Informacje

Złoty Glob za całokształt twórczości trafi do...

Dodano:
Złoty Glob za całokształt twórczości trafi do...

Oprah Winfrey /Dennis Van Tine/Abaca /PAP

Oprah Winfrey zostanie wyróżniona nagrodą imienia Cecila B. DeMille. Ogłosiło właśnie Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, które przyznaje Złote Globy. Prezenterka, aktorka, producentka, bizneswoman i miliarderka odbierze statuetkę na gali 7 stycznia.

Nagroda imienia Cecila B. DeMille nazywana jest Złotym Globem za całokształt twórczości, nagrodą za indywidualny i wyjątkowy wkład w świat rozrywki. W ubiegłym roku dostała ją Meryl Streep, a wcześniej m.in Denzel Washington, George Clooney, Woody Allen, Jodie Foster, Morgan Freeman, Robert De Niro , Martin Scorsese, Steven Spielberg, Warren Beatty, Anthony Hopkins, Robin Williams, Michael Douglas, Gene Hackman, Harrison Ford, Al Pacino i Barbra Streisand.

Nazwisko tegorocznej laureatki ogłosił aktor Morgan Freeman

https://twitter.com/nbc/status/941140813425164288

"Co za zaszczyt" - napisała na Twitterze Oprah Winfrey

https://twitter.com/Oprah/status/941141815075282944

W 1985 roku Oprah zagrała Sofię w filmie Stevena Spielberga "Kolor purpury". Dostała za tę rolę nominacje do Oscara i do Złotego Globu. Rok później telewizja w USA zaczęła jej talk show talk-show "The Oprah Winfrey Show". Program szybko stał się najpopularniejszym tego typu talk showem na świecie. Oprah Winfrey jest również producentką filmową, była m.in producentką wykonawczą filmu Lee Danielsa "Hej, Skarbie". Zagrał również Annie Lee Cooper w filmie "Selma", którego bohaterem jest Martin Luther King. Film był w 2015 roku nominowany do Oscara. Oprah Winfrey ma też nominację do BAFTA 2013 w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa" za film "Kamerdyner".

75. Gala nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej odbędzie się 7 stycznia w The Beverly Hilton. Rozdanie Złotych Globów poprowadzi Seth Meyers.

Katarzyna Sobiechowska-Szuchta RMF

 • 16:46 Patrick Doyle Fantastic Tits
 • 16:48 Max Steiner Theme From A Summer Place
 • 16:51 Conga del fuego nuevo
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 235, niedziela, 14 stycznia 2018
 • 1
  Hans Zimmer / Rupert...
  The Crown
  Main Title
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Goran Bregovic
  Underground
  Kalasnjikov
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic