Informacje

Radiohead i Hans Zimmer podejmują współpracę przy "Błękitnej Planecie II"!

Dodano:
Radiohead i Hans Zimmer podejmują współpracę przy "Błękitnej Planecie II"!

Radiohead, jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, i Hans Zimmer, wybitny kompozytor muzyki filmowej, łączą siły, by stworzyć wyjątkowy utwór do kolejnej superprodukcji przyrodniczej BBC pt. „Błękitna Planeta II”.

Utwór zostanie zaprezentowany w czterominutowym prequelu serii, który BBC Worldwide udostępni na całym świecie 27 września. Kompozycja zainspirowana dźwiękami „Błękitnej Planety II” to remiks utworu „Bloom”, z albumu „The King of Limbs" z 2011 roku, który będzie nagrany przez Radiohead i Hansa Zimmera w wersji symfonicznej w kultowym londyńskim studiu nagrań AIR.


Utwór z nową wersją wokalu w wykonaniu frontmena Radiohead Thoma Yorke’a jest produkowany przez Russella Emanuela z Bleeding Fingers Music, firmy producenckiej stojącej również za sukcesem nominowanej do nagród BAFTA i Emmy ścieżki dźwiękowej do serii BBC Earth „Planeta Ziemia II”. Czterominutowe wprowadzenie do serii, którego narratorem w oryginalnej wersji językowej jest Sir David Attenborough to przepiękne kadry z nowej odsłony „Błękitnej Planety”, a także kilka wyjątkowych scen, które nie znajdą się w żadnym z siedmiu odcinków programu, którego brytyjska premiera odbędzie się w BBC One, a polska na kanale BBC Earth jeszcze w tym roku.

Skrócona wersja prequela i przerobiony utwór, zatytułowany „(ocean) Bloom” będzie miał swoją premierę online we wtorek 26 września, dzień później pełna wersja tego krótkiego metrażu zadebiutuje w jakości 4K podczas światowej premiery „Błękitnej Planety II” w londyńskim BFI Imax.

„Bloom” był inspirowany oryginalną serią „Błękitna Planeta”, więc podejmując współpracę przy jej nowej odsłonie zataczamy pełny krąg. Hans jest niesamowitym kompozytorem, który z łatwością łączy kilka gatunków muzycznych, praca z nim była dla nas bardzo wyzwalająca i inspirująca.

Obcowanie z takim talentem i możliwość obserwowania, jak składa dźwięki „Bloom” i „Błękitnej Planety 2” w jedną muzyczną opowieść to wielka przyjemność – mówi Thom Yorke z Radiohead.

fot.Alex Lake

Ten utwór był jakby specjalnie stworzony pod „Błękitną Planetę II”, naprawdę niewiarygodnie odzwierciedla wyjątkowe piękno skrywane przez wodne głębiny. Współpraca z Thomem, Jonny'm i chłopakami była dla mnie wspaniałą odmianą, dała mi możliwość zajrzeć do świata ich muzyki. Mam nadzieję, że nasz kawałek zyska uznanie " – dodaje Hans Zimmer.

Producent wykonawczy „Błękitnej Planety II” James Honeyborne komentuje: Współpraca między kultowym zespołem nagrodzonym Grammy i kompozytorem docenionym przez Amerykańską Akademię Filmową to bezcenne doświadczenie, „(ocean) Bloom” nikogo nie zawiedzie.

To wymarzony muzyczny partner dla scen, nad którymi pracowaliśmy latami. Wisienka na torcie, którego podzieleniem się z widzami już naprawdę nie możemy się doczekać.

Russell Emanuel, Chief Creative i CEO Bleeding Fingers dodał: To wielki zaszczyt zaprosić do współpracy artystów takich jak Hans Zimmer i Radiohead, mistrzów swoich gatunków muzycznych. Osobiście jestem też wieloletnim fanem dorobku Sir Davida Attenborough. Ja i mój zespół z Bleeding Fingers jesteśmy podekscytowani, że to właśnie my możemy pracować nad muzyką do „Błękitnej Planety II” i nie możemy się doczekać, aż świat zakocha się w niej – tak jak my.

 „Błękitna Planeta II” zabierze widzów w magiczną podróż do największej, a jednocześnie najmniej znanej części naszej planety – mórz i oceanów. Bywają one burzliwe i pogodne, cudownie piękne, ale też ponure i przerażające. Woda to krew płynąca w żyłach naszej planety, napędza w niej życie, reguluje dobre funkcjonowanie wszystkich jej elementów.

W ostatnich latach nasza wiedza o wodnym świecie, tym, co dzieje się pod falami, bardzo się wzbogaciła. Korzystając z najnowszych przełomów w nauce i technologii, BBC Earth zbliży się do odkrycia jego najbardziej niedostępnych części. Dzięki „Błękitnej Planecie II” poznamy niezwykłe stworzenia morskie i będziemy świadkami ich niekiedy bardzo nietypowych zachowań. Zanurzymy się w oceanicznej głębinie, by lepiej poznać środowiska, w których występują.

Gdy wielokrotnie nagradzana seria BBC „Błękitna Planeta” miała swoją premierę w 2001 roku, nie było jej równych. Przyglądała się największym akwenom wodnym naszej planety, z taką dokładnością i pasją, jakiej widzowie nie doświadczyli do tej pory.  Dwadzieścia lat później zespół „Błękitnej Planety II” spędził cztery lata na 125 wyprawach, odwiedził 39 krajów, a przy tym każdy kontynent i każdy ocean, by kolejny krok w rozwoju filmowej produkcji przyrodniczej był milowy.

„Błękitna Planeta II” (7x60 ') będzie miała swoją światową premierę na BBC One w Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku. W Polsce będą ją mogli zobaczyć widzowie kanału BBC Earth.Źródło: BBC Worldwide Polska

 

 • 09:14 John Powell Coming Back Around
 • 09:18 Julian Nott A Grand Day Out ("Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit)
 • 09:20 Andrzej Korzyński Człowiek z żelaza/temat
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 252, niedziela, 20 maja 2018
 • 1
  John Lunn
  Downton Abbey
  The Suite
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Sufjan Stevens
  Tamte dni, tamte noce
  The Mystery of Love
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic