Informacje

Światowe gwiazdy na 4. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Dodano: Thursday, 3 March 2011 (11:23)

Znamy już program czwartej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej.

Oskarowe Spirited Away: W krainie bogów, Księżniczka Mononoke, Ruchomy Zamek Hauru, legenda gier video Distant Worlds: Final Fantasy i polski mega hit: Wiedźmin 2, wyczekiwane przez publiczność widowisko - symultaniczna prezentacja muzyki do Piratów z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły i wreszcie muzyka z telewizyjnego przeboju Czas Honoru – to najważniejsze wydarzenia 4. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Festiwal rozpocznie się 19 maja i potrwa cztery dni (do 22 maja). Wszystkie koncerty odbędą się – jak rok temu – w hali ocynowni ArcelorMittal Poland. Bilety będzie można kupić od 21 marca za pośrednictwem strony internetowej www.eventim.pl. 

Festiwal zainauguruje koncert legendy japońskiego studia Ghibli – Joe Hisaishiego. Co ważne: będzie to pierwszy koncert kompozytora w Europie. Oskarowe Spirited Away: W krainie bogów czy Ruchomy Zamek Hauru z filmów Hayao Miyazakiego, suity z filmów Takeshi Kitano (m.in. Hana-bi, Kids Return, Summer) na monumentalny skład 250. wykonawców zabrzmią na scenie nowohuckiej Fabryki Snów – w hali ocynowni ArcelorMittal w Nowej Hucie pod batutą samego kompozytora.
W bogactwo muzyki komputerowych alternatywnych światów wprowadzi publiczność seria kultowych tytułów Studia SQUARE ENIX. Widzowie zobaczą i usłyszą niezwykły i wielokrotnie nagradzany program: Distant Worlds: music from FINAL FANTASY z materiałem przygotowanym przez Nobuo Uematsu i Masashiego Hamauzu. Bogactwo dźwięków jednej z najbardziej kultowych gier komputerowych, sprzedanej do dziś w ilości 100 milionów egzemplarzy we wszystkich niemal krajach świata, zilustrują materiały video w najwyższej jakości HD. Masashi Hamauzu odwiedzi Kraków, by spotkać się ze swoimi fanami, a koncert poprowadzi jeden z najważniejszych dyrygentów nurtu, odkrywca muzyki gier komputerowych i jej niestrudzony promotor – Arnold Roth. W Krakowie, premierę będzie mieć także najnowszy materiał muzyczny do legendarnej polskiej gry komputerowej Wiedźmina 2, autorstwa polskich kompozytorów: Adama Skorupy i Krzysztofa Wierzynkiewicza.
Po Władcy Pierścieni czas na prezentację muzyki z kolejnego wielkiego przeboju kinowego. Na specjalne zamówienie Krakowskiego Biura Festiwalowego powstał kolejny innowacyjny projekt symultaniczny rozpoczynający nową serię festiwalowych wykonań. We współpracy z Studiem Disneya odtworzona zostanie I część super przeboju kinowego: Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły. Gościem specjalnym pokazu będzie kompozytor muzyki do disnejowskiego hitu - Klaus Badelt.
Festiwal otwiera się także na twórczość jednego z najciekawszych osobowości młodego pokolenia w polskiej muzyce filmowej – krakowskiego kompozytora Bartosza Chajdeckiego. Z udziałem gwiazd polskiego kina, m.in. Macieja Zakościelnego, Antoniego Pawlickiego, Jana Wieczorkowskiego, po raz pierwszy w Polsce wykonana zostanie muzyka do jednej z najważniejszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat – Czasu Honoru.

Tradycyjnie podczas festiwalu odbywać się będą Akademie Festiwalowe: niepowtarzalna możliwość bezpośredniego spotkania z ekspertami, ważnymi producentami muzyki filmowej, dyrektorami muzycznymi wielu cenionych obrazów filmowych, a także z cenionymi dziennikarzami i krytykami muzycznymi. To wyjątkowa okazja, by poznać sekrety warsztatu muzyki filmowej, poznać kulisy powstawania muzyki tworzonej na potrzeby wielkiego ekranu.
W tym roku nie zabraknie spotkań z: Joe Hisaishim, Klausem Badeltem, Masashi Hamauzu, Arniem Rothem i Bartoszem Chajdeckim, a także spotkań przybliżających kulisy powstawania muzyki do filmów Takeshi Kitano, Hayao Miyazakiego oraz Final Fantasy i Wiedźmina. Poznamy także kulisy współpracy Klausa Badelta z Jerrym Bruckheimerem, Hansem Zimmerem i studiem Disneya. Szczegółowy program Akademii Festiwalowych zostanie ogłoszony już wkrótce na stronie internetowej: www.fmf.fm.

4. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
19 – 22 maja 2011
 www.fmf.fm

 • 14:50 Antonio Vivaldi Koncert G-dur na dwie mandoliny (3)
 • 14:54 Agnieszka Duczmal, Ottorino Respighi Antiche danze ed arie per liuto, III Suite, Italiana
 • 15:03 Elton John Your Song
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 143, Sunday, 29 March 2015
 • 1
  Adam Levine
  Zacznijmy od nowa
  Lost Stars
 • 2
  James Newton Howard /...
  Igrzyska śmierci: Kosogłos....
  The Hanging Tree
 • 3
  Hans Zimmer
  Interstellar
  Cornfield Chase
 • Zobacz całe notowanie »
Marzec 2015
- - - - - - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2015 RMF Classic