Informacje

Bajki w wersji audio w wykonaniu Nowickiego i aktorów ze Skolimowa

Dodano:
Bajki w wersji audio w wykonaniu Nowickiego i aktorów ze Skolimowa

fot.PAP/Stach Leszczyński

Najpiękniejsze bajki czytane przez Jana Nowickiego i aktorów ze Skolimowa znalazły się na specjalnym audiobooku. Dochód z jego sprzedaży zasili konto Domu Artysty Weterana w Skolimowie.

Na rynku pojawił się właśnie audiobook zatytułowany "Najpiękniejsze baśnie świata". Dzieła braci Grimm czy Andersena czyta Jan Nowicki oraz znakomici aktorzy z Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Cały dochód ze sprzedaży audiobooka zostanie przekazany na wsparcie mieszkańców tej placówki. Partnerem audiobooka jest księgarnia internetowa Publio.pl, w której można zakupić to wyjątkowe wydawnictwo.

Poszukując prezentu świątecznego można też pomóc artystom ze Skolimowa i jednocześnie wysłuchać znanych bajek w znakomitej aktorskiej interpretacji.

Audiobook ma ponad 150 minut i zawiera najpiękniejsze bajkami świata, których z przyjemnością wysłucha i duży, i mały słuchacz. A co znalazło się na tym wydawnictwie? "Roszpunkę" (Jacob i Wilhelm Grimm) - czyta Jan Nowicki; "Śpiącą Królewnę" (Artur Oppman) - czyta Danuta Gellert; "Kota w Butach" (Artur Oppman) - czyta Józef Fryźlewicz; "Brzydkie Kaczątko" (Hans Christian Andersen) - czyta Eugenia Herman; "Śnieżkę" (Jacob i Wilhelm Grimm) - czyta Halina Kowalska; "Calineczkę" (Hans Christian Andersen) - czyta Andrzej Szopa, a baśń "O czterech muzykantach z Bremy" (Jacob i Wilhelm Grimm) - czyta Józef Fryźlewicz.

Szopa, który wziął udział w nagraniu, zwraca uwagę na istotne znaczenie przekazywania tradycji czytania bajek kolejnym pokoleniom. "Mam wnuczkę i po cichu liczę, że jeśli dostałaby wybór: współczesne bajki lub Calineczka, to wybrałaby tę drugą. Mnie urzekła historia tej kruszyny i bardzo bym chciał, aby trwała dalej. Ale przekazywanie bajek kolejnym pokoleniom, wymaga zaangażowania przede wszystkim domu rodzinnego. Bo to, co dzieje się w domu, jest powielane potem w życiu" - podkreśla aktor. (PAP Life)

 • 05:50 Mikis Theodorakis Honeymoon / The Honeymoon Song
 • 05:53 Robert Gawliński, Grzegorz Ciechowski Nie pokonasz miłości
 • 05:57 Ramin Djawadi Winter Is Here
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 235, niedziela, 14 stycznia 2018
 • 1
  Hans Zimmer / Rupert...
  The Crown
  Main Title
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Goran Bregovic
  Underground
  Kalasnjikov
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic