Informacje

Woody Allen nad Wisłą, kino niezależne na wodzie: 10.Netia Off Camera w plenerze

Dodano:

200 filmowych pokazów i miasto, które zamienia się w kino plenerowe. Podczas 10.Netia Off Camera filmy będzie można oglądać nie tylko w kameralnych krakowskich kinach, ale również na Bulwarach Wiślanych, na barkach rzecznych i na dachach miejskich kamienic. W Miasteczko Filmowe zamieni się również Plac Szczepański.

Fantastyczna zabawa, ostre dialogi - Woody Allen powraca na Manhattan, a publiczność Netia Off Camera przygląda się temu dzięki plenerowej projekcji filmu „Co nas kręci, co nas podnieca”. W Kinie nad Wisłą widzowie zobaczą jeszcze trzy inne tytuły tego samego reżysera. „Nieracjonalny mężczyzna” to historia trójkąta uczuciowego pomiędzy Lucasem (Joaquinem Phoenixem), zakochaną w nim studentką (Emma Stone), a koleżanką po fachu  - w tej roli Parker Posey, która odwiedziła Festiwal w 2014 roku.  Warto wybrać się również na projekcje: „Magii w blasku księżyca” i „Blue Jasmine”

W planie plenerowych projekcji znalazł się również film „Na granicy” Wojciecha Kasperskiego, który podczas 9.Netia Off Camera otrzymał specjalne wyróżnienie.  Kolejne propozycje Kina nad Wisłą to takie tytuły, jak np.:  „Kamerdyner”(reż. Lee Daniels), „Lektor” (reż. Stephen Daldry),” Jak zostać królem” (Tom Hooper).

Seansy filmowe będzie można oglądać również w KINIE NIMFA, zbudowanym na jednej z barek rzecznych.  Na program tych pokazów złożyły się filmy z sekcji specjalnych 10.Netia Off Camera: „Aż po grób”, „Przyszłość nadejdzie dziś” i flagowej sekcji „Amerykańscy niezależni”.

Debiut Chrisa Kelly’ego „Other People” ujmuje przede wszystkim prostotą i szczerością. Film pokazuje przewrotność oraz kruchość ludzkiego życia, dając dowód na to, że w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji jest miejsce na odrobinę poczucia humoru. To mądre, poruszające kino.


Ładna kobieta nie pokocha faceta, który słucha Phila Collinsa  - to jeden z cytatów filmu „Młodzi i przebojowi”. Obok zbioru złotych myśli i ciekawej definicji rock’n’rolla John Carney stworzył kolejną ciepłą i szalenie zabawną opowieść o wyzwalającej mocy muzyki oraz jej sile do tego, by łączyć, a nie dzielić.

Kolejna propozycja w ramach Kina Nimfa to dramat „Głusza” z  Ellen Page i Evan Rachel Wood z sekcji "Przyszłość nadejdzie dziś". Mimo gwiazdorskiej obsady film fascynuje wyciszoną i skupioną narracją, a Page i Wood tworzą jedne z najlepszych kreacji w swojej karierze.

Na wodzie będzie  można zobaczyć też debiut autora komiksów Dasha Shawa. „My Entire High School Sinking Into the Sea” to jedna z najzabawniejszych katastroficznych animacji, jaka kiedykolwiek powstała. Ogromna kreatywność i wyrazista kolorystyka dobrze korespondują z absurdem, jaki odczuwamy z każdą kolejną sceną oraz poczuciem humoru autorów. Głosów do animacji użyczyli m.in. Jason Schwartzman, Lena Dunham i Susan Sarandon.


Więcej informacji o programie 10.Netia Off Camera można znaleźć na www.offcamera.pl.           


 • Notowanie: 224, niedziela, 15 października 2017
 • 1
  Hans Zimmer / Benjamin...
  Blade Runner 2049
  2049
 • 2
  Limahl
  Niekończąca się opowieść
  Never Ending Story
 • 3
  John Williams
  Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy
  Rey's Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic