Informacje

Hiszpania ma najwyższą bożonarodzeniową choinkę w Europie

Dodano:
Hiszpania ma najwyższą bożonarodzeniową choinkę w Europie

fot.PAP/EPA/J.P.GANDUL

W hiszpańskiej Grenadzie znajduje się największa bożonarodzeniowa choinka w Europie. Świąteczne "drzewko" z Andaluzji nie jest jednak rośliną.

Jak wyjaśniły władze spółki Ximenez Group, najwyższa choinka Starego Kontynentu przygotowana została z metalowych konstrukcji oraz dekoracji oświetleniowych. Wykonawca od kilkudziesięciu lat ozdabia miasta świątecznymi iluminacjami na całym świecie.

W tym roku przygotowane przez andaluzyjskich oświetleniowców choinki powstają w kilkudziesięciu miastach na całym świecie w tym w Azji, Europie oraz w Ameryce Północnej i Środkowej. Wśród nich są m.in. takie metropolie jak Nowy Jork, Moskwa, Dubaj i Hongkong.

Pochodząca z Andaluzji firma wykonała w tym roku najwyższą choinkę w Europie, w Puente Genil koło Grenady, na południu Hiszpanii. Świąteczna konstrukcja, ozdobiona biało-złotymi światłami, ma 56 m wysokości.

Jak wyjaśnił szef firmy dekoracyjnej Francisco Ximenez, rekordową bożonarodzeniową choinkę spółce udało się wykonać także w Ameryce Środkowej. Jest nią metalowo-oświetleniowa konstrukcja w stolicy Salvadoru, San Salvadorze, którą przygotowano z 40 tys. żarówek LED.

Ximenez wyjaśnił, że wykonane ze świateł dekoracje na święta są coraz częściej atrakcją przyciągającą klientów. Wnuk założyciela oświetleniowej firmy zaznaczył jednak, że z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na coraz bardziej energooszczędne dekoracje.

"Gdybyśmy mieli w linii prostej ułożyć wszystkie 50 mln punktów świetlnych, które wyprodukowaliśmy w tym roku, to połączylibyśmy Grenadę z Moskwą" - dodał hiszpański przedsiębiorca.

Współtwórca największej choinki bożonarodzeniowej w Europie ujawnił, że jego firma negocjuje właśnie duży kontrakt w jednym z państw muzułmańskich, aby udekorować miasto na czas Ramadanu. (PAP Life)

 • 11:03 Rod Stewart Have I Told You Lately
 • 11:07 Trevor Jones The Grand Central Waltz
 • 11:10 Antonio Vivaldi Cztery Pory Roku op.8 Zima (2)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 244, niedziela, 18 marca 2018
 • 1
  Sufjan Stevens
  Tamte dni, tamte noce
  The Mystery of Love
 • 2
  Daria Zawiałow
  Plan B
  Jeszcze w zielone gramy
 • 3
  Lianne La Havas
  Twój Vincent
  Starry Starry Night
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic