Informacje

Nowe piosenki Eda Sheerana podbijają internet

Dodano:
Nowe piosenki Eda Sheerana podbijają internet

fot.PAP/EPA

Dwie nowe piosenki Eda Sheerana - "Shape Of You" i "Castle On The Hill" - ustanowiły w Polsce rekord utworów najczęściej odtwarzanych w ciągu jednego dnia w serwisie Spotify. Tym samym pobiły wyczyny utworów Mariah Carey i Adele.

Jak podaje Warner Music Poland, piosenkę Sheerana "Shape Of You" odtworzono w Polsce w dzień premiery 6 stycznia w serwisie Spotify aż 88 719 razy, a "Castle On The Hill" - 71 261 razy. Tym samym 25-letni brytyjski piosenkarz pobił rekordowe wyczyny Mariah Carey i jej bożonarodzeniowego hitu "All I Want For Christmas Is You" oraz Adele i jej przeboju "Hello".

Polska nie jest jedynym krajem, w którym nowe kompozycje ustanowiły rekordowe wyniki. W USA piosenka "Shape Of You" także jest na pierwszym miejscu, a w Anglii oba utwory okupują dwie pierwsze pozycje na liście Spotify. Na Wyspach artysta pobił rekord należący do "Last Christmas!" duetu Wham.

W skali światowej wynik dla piosenek Ed'a Sheerana wynosi aż 25 839 709 streamów w ciągu 48 godzin, a piosenki znalazły się na pierwszym miejscu w 36, a na drugim w 27 krajach na świecie. Pierwsze i drugie miejsca kompozycje zajmują też w serwisie iTunes w Wielkiej Brytanii i USA oraz w notowaniu globalnym).

"Chciałem pokazać dwie różne strony mojej twórczości, które tak samo mnie ekscytują. Od początku wiedziałem, że muszę zaprezentować dwa utwory w tym samym momencie. Cieszę się, że wróciłem" - napisał na Facebooku artysta.

Ed Sheeran ma na koncie dwa studyjne albumy: "+" (2011) i "x" (2014). Każdy wielokrotnie pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych, Irlandii czy Niemczech. W Polsce płyta "x" uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Największe hity Anglika to m.in. "The A Team", "Sing", "Thinking Out Loud". (PAP Life)

 • 18:47 Sheku Kanneh-Mason, Leonard Cohen Hallelujah
 • 18:51 Johannes Brahms Intermezzo in A Major: Andante teneramente
 • 19:00 Lianne La Havas, Don McLean Starry Starry Night
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 252, niedziela, 20 maja 2018
 • 1
  John Lunn
  Downton Abbey
  The Suite
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Sufjan Stevens
  Tamte dni, tamte noce
  The Mystery of Love
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic