Informacje

Marcin Dorociński w duecie z psem

Dodano:
Marcin Dorociński w duecie z psem

fot.PAP

W "Planie B" Marcin Dorociński stworzył niezwykły duet z suczką o imieniu Kotlet, rzadkiej rasy australian cattle dog. Pies bardzo się do niego przywiązał i był zaniepokojony, gdy aktor musiał wejść do lodowatej wody w jeziorze.

Marcin Dorociński jest oddanym przyjacielem zwierząt. Ma dwa psy ze schroniska, pomaga w adopcji czworonogów, angażuje się na rzecz ochrony wilków i żubrów. Rok temu użyczył głosu czworonożnemu bohaterowi filmu "Był sobie pies", teraz doświadczył niezwykłego partnerstwa z psem w filmie "Plan B".

"Plan B" opowiada równorzędne, przeplatające się historie kilku bohaterów. Poznajemy ich kilkanaście dni przed walentynkami, w chwili gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego - coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań.

Zraniony i całkowicie samotny Mirek, grany przez Dorocińskiego, zamierza popełnić samobójstwo. Gdy idzie kupić sznur, przyczepia się do niego bezpański pies...

"Kinga Dębska, reżyserka, poprosiła mnie, żeby wybrał sobie partnera - psa do filmu. Kotlet spodobał mi się, jak tylko go zobaczyłem. Zapytałem właścicielki, kim jest ten kundel o zbójeckim spojrzeniu. A ona powiedziała, że to jest australian cattle dog. Zaliczyłem faux pas, bo Kotlet jest suczką. Praca z nią była niesamowitą przygodą" - wspomina Dorociński. Na marginesie, pies rasy australian cattle dog występował też w pierwszej części "Mad Maksa", partnerując Melowi Gibsonowi.

Na planie Dorociński otoczył Kotleta opieką, w przerwach bawili się i "rozmawiali". Suczka przywiązała się do Marcina, czego dowodem jest pewna sytuacja.

"W scenie, kiedy musiałem wejść do lodowatej wody, Kotlet zupełnie nie wiedziała, co robić - wchodzić za mną czy zostać. Czekała na brzegu, bardzo zaalarmowana, a musieliśmy zrobić kilka dubli. Kiedy po przebraniu się i ogrzaniu wyszedłem z przyczepy, zobaczyłem odcisk łapy na drzwiach. Martwiła się, czy z jej kolegą było wszystko w porządku" - opowiada Dorociński. (PAP Life)

"Plan B" w kinach od 2 lutego.

 

 • 09:16 Katarzyna Łaska Pierwszy raz jak sięga pamięć
 • 09:24 Wolfgang Amadeusz Mozart I Koncert skrzypcowy B-dur (3)
 • 09:31 Alan Menken Beauty and the Beast
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 239, niedziela, 11 lutego 2018
 • 1
  Keala Settle / The...
  Król rozrywki
  This is Me
 • 2
  Daria Zawiałow
  Plan B
  Jeszcze w zielone gramy
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic