Informacje

NETIA OFF CAMERA: kto oceni polskie filmy w Krakowie?

Dodano:
NETIA OFF CAMERA: kto oceni polskie filmy w Krakowie?

Aktorka, modelka i prawnuczka Ernesta Hemingwaya, reżyserka castingu Kennetha Branagha, programer BFI Southbank oraz London Film Festival zdecydują, do kogo trafi 300 000 złotych. O nagrodę Kulczyk Foudation walczy 10 polskich tytułów.

Lucy Bevan jest dyrektorem castingu z Londynu. To ona odpowiada za obsadę takich hitów, jak  „Morderstwo w Orient Expressie” w reżyserii Kennetha Branagha czy „Piękna i Bestia”. Współpracowała również z Netflixem przy „Collateral” oraz Disneyem przy okazji „The Nuthcracker and The Four Realms”.
 
Dree Hemingway zagrała w „It Happened in L.A.”, który miał swoją premierę na Sundance Film Festival 2017. Kolejny film z jej udziałem u boku Emmy Roberts, “In A Relationship”, został pokazany na Tribeca Film Festival. Festiwalowa publiczność zobaczy  „Love After Love” w reżyserii Russela Harbaughsa z jej udziałem ( na ekranie Chris O’Dowd i Andie MacDowell).
 
 Hemingway skradła serce widzów w niezależnym filmie „Starlet” w reżyserii Seana Bakera. New York Times umieścił jej rolę na liście pięciu „Przełomowych Ról Sezonu”, a magazyn Variety uznał ją za jedną z „10 aktorek do obserwowania”. Film „Starlet” był jednym z najgłośniejszych obrazów na festiwalu SXSW.

Geoff Andrew to pisarz, wykładowca oraz programer festiwali BFI Southbank oraz London Film Festival. Jest stałym współpracownikiem pisma ”Sight&Sound”. Przez wiele był redaktorem sekcji filmowej magazynu „Time Out” oraz Dyrektorem Programowym National Film Theatre. Napisał wiele książek o tematyce filmowej. Był także wielokrotnym jurorem na festiwalach w Cannes, Wenecji, Stambule, Turynie czy Cluju. 

Konkurs Polskich Filmów Fabularnych realizowany jest w ramach projektu  „Obraz świata / Świat w obrazach". Do zobaczenia podczas 11. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego NETIA OFF CAMERA. Święto kina niezależnego już 27 kwietnia zaczyna się w Krakowie. Więcej informacji o karnetach i biletach można znaleźć na www.offcamera.pl.

 • 22:14 Andrzej Zaucha C'est la vie
 • 22:20 Daniel Hope, Christoph Willibald Gluck Orfeo ed Euridice (Dance of the blessed spirits)
 • 22:25 Daniel Hope Fragment Lata z Czterech Pór Roku w aranżacji Maxa Richtera
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 247, niedziela, 15 kwietnia 2018
 • 1
  Nino Rota
  Ojciec chrzestny
  Main Title (The Godfather Waltz)
 • 2
  Jerzy Matuszkiewicz
  Janosik
  Temat
 • 3
  Vangelis
  Rydwany ognia
  Main Title
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic