Informacje

Na piaszczystej plaży w krakowskiej Cricotece

Dodano:

To, że teatr jest ciekawy, udowodnić chce Cricoteka, czyli Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora w Krakowie. W lipcu placówka zorganizuje darmowe półkolonie dla dzieci. Zajęcia będą okazją do spotkań z aktorami i reżyserami teatralnymi.

By urozmaicić najmłodszym wakacje w Cricotece powstanie plaża z prawdziwym piaskiem i leżakami. Warsztaty w egzotycznej scenerii poprowadzą artyści zajmujący się, na co dzień teatrem, muzyką lub sztukami wizualnymi. Zabawy i działania ruchowe, plastyczne, rytmiczne czy głosowe będą inspirowane "Panoramicznym happeningiem morskim" i innymi happeningami Tadeusza Kantora.

Półkolonie trwać będą od 10 do 22 lipca. Są przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Do udziału w projekcie można zgłosić dziecko wysyłając wiadomość na adres lato@cricoteka.pl. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja obecności na wszystkich zajęciach w godzinach od 9. do 15. przez cały tydzień oraz udział w dwóch pokazach finałowych: 22 i 23 lipca 2017 o godz. 17:00.

Gośćmi egzotycznych półkolonii w Cricotece będą: Janka Jankiewicz-Maśląkowska - aktorka, lalkarka, reżyserka; Ola Barczyk - pedagog teatralny i bajarka; Mateusz Przyłęcki - aktor, reżyser, instruktor teatralny; Jakub Snochowski - aktor teatralny i telewizyjny; Piotr Lutyński - malarz, rzeźbiarz, performer, muzyk, związany m.in. z Galerią Starmach w Krakowie, Galerią Foksal w Warszawie, Galerią Muzalewską w Poznaniu; Małgorzata "Tekla" Tekiel - gitarzystka basowa, kompozytorka, aranżerka, autorka muzyki do spektakli teatralnych i filmów dokumentalnych; Grzegorz Kosowski - muzyk, lutnik. Członek zespołu Rdzeń; Barbara Pasterak - animatorka, edukatorka, instruktorka zajęć teatralnych i twórczych, związana z Cricoteką.

Półkolonie są organizowane w ramach projektu Lato w teatrze realizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (PAP Life)

 • 01:38 Sergiusz Rachmaninow II Symfonia (3)
 • 01:45 Nikita Magaloff, Fryderyk Chopin Waltz in C# minor Opus 64 No.2
 • 01:49 Georg Friedrich Haendel Water Music Suite No.2 in D major (2)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 222, niedziela, 25 czerwca 2017
 • 1
  Justin Hurwitz / Benj...
  La La Land
  Another Day of Sun
 • 2
  David Arnold / Chris Cornell
  Casino Royal
  You Know My Name
 • 3
  Hans Zimmer
  Król lew
  This Land
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic