Informacje

W Ateneum będzie scena im. Wojciecha Młynarskiego

fot.PAP/Wojciech Rybczyński

Dodano:

"Chcemy sprawić, by w Teatrze Ateneum powstała scena im. Wojciecha Młynarskiego" - powiedziała po czwartkowym koncercie Michała Bajora Agata Młynarska. Informację tę potwierdza w rozmowie z PAP Life Tadeusz Nyczek, dyrektor artystyczny Teatru Ateneum.

W czwartkowy wieczór Michał Bajor zaśpiewał w Teatrze Polonia piosenki z płyty "Moja miłość". Wszystkie teksty z tej płyty zostały napisane przez Wojciecha Młynarskiego. Po koncercie Michał Bajor wręczył córce artysty Agacie Młynarskiej, bukiet kwiatów. Młynarska, stojąc na scenie, powiedziała, że trwają starania, aby scena W Teatrze Ateneum nosiła imię jej ojca, Wojciecha Młynarskiego. "Chcemy sprawić, by w Teatrze Ateneum powstała scena im. Wojciecha Młynarskiego" - mówiła córka artysty. Zapowiedziała też, że trwają prace nad kolejnym tomem utworów jej ojca.

Informację o powstaniu sceny im. Wojciecha Młynarskiego potwierdził również Tadeusz Nyczek, dyrektor artystyczny Ateneum. Imię Wojciecha Młynarskiego ma nosić scena na dole.

"Potwierdzam, tak, to prawda. Ta informacja padła publicznie z moich ust na stypie pośmiertnej u nas w teatrze właśnie w sali na dole. Od bardzo dawna wiedzieliśmy, że tego chcemy. Mieliśmy tę scenę ochrzcić jego imieniem przy okazji premiery +Róbmy swoje+, spektaklu z ubiegłego roku, ale wstrzymaliśmy się z tym z powodów etycznych, pan Wojciech był wtedy w szpitalu, bardzo chory... Po jego śmierci już oficjalnie uznaliśmy, że to zrobimy. Czekamy na dobrą okazję, i myślę, że taką pierwszą okazją będzie nasz sylwester tutaj. Chcemy zrobić spektakl sylwestrowy, śpiewany z jego piosenek, ale z tłumaczonych. Najprawdopodobniej to będzie wieczór sylwestrowy. Wtedy to oficjalnie zrobimy" - powiedział PAP Life Nyczek. (PAP Life)

 • 08:25 Daniel Hope Fragment Lata z Czterech Pór Roku w aranżacji Maxa Richtera
 • 08:35 Justin Hurwitz Another Day of Sun
 • 08:39 Axel F
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 248, niedziela, 22 kwietnia 2018
 • 1
  Jerzy Matuszkiewicz
  Janosik
  Temat
 • 2
  Nino Rota
  Ojciec chrzestny
  Main Title (The Godfather Waltz)
 • 3
  Krzysztof Komeda
  Dziecko Rosemary
  Sleep Safe And Warm
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic