Informacje

Rozstrzygnięto konkurs "Chopin is cool"

Dodano:

Marek Gawdzik za pracę "Fryderyk.Ch." zwyciężył w konkursie "Chopin is cool" na projekt najlepszej kampanii reklamowej promującej postać i twórczość Fryderyka Chopina wśród młodych ludzi.

Marek Gawdzik za pracę "Fryderyk.Ch." zwyciężył w konkursie "Chopin is cool" na projekt najlepszej kampanii reklamowej promującej postać i twórczość Fryderyka Chopina wśród młodych ludzi.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie opracowanie projektu nowoczesnej i niestandardowej kampanii reklamowej. Kampania miała być zaadresowana do ludzi w wielu 18-35 lat.

Pierwsze miejsce i nagrodę główną: równowartość 1 tys. euro w złotych, otrzymał Marek Gawdzik za pracę "Fryderyk.Ch.". Nagroda przyznana została m.in. "za dowcip". Według projektu Gawdzika w wielu miejscach polskich miast pojawiałyby się naklejki, plakaty i gadżety podpisane "Fryderyk.Ch.".

W klubach, pubach i restauracjach miałyby pojawić się bezpłatne kartki pocztowe z pozdrowieniami od Fryderyka Ch. z Paryża i dopiskiem "Tęsknię". Spięte zszywaczem kserokopie notatek i nut Chopina z jego podpisem i adnotacją "Znalazca proszony o kontakt" rozrzucone miałyby zostać na uczelniach, a w warszawskim metrze pojawiłyby się nalepki z adnotacją "Stukot niczym Metro Forte. Fryderyk Ch.".

Gawdzik zaproponował też, aby w damskich toaletach (puby, kluby, restauracje, kina, teatry) oraz w przebieralniach damskich w sieciach odzieżowych na lustrach pojawił się napis "Twe wdzięki niczym cis i fis dźwięki", a na szybach witryn sieci odzieżowych - "A może jakieś Bolerko?".

Pod adresem www.fryderyk.ch miałby powstać blog Fryderyka Ch. Znalazłyby się tam m.in. fragmenty utworów Chopina i rubryka "Z życia wzięte".

Drugie miejsce i II nagrodę (zaproszenie na Koncert Laureatów XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina) otrzymały Izabela Austin i Paulina Munakova za pracę "Real Chopin". III nagrodę (zaproszenie do loży VIP na koncercie "I Love Chopin - songs to remember") otrzymali Krzysztof Bętkowski, Iga Szulc, Wojciech Kres za pracę "Chopin Alternator". Nagroda przyznana została "za niezwykle rzadko spotykane w Polsce podejście i zaproponowanie nie tylko niestandardowej, ale przede wszystkim ładnej reklamy".

Konkurs zorganizowały: Biuro Obchodów Chopin 2010 oraz Szkoła Mistrzów Reklamy.

 • 08:57 Albrecht Mayer, Georg Friedrich Haendel Arrival of the Queen of Sheba
 • 09:03 Jan Sebastian Bach Keyboard Concerto in F minor (2)
 • 09:06 Brian Tyler Iron Man 3
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 201, niedziela, 15 stycznia 2017
 • 1
  Alexandre Desplat
  Światło między oceanami
  The Light Between Oceans
 • 2
  Hans Zimmer
  Inferno
  Life Must Have Its Mysteries
 • 3
  Ludovico Einaudi
  Nietykalni
  Fly
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic