna nie jest ogólnie widoczna na co dzień. Wszywki alkoholowe nie są duże, dzięki czemu ślad po implantacji również jest niewielki. Z czasem lek wchłania się. Wtedy zabieg można przeprowadzić ponownie w klinice. Ze względów bezpieczeństwa lepiej nie wybierać zaszycia alkoholowego w domu.

Artykuł napisany przy współpracy z dr Szymonem Walieszkiewiczem

 Artykuł Sponsorowany

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic