Informacje

Operowe gwiazdy w Filharmonii Łódzkiej

Dodano:
Operowe gwiazdy w Filharmonii Łódzkiej

fot.PAP/Paweł Supernak

Najpiękniejsze arie operowe w wybitnym wykonaniu będą mogli usłyszeć łódzcy melomani. 27 maja zaprezentują je w Łódzkiej Filharmonii światowej sławy soliści - Mariusz Kwiecień i Joanna Woś. Na Gali Operowej artyści przedstawią fragmenty dzieł włoskich kompozytorów.

Ten wspaniały duet operowy nieczęsto gości na polskich scenach. Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej pod batutą Agnieszki Nagórki. Duet wykona utwory wybitnych włoskich kompozytorów, m.in. fragmenty "Cyrulika sewilskiego" Gioacchina Rossiniego, "Łucji z Lammermooru" Gaetana Donizettiego i "Purytan" Vincenza Belliniego.

"Zaproszone gwiazdy wraz z muzykami orkiestry z pewnością porwą publiczność i roztoczą autentyczny wokalny czar. To będzie niezwykłe wydarzenie. Czuję, że dla wielu melomanów niezapomniane" - mówił Tomasz Bęben, dyrektor naczelny Filharmonii Łódzkiej.

Mariusz Kwiecień jest gwiazdą światowych scen operowych. Był kilkukrotnie nominowany do nagrody Grammy. Ten znakomity baryton ma w swoim dorobku artystycznym występy w tak prestiżowych salach koncertowych jak: Metropolitan Opera, Covent Garden, Opera Wiedeńska, Opera Paryska, Opera Bawarska czy Lyric Opera w Chicago. Odtwarzał m.in. tytułowe role w znanych operach: "Don Giovanni" Wolfganga Amadeusza Mozarta, "Król Roger" Karola Szymanowskiego, "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego. Od kilkunastu sezonów Mariusz Kwiecień jest solistą Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Sopranistka Joanna Woś również wielokrotnie prezentowała swój kunszt wokalny na arenie międzynarodowej. Primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi, która współpracuje z Operą Narodową, Operą Krakowską, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Bałtycką, Filharmonią Narodową i Filharmonią Krakowską, śpiewała dotychczas m.in. dla audytorium londyńskiej Royal Festival Hall, frankfurckiej Alter Oper czy berlińskiej Deutsche Oper. Popisową w jej dorobku jest tytułowa partia w "Traviacie" Verdiego. Woś znana jest także z ról Mozartowskich.

Fani artystów będą się mogli z nimi spotkać po koncercie i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia i zdobyć autografy. Soliści będą również podpisywać płyty w foyer filharmonii. (PAP Life)

 • 09:46 Waldemar Kazanecki Noce i Dnie
 • 09:49 Joe Hisaishi Reprise
 • 09:54 Luigi Boccherini V Kwintet E-dur op.13 (opus 11 wydane jako opus 13
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 253, niedziela, 27 maja 2018
 • 1
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • 2
  Zbigniew Preisner
  Podwójne życie Weroniki
  Les Marionnettes
 • 3
  Trevor Morris
  The Borgias
  Main Titles
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic