Informacje

Kraków Travel rusza z nową trasą „Śladami Niepodległej”!

Dodano:
Kraków Travel rusza z nową trasą „Śladami Niepodległej”!

Klemens Bąkowski, Zajęcie odwachu, wł. Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

W tym roku obchodzimy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamięć o postaciach i wydarzeniach związanych z walkami o wolność przetrwała również w Krakowie, jednym z pierwszych wyzwolonych polskich miast. W jakich miejscach? Sprawdźcie sami, wyruszając „Śladami Niepodległej” z Kraków Travel – jedynym oficjalnym turystycznym portalem miasta Krakowa!

Walkę o niepodległość w Krakowie, który w wyniku rozbiorów trafił pod zabór austriacki, upamiętniają liczne pomniki, tablice pamiątkowe, symboliczne miejsca, a także nekropolie. To właśnie one wyznaczają trasę trzydniowego spaceru niepodległościowego.

Odwiedzimy Oleandry, skąd wyruszyła I Kompania Kadrowa, zatrzymamy się też w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego, gdzie obejrzymy militaria i pamiątki związane m.in. z Tadeuszem Kościuszką. Zajrzymy na cmentarz Rakowicki – będziemy poruszać się ścieżkami marszałka Józefa Piłsudskiego i legionistów. Udamy się także na kopce Kościuszki i Piłsudskiego, skąd zobaczymy malowniczą panoramę Krakowa.

Spacer najnowszą trasą Kraków Travel to okazja, by poświęcić chwilę na zadumę nad losami bohaterów walczących o niepodległość. Warto uczcić pamięć tych, którzy zadbali o to, by świadomość narodowa, wspólna tożsamość i poczucie odrębności przetrwały w społeczeństwie polskim w czasie niewoli.

Trasa została przygotowana w 7 językach: polskim oraz angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim dla turystów obcojęzycznych.


 • Notowanie: 255, niedziela, 17 czerwca 2018
 • 1
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic