Informacje

Młynarski plays Młynarski

Dodano:

Spojrzeć na twórczość mistrza w sposób każdy, nawet niepokorny ma zamiar Jan Młynarski wraz z Gabą Kulką. Wydarzy się to podczas Świętojańskiego Świętowania, które organizuje Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Program w którym z pewnością nie zabraknie słynnych i ważnych tekstów, w improwizacji jazzem, zabawą formą z nowym, niepokornym spojrzeniem na twórczość mistrza Wojciecha Młynarskiego usłyszymy w najbliższy piątek w gdańskim Centrum Świętego Jana.

"Lubię Wrony", "Nie Ma Jak U Mamy" czy "La Valse Du Mal"," Jesteśmy na wczasach" zna chyba każdy. Po 3 latach przerwy Gaba Kulka i Jan Młynarski postanowili połączyć siły i podjąć się własnej interpretacji piosenek Młynarskiego.

"Sięganie po klasykę ma sens tylko wtedy, gdy się ją rozumie, niekoniecznie obiektywnie i gdy wiadomo, co chcemy powiedzieć odbiorcy reinterpretując znane lub bardzo znane utwory" - wyjaśnia PAP Life Jan Młynarski.

Zdaniem artysty Gaba Kulka oprócz tego, że świetnie śpiewa, jest muzykiem dużego formatu. To właśnie dzięki niej oraz Wojciechowi Traczykowi na basie i Piotrowi Zabrodzkiemu na instrumentach klawiszowych wspólnie uda się odkryć twórczość na nowo, jednocześnie uwypuklając walor muzyczny wzbogacony o improwizację i żonglowanie formą.

"To właśnie sprawia, że projekt Kulka/Młynarski jest godny uwagi i autentyczny, gdyż działa w oparciu o pojęcia, które zawsze były bardzo ważne dla samego autora nadając im jednocześnie zupełnie nowy kierunek" - dodaje Jan Młynarski.

Płyta zespołu Młynarski Plays Młynarski wydana w 2010 roku została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność. "Rebeka nie zejdzie dziś na kolację" uświetniła galę rozdania Paszportów Polityki, została nominowana do nagrody Fryderyka w dwóch kategoriach i co najważniejsze zebrała bardzo pochlebne recenzje. (PAP Life)

 • 01:38 Sergiusz Rachmaninow II Symfonia (3)
 • 01:45 Nikita Magaloff, Fryderyk Chopin Waltz in C# minor Opus 64 No.2
 • 01:49 Georg Friedrich Haendel Water Music Suite No.2 in D major (2)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 222, niedziela, 25 czerwca 2017
 • 1
  Justin Hurwitz / Benj...
  La La Land
  Another Day of Sun
 • 2
  David Arnold / Chris Cornell
  Casino Royal
  You Know My Name
 • 3
  Hans Zimmer
  Król lew
  This Land
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic