Informacje

Postapokaliptyczna gra terenowa rusza w Stargardzie

Dodano:

Ponad 1000 uczestników, w tym 200 obcokrajowców, weźmie udział w grze terenowej osadzonej w realiach postapokalipsy. Rozpoczynający się w poniedziałek w Stargardzie (Zachodniopomorskie) Old Town Festival. To największy w Polsce zlot miłośników fantastyki.

Po raz 12. na terenie opuszczonego lotniska Kluczewo rozegrana zostanie gra plenerowa przenosząca uczestników do przyszłości. "Uczestnicy wydarzenia odtwarzają realia z 2117 r., kiedy to życie na ziemi odradza się po konflikcie nuklearnym” - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy festiwalu Jakub Gibowski.

"Według scenariusza nadchodzi pora przybyszów, którzy gromadnie docierają do Old Town, czyli miejsca do tej pory chronionego przez sztuczną inteligencję. To zlot wszystkich tych, którzy przetrwali czas apokalipsy i mają jedno zadanie: przetrwać” - mówił Gibowski.

Wydarzenie rozpoczyna się w poniedziałek od tworzenia kostiumów, warsztatów fechtunku oraz zapoznania się z regułami gry. "Każdy gracz opracowuje samodzielnie własny scenariusz dla swojej postaci. Można zostać szlachetnym rycerzem, najemnikiem, szamanem, rusznikarzem albo handlarzem. Tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza" - wyjaśnił Gibowski. Jak podkreślił "ubiór graczy, rekwizyty, obozowiska, samochody, broń a także przedmioty codziennego użytku oddają realia postapokaliptyczne".

"Gra terenowa czyli larp (live action role-playing – red. PAP) będzie trwała nieprzerwanie przez 72 godziny. W tym czasie uczestnicy wcielają się w postaci postapokaliptycznego świata i przeżywają przygody. Dochodzić może do starć między frakcjami, napadów mutantów, odbywają się także misje w poszukiwaniu magicznych przedmiotów lub niezbędnych surowców do przetrwania w świecie po zagładzie nuklearnej" - dodał rzecznik festiwalu.

22 lipca, w ostatni dzień Old Town Festival, odbędą się m.in. koncerty, panele dyskusyjne, wydarzenia sportowe i gala wrestlingu w postapokaliptycznej oprawie.

Organizatorzy przy tworzeniu scenariusza wydarzenia inspirowali się grami komputerowymi z serii "Fallout", filmami typu "Mad Max" czy książkami z serii "Metro 2033".

 • 21:51 Hans Zimmer Ichi-Ni-San
 • 22:00 Francisco Tarrega Recuerdos de la Alhambra
 • 22:04 Mari Samuelsen, Ólafur Arnalds Near Light
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 247, niedziela, 15 kwietnia 2018
 • 1
  Nino Rota
  Ojciec chrzestny
  Main Title (The Godfather Waltz)
 • 2
  Jerzy Matuszkiewicz
  Janosik
  Temat
 • 3
  Vangelis
  Rydwany ognia
  Main Title
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic