Informacje

W Ateneum będzie scena im. Wojciecha Młynarskiego

fot.PAP/Wojciech Rybczyński

Dodano:

"Chcemy sprawić, by w Teatrze Ateneum powstała scena im. Wojciecha Młynarskiego" - powiedziała po czwartkowym koncercie Michała Bajora Agata Młynarska. Informację tę potwierdza w rozmowie z PAP Life Tadeusz Nyczek, dyrektor artystyczny Teatru Ateneum.

W czwartkowy wieczór Michał Bajor zaśpiewał w Teatrze Polonia piosenki z płyty "Moja miłość". Wszystkie teksty z tej płyty zostały napisane przez Wojciecha Młynarskiego. Po koncercie Michał Bajor wręczył córce artysty Agacie Młynarskiej, bukiet kwiatów. Młynarska, stojąc na scenie, powiedziała, że trwają starania, aby scena W Teatrze Ateneum nosiła imię jej ojca, Wojciecha Młynarskiego. "Chcemy sprawić, by w Teatrze Ateneum powstała scena im. Wojciecha Młynarskiego" - mówiła córka artysty. Zapowiedziała też, że trwają prace nad kolejnym tomem utworów jej ojca.

Informację o powstaniu sceny im. Wojciecha Młynarskiego potwierdził również Tadeusz Nyczek, dyrektor artystyczny Ateneum. Imię Wojciecha Młynarskiego ma nosić scena na dole.

"Potwierdzam, tak, to prawda. Ta informacja padła publicznie z moich ust na stypie pośmiertnej u nas w teatrze właśnie w sali na dole. Od bardzo dawna wiedzieliśmy, że tego chcemy. Mieliśmy tę scenę ochrzcić jego imieniem przy okazji premiery +Róbmy swoje+, spektaklu z ubiegłego roku, ale wstrzymaliśmy się z tym z powodów etycznych, pan Wojciech był wtedy w szpitalu, bardzo chory... Po jego śmierci już oficjalnie uznaliśmy, że to zrobimy. Czekamy na dobrą okazję, i myślę, że taką pierwszą okazją będzie nasz sylwester tutaj. Chcemy zrobić spektakl sylwestrowy, śpiewany z jego piosenek, ale z tłumaczonych. Najprawdopodobniej to będzie wieczór sylwestrowy. Wtedy to oficjalnie zrobimy" - powiedział PAP Life Nyczek. (PAP Life)

 • 01:38 Edvard Grieg Peer Gynt Suite No.1 (1)
 • 01:42 Johann Strauss II Eljen a Magyar!
 • 01:45 Agnieszka Osiecka Gaj
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 222, niedziela, 25 czerwca 2017
 • 1
  Justin Hurwitz / Benj...
  La La Land
  Another Day of Sun
 • 2
  David Arnold / Chris Cornell
  Casino Royal
  You Know My Name
 • 3
  Hans Zimmer
  Król lew
  This Land
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic