Informacje

Melomani wybrali repertuar koncertu Sinfonii Varsovii

Dodano:
Melomani wybrali repertuar koncertu Sinfonii Varsovii

"Cyrulik sewilski” Rossiniego, VII Symfonia A-dur Beethovena i "Tańce węgierskie" Brahmsa znajdą się w programie koncertu, który został wyłoniony w głosowaniu publiczności. Koncert inaugurujący cykl Sinfonia Varsovia na Grochowskiej odbędzie się 25 maja.

Program inauguracji cyklu koncertów symfonicznych – Sinfonia Varsovia na Grochowskiej -orkiestra oddała w ręce melomanów. "To sytuacja wyjątkowa, ponieważ Sinfonia Varsovia po raz pierwszy zagra repertuar wybrany przez publiczność - podkreśliła w rozmowie z PAP Natalia Deca, kierowniczka działu marketingu orkiestry.

Organizatorzy koncertu przygotowali zestaw kilkunastu utworów, podzielonych na trzy kategorie. W pierwszej z nich, "Na przystawkę", znajdowały się uwertury ze znanych oper m.in. Mozarta i Rossiniego. Druga kategoria, czyli "Danie główne" to symfonie m.in. Beethovena i Prokofiewa oraz suity z baletów Czajkowskiego. "Na deser" można było wybierać między tańcami Brahmsa lub Moniuszki bądź "Orawą" Kilara.

Jak poinformowała we wtorek PAP Natalia Deca, w głosowaniu publiczność wybrała następujący repertuar koncertu: Gioacchino Rossiniego – uwerturę do opery "Cyrulik sewilski"; Ludwiga van Beethovena – VII Symfonię A-dur op. 92 oraz Johannesa Brahmsa – "Tańce węgierskie" nr 1, 5 i 6.

Występem 25 maja Sinfonia Varsovia rozpocznie letni cykl koncertów poświęconych arcydziełom muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej. Odbywać się one będą w nowo powstałym Pawilonie Koncertowym w siedzibie orkiestry, od maja do września.

W cyklu Sinfonia Varsovia na Grochowskiej odbędą się kolejne koncerty, podczas których muzycy zaprezentują różnorodny repertuar – muzykę filmową, serialową oraz melodie cygańskie.  31 sierpnia Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski zaproszą na spotkanie z piosenkami z kultowego filmu "Blues Brothers". Spotkanie z Sinfonią Varsovią - 7 września - wypełnią najsłynniejsze tematy filmowe, które orkiestra wykona pod batutą Krzysztofa Herdzina. Program muzycznego lata zakończy koncert - 21 września - "Szalone skrzypce i muzyka świata" w wykonaniu skrzypka Roby’ego Lakatosa z zespołem Sinfonii Varsovii.

Symfoniczne koncerty na Grochowskiej są częścią Lata w Sinfonii Varsovii. Przez pięć miesięcy, od 12 maja do 21 września, w Pawilonie Koncertowym odbywać się będą także koncerty kameralne i potańcówki. 

 • 09:25 Antonio Vivaldi Concerto in C major RV.558 (1)
 • 09:35 Wojciech Młynarski Róbmy swoje
 • 09:39 Max Steiner Theme From A Summer Place
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 253, niedziela, 27 maja 2018
 • 1
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • 2
  Zbigniew Preisner
  Podwójne życie Weroniki
  Les Marionnettes
 • 3
  Trevor Morris
  The Borgias
  Main Titles
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic