Informacje

mother! oraz Call Me By Your Name w programie 8. AFF. Dziś rozpoczyna się sprzedaż karnetów!

Dodano:
mother! oraz Call Me By Your Name w programie 8. AFF. Dziś rozpoczyna się sprzedaż karnetów!

Dziś rozpoczyna się internetowa sprzedaż karnetów na 8. American Film Festiwal. Z tej okazji odkrywamy gorące tytuły, których premierowe pokazy już wkrótce odbędą się we Wrocławiu.

Na początek najbardziej kontrowersyjny obraz niedawno zakończonego Festiwalu Filmowego w Wenecji,  czyli długo wyczekiwany mother!  Darrena Aronofsky'ego z Jennifer Lawrence, Javierem Bardemem, Edem Harrisem i Michelle Pfeiffer w rolach głównych. Film, który podzielił wenecką publiczność – jednych zachwycił, innych wprawił w konsternację, ale koniec końców nikogo nie pozostawił obojętnym. To pozycja obowiązkowa w programie tegorocznego festiwalu.


 
We Wrocławiu po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć także najnowsze dzieło Luki Guadagnino – twórcy głośnych Jestem miłością oraz Nienasyconych. Jego Call Me By Your Name to rozgrywająca się w latach 80-tych opowieść o przepełnionej erotyzmem relacji jaka połączyła pewnego nastolatka o amerykańsko-żydowskich korzeniach ze starszym od siebie mężczyzną, który zagościł u rodziców chłopaka podczas wakacji spędzanych nad włoską Rivierą. Filmem zachwycili się widzowie festiwali filmowych Berlinale i Sundance, świetne recenzje zbiera także podczas trwającego właśnie festiwalu w Toronto. Już teraz wymienia się go także jako jednego z najpoważniejszych oscarowych graczy.


 
 W programie festiwalu nie zabraknie także hitów tegorocznego Sundance. Kolejny swój film Landline pokaże Gillian Robespierre, zdobywczyni nagrody w konkursie Spectrum podczas 5. AFF. Reżyserka Obvious Child tym razem opowiada historię pokręconych sióstr, które pewnego dnia odkrywają, że ich ojciec zdradza matkę z inną kobietą. Wydarzenie to całkowicie wywraca do góry nogami dotychczasowe życie całej rodziny. W role rodziców wcielili się John Turturro i Edie Falco.


 
Na salwy rubasznego śmiechu mogą już szykować się przyszli widzowie The Little Hours  Jeffa Baeny. To cudownie niepoprawna politycznie historia rodem z Dekameronu Boccaccia, opowiadająca o niewyżytych seksualnie i nieprzebierających w słowach średniowiecznych zakonnicach, w które wcieliły się Alison Brie, Aubrey Plaza i Kate Micucci.


 
Sprzedaż karnetów rusza dziś o 12.00 na stronie americanfilmfestival.pl i potrwa do 15.10. lub do wyczerpania puli.
 
Żródło: American Film Festival

 • 05:33 Jan Sebastian Bach Koncert skrzypcowy E-dur (3)
 • 05:36 Dionne Warwick Walk On By
 • 05:39 John Williams The Chairman's Waltz
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 240, niedziela, 18 lutego 2018
 • 1
  Daria Zawiałow
  Plan B
  Jeszcze w zielone gramy
 • 2
  Hans Zimmer / Rupert...
  The Crown
  Main Title
 • 3
  Keala Settle / The...
  Król rozrywki
  This is Me
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic